Skocz do zawartości

Kupuję pierwszą przyczepę jezdną - milion pytań :)


Butch_Stein

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

jak już pisałem w powitalni, sprzedałem swojego działkowca Tabbert 660 i teraz chcę zakupić coś co będę mógł podpiąć do auta i ruszyć w trasę. . 

 

Trasy raczej po Polsce.

 

Jak zauważyłem, a rynek przyczep obserwuje od jakiegoś czasu, jest dużo przyczep z UK. Trochę poczytałem na forum i nie widzę kategorycznego anty UK, co mnie mile zaskoczyło. Pytałem w jednym sklepie i serwisie o "Angielki", to stanowczo odradzali. Nie chodziło o to że przyciągane są same parchy, ale o brak części. Zarówno wyposażenia jak i mechaniki. ?!?!?! Na forum nie potwierdziło mi się to. Niestety spora część przyczep nie spełnia moich wymagań. Przede wszystkim, poszukuje spania dla 4-5 osób. W Angielkach jest na ogół jedno spanie, duże ale jedno. Problem w tym, że rzadko podróżuje z żoną i synem, gdzie w tym przypadku może być jedno duże łóżko bo lubimy spać w trójkę. Większość podróży, jak i wypadów na mazurskie rejsy łodzią, spędzam z synem i dwoma przyjaciółmi. Do tego potrzebne przynajmniej trzy oddzielne łóżka, bo ja z synem mogę spać razem, ale reszta to już osobno. Piętrowe łóżka to nie wiem, bo chłopcy są raczej solidnej masy. Oczywiście łazienka to standard i najchętniej ciepła woda dla żonki. Chyba że są jakieś sposoby na własny montaż bojler lub coś w podobie.  Ze względu na to że jestem nadwornym kucharzem, to w przyczepach z UK rozwalają mnie kuchnie, to jest coś dla mnie. 

 

DMC jak dla mnie nie gra większej roli, moje auto to i tak B+E i Viatol. Mój holownik to Ford Ranger i O1 to 3000kg. :D

 

Szukam czegoś do 15000zł z małym zapasem. Nie śpieszy mi się za bardzo, bo w tym roku sierpniowy urlop zaplanowany z dwudniowym pobytem w domu na cały miesiąc.  :P

 

Spotykam się z opinią że jesień to najlepszy moment na zakup przyczepki, co wy na to?

 

Mam nadzieje zebrać z waszą pomocą wiedzę mi potrzebną, a może nawet zakupić coś przyzwoitego.

 

Zainteresowała mnie ta propozycja i od dłuższego czasu widzę że sprzedający raczej ma wyszukane egzemplarze w przystępnej cenie:

 

http://allegro.pl/przyczepa-kempingowa-5os-naped-bojler-przedsionek-i4456365824.html

 

Aha, jeszcze jedno, nie przepadam za jasnymi wnętrzami, miałem kilka razy przyjemność mieszkać w takich białych wykończeniach i to jakoś na mnie źle wpływa. To pewnie po tym jak trzymali mnie w psychiatryku. :D

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Adria wydaje się być całkiem fajna, ale wiadomo, że musisz ją dokładnie obejrzeć.

Tutaj masz cały wątek, odnośnie tego komisu, może pomoże Ci przy ocenie nowego nabytku ( chłopaki opisują, co i jak sprawdzali, na co zwracali uwagę).

http://forum.karawaning.pl/topic/4503-ostr%C3%B3w-wielkopolski-karawaning-kbilan/?hl=bilan

 

Ja na Twoim miejscu, z takim holownikiem, rozejrzałbym się też za dwuosiówkami. Czasami można trafić fajny egzemplarz, bo nie wszyscy mają je czym pociągnąć. Z tego co napisałeś, potrzebujecie trochę przestrzeni, a 480 cm podłogi dla czterech dorosłych, lub trzech dorosłych i dziecka, to wcale nie za dużo. Taką konfigurację wyczytałem z Twojego postu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bojler możesz spokojnie domontować samemu, ale koszt Trumy jakieś 600-800zł, plus wymiana baterii na ciepła/zimna - koło 100.

 

czy jesień najlepsza na zakup? napewno to dobry moment, tak samo dobry jak wiosna :), w zimie martwy okres, a w lecie bywają fajne oferty, ale zdecydowanie mniej.

 

zalinkowana Adria, fajne wyposażenie, (ciepła woda, mover), nie wiem czy jest przedsionek? tylko czy ten układ CI odpowiada? chciałeś 3 łóżka.

 

sprzedający - wcześniej polecany na forum, ale ostatnio zaliczył kilka wpadek... więc ostrożnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja na Twoim miejscu, z takim holownikiem, rozejrzałbym się też za dwuosiówkami.

dokładne.

w takiej masz przestrzeń. nie musisz rozkładać przedsionka w zasadzie jakiś daszek/markiza wystarczy. można trafić ładną budkę w dobrej cenie.

dla 5 dorosłych osób 5-cio metrowa budka to klitka a na rynku ciężko trafić coś porządnego w dobrej kasie. w Twoim przypadku jak ma B+E bez wahania szukałbym w takich ( przykład) http://allegro.pl/przyczepa-kampingowa-kemping-camping-hobby-650-i4450171040.html  

masz przestrzeń jakiej szukasz a holownik spokojnie ogarnie.

albo taka http://otomoto.pl/hobby-zarejestrowana-2001rok-2-osie-7-osob-T4467817.html

Edytowane przez ryba78 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Mam nadzieję że to nie koniec.

 

Zeżarło mi wypowiedź.

 

Jeżeli chodzi o gabaryt to dopiero sprzedałem grubasa. :lol:

 

Chyba nie chce mi się ciągać takiego klamota za autem. Może się mylę i tylko mój Tabcio był nie do jazdy. No był szeroki na 2.5m.

 

Możliwość montażu boilera mnie cieszy. Kasa spoko do przeskoczenia i jaka wygoda. :lol:

Edytowane przez Butch_Stein (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mili moi. Dzięki za wypowiedzi i czekam na kolejne. Jak pisałem w Powitalni jutro wypadam na urlop i pewnie na forum pojawię się dopiero we wrześniu. Przez cały sierpień będę tylko dwa dni w domu, tak więc pewnie czas mi nie pozwoli do was pisać, ale zaglądać będę. Odświeżę temat po powrocie. Trzymajcie się i szerokości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.