Jump to content

Wybór przyczepy do samochodu

nikus99
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich :hehe:

Mam parę pytań a wygląda to tak.

Posiadam Opla astrę 1.4 z 95 roku i chciałbym kupić do niej przyczepkę kempingową. Taką abym mógł ja ciągnąć na prawo jazdy kategorii B. Chciałem zapytać jak długą mogę ciągnąć przyczepkę i ile może ona ważyć ?

Wagę powinieneś mieć w dowodzie rej. Ja mam felicje 1.3 i mogę holowac, bez hamulca 450kg lub 400kg zależy od diagnosty :hehe: ,a z hamulcem 900kg ,powinieneś mieć podobnie.Co do długości nie ma wymagań waga ważna.

Zależy jakie dane haka masz w dowodzie rejestracyjnym. Według przepisów, to masa sumaryczna na kategorię B nie może przekraczać 3,5 tony. W praktyce DMC przyczepy nie może przekraczać 65 % masy całkowitej holownika. Ja mam AUDI 100 i dozwolony ciężar ciągniętej przyczepy wynosi 1200 kg.

Wracamy Panowie do głównego tematu :czerwona:

Ja jeżdżę Astra 1.4 60 KM mam przyczepę o masie własnej 590 kg i IMO jest to max dla tego silnika. W dowodzie mam wpis max DMC przyczepy z hamulcem 850 kg i właśnie takie DMC ma moja przyczepka.

Pozdrawiam!

Kotek a skąd "W praktyce DMC przyczepy nie może przekraczać 65 % masy całkowitej holownika" to?

W praktyce DMC przyczepy nie może przekraczać 65 % masy całkowitej holownika.

Mam Volvo V70 2,5 TDI o masie własnej 1608 kg, a DMC przyczepy to 1600 kg. Nie wiem, skąd informacje o owych 65% :czerwona: ...

e.. gdzies zaslyszane chyba :czerwona: nie moze poprostu przekraczac i finito

b pojazdem, o którym mowa w lit. a), z przyczepą o dopuszczalnej masie całkowitej nie przekraczającej masy własnej pojazdu ciągnącego, o ile łączna dopuszczalna masa całkowita zespołu tych pojazdów nie przekracza 3,5

ja chyba wiem skad to sie koledze wzieło, ale moge sie mylic :wpysk::czerwona:

myśle, że te obostrzenia o których pisal kotek52, to miał na myśli tych co holują przyczepy posiadając kat prawa jazdy B+E, wtedy musza dostosować sie do innych warunków o holowaniu i tak....

"..... rzeczywista masa całkowita przyczepy ciągniętej przez:

1/ samochód osobowy, samochód ciężarowy o dopuszczalnej macie całkowiej nie przekraczającej 3,5 t lub autobus - nie może przekraczać rzeczywistej masy całkowitej pojazdu ciągnącego:

2/ samochód ciężarowy o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 t - nie może przekraczać rzeczywistej masy całkowitej tego samochodu powiększonej o 40 %:..."

Witam kolejnego posiadacza "zabytkowej" N132 !

Andrzej zapraszam do fanklubu są już dwie 132.

P.S.

przepraszam za zejście z tematu :czerwona: