Skocz do zawartości

elektromatic ng350 co to jest?


zasiew82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Czy ktos wyjasni mi do czego służy urządzenie elektromatic ng350 s? Znajduje się ono pod siedzeniem wraz z całą inną elektryka w przyczepie adria forma z 1991 roku. Niestety nie znalazłem nic na ten temat w internecie. Nie mam pojęcia czy urządzenie to powinno być wlaczone czy nie. Nie chcę nic popsuć przy pierwszym podłączeniu przyczepy:) z gory dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W internecie jest instrukcja obsługi energobloku Elektromatic ng350 s, bo tak się nazywa to urządzenie tylko musisz za nią zapłacić 31,80 EUR. Nie ładnie jest pisać, że się nic nie znalazło i to jeszcze pierwszy post bez przywitania.

Edytowane przez Carado (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że się nie przywitalem. Witam wszystkich serdecznie.

Jestem nowicjuszem w dziedzinie karawaningu I chyba również w dziedzinie korzystania z forum.

Znalazłem płatną wersję lecz głównie chodzi mi o ogólne informacje...do czego to służy? Dziękuję za pomoc I jeszcze raz przepraszam, że się nie przywitalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Witaj. Wpisz w wyszukiwarkę hasło np.  energoblok i trochę poczytaj, a czego nie będziesz rozumiał to pytaj. Na forum jest dużo tematów o energobloku. Krótko jest to urządzenie zarządzające energią elektryczną przyczepy. Jak ja bym miał taki problem to bym kupił tą instrukcję, jest tam schemat i na pewno można go profesjonalnie rozbudować o podłączenie aku, solara, przetwornicy itp.

Edytowane przez Carado (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam I dzięki za odpowiedź. Zrobiłem jak powiedziałeś ale informacje które znalazłem niestety nie są wystarczające dla laika. Większość z nich dotyczy raczej podłączenia pod energoblok aku lub solarow...lecz tak na prawdę nie wyjaśnia jak ta "skrzyneczka" działa. Nie mam w przyczepie akumulatora więc czy w takim wypadku energoblok jest potrzebny? Czy jeśli podlacze moją adrie pod prąd energoblok musi być włączony? Zrobiłem zdjęcie tego urządzenia lecz nie wiem jak je dodać. Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Carado: tak swoją drogą to ta strona z instrukcjami dziwnie podejrzana. ..google definitywnie odradzilo mi tej strony. Pozdrawiam serdecznie. Poznajesz może to urządzenie na zdjęciu? Nie znalazłem tam żadnych dodatkowych wejść więc raczej nie jest to urządzenie do podłączenia akumulatora. I teraz to już zglupialem do reszty:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Wpisz w wyszukiwarkę hasło np. energoblok i trochę poczytaj, a czego nie będziesz rozumiał to pytaj. Na forum jest dużo tematów o energobloku. Krótko jest to urządzenie zarządzające energią elektryczną przyczepy. Jak ja bym miał taki problem to bym kupił tą instrukcję, jest tam schemat i na pewno można go profesjonalnie rozbudować o podłączenie aku, solara, przetwornicy itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Io niestety tylko zwykły prostownik 230/12v bez opcji ładowania akumulatora.

 

Instrukcja a właściwie dwie kartki danych technicznych są na stronie producenta schaudt chyba .de szukaj wersji 250 i tam w środku jest też 350 opisana.

 

 

Jak nie znajdziesz to jutro Ci mogę wysłać. Dziś prądu w lapku brak a za oknem pada i juz agregatu nie odpalam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szału nie ma ale działa :) choć nie wiem czy tego tez nie wymienię przy okazji kiedyś montukac solar

 

na razie do zacisków wychodzących z tego zasilacza podlaczylem akumulator z bezpiecznikiem i heblem i wszystko działa niezależnie od dostępu do 230v.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasiew tak mam adrie.

 

podłączyć się da bo wchodzisz w obwód 12v bezposrednio. Zasilacza może nawet nie być. Wszystko działa.

 

Ja mam zrobione tak ze aku wpiete jak pisałem wyżej. Jak mam dostęp do 230v to hebel off i ładowarka do akumulatora podłączona z gniazdka 230v

 

oczywiście da się to zrobic ładniej i bardziej automatycznie ale wymaga to wymiany tego zasilacza na madrzejszy z opcją ładowania wbudowaną i jakimś izolowaniem obwodow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.