Skocz do zawartości

Pomocy - problem z lodówką Elektrolux :-(


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 46
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

OKi ,zakupiłem takowy ale teraz mam mały zoonk... w poprzednim było na końcu miejsce na śrubę i to była chyba masa z tego wynika ,a w obecnym nie ma czegoś takiego oraz do poprzedniego był podłączony kabel z wsuwką ,a ten takowego nie posiada. Czy mam rozumieć ,że teraz kabel mam przyłożyć do końcówki która daje iskrę a  masę pod nakrętkę ..? 

 W poście tym  http://forum.karawaning.pl/topic/16670-piec-gazowy-truma-sl3002/page-2?do=findComment&comment=382905  na #25 pozycji jest taki jak kupiłem iskrownik z czerwonym przyciskiem - czy dobrze kombinuję ..?!

 

Masa zawsze jest po zewnętrznej a iskra w środku, niezależnie od rodzaju iskrownika Przy odpalaniu próbuj na różnych wielkościach płomienia bo są lodówki które odpalają tylko na maksie lub tylko na średnim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W razie gdyby ktoś trafił tu z podobnym problemem.

 

"Pobicie" lodówki pomogło :-) Do końca wyjazdu chłodziła juz poprawnie, do tego stopnia że w zamażalniku do połowy jego objętosci był śnieg z lodem, mimo że za oknem 25-28 stopni. Co prawda to było związane z tym że mam zdjęte drzwiczki żeby się reszta lepiej chłodziła, ale generalnie po 24 godzinach pracy było już normalnie zimno w całej lodówce tak ze i piwo i masło nie traciło konsystencji :-)

 

Niestety, z wywiadu środowiskowego wynika , że jeśli pobicie nie pomoże, to tego się juz nie naprawia. Ale na szczęście tym razem mnie ta przyjemność ominęła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czekałem chyba ze 2 godziny zanim pojawił sie chłód. Odpaliłem na 230v i dotatkowo na gazie. ale jak zaskoczyła to chłodzik aż miło

 

Czy takie podłączenie dwóch zasilań na raz poprawia wydajność lodówki ?

Nie dojdzie do jej uszkodzenia ?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem tego zdania,a zapytałem dlatego że moja lodówka przy wysokich temperarurach na zewnątrz nie daje rady - w zamrażalniku jest ok,kostki lodu zamrożone,a w komorze +20 stp.Chociaż mam wrażenie że to wina nieszczelnych drzwi lodówki.Ale nie jestem pewnien.A otworzenie drzwiczek zamrażalnika by coś według was pomogło ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Twoją lodówko wszystko ok W naprawde upalne dni takie wyniki sie zdarzają Sytuacje na lepsze zmienia wiatraczek wyciagający za górną kratką lodówki Warto tez zwrócic uwage czy słońce nie bije prosto na ściane na której jest lodówka, samo zacienienie już polepsza sprawe Otwarcie drzwiczek zamrażalnika też jakiś efekt da choć ja nigdy tego nie uskuteczniałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 A więc tak...  lodówka po założeniu nowego iskrownika działa i to przez cały weekend bez problemu. Myślę .że osiągnięte przez nią  temperatury chłodzenia są zadawalające  - po ok 4 h jej i mojej pracy :-) lub wypoczynku aktywnego na działce ,temp wewnątrz utrzymywała się w granicach 11 st.C w zamrażalniku -2 st.C . Myślę ,że to zadawalające wartości. Efekt pracy  też jakoś wyszedł mi bo dziecko zadowolone. 

post-17304-0-69386400-1407703528_thumb.jpg

post-17304-0-04651300-1407703538_thumb.jpg

post-17304-0-31290500-1407703545_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Twoją lodówko wszystko ok W naprawde upalne dni takie wyniki sie zdarzają Sytuacje na lepsze zmienia wiatraczek wyciagający za górną kratką lodówki Warto tez zwrócic uwage czy słońce nie bije prosto na ściane na której jest lodówka, samo zacienienie już polepsza sprawe Otwarcie drzwiczek zamrażalnika też jakiś efekt da choć ja nigdy tego nie uskuteczniałem

Dzięki za odpowiedź,czytałem o takich wiatraczkach i może na przyszły sezon takie zamontuje,a jeśli chodzi o zacienienie to lodówka stoi od strony przedsionka,także cień jest.Dodam jeszcze,że po nocy,rano temperatura się normuje i jest tak około 5-7 stp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.