Jump to content
Janwil

Thetford - nieczynna spłuczka?

Recommended Posts

chris_66

Witam.Powiedzcie gdzie kupić pompke do tej spółczki?Jakies namiary na sklep czy cóś?

Spróbuj w sklepie, ja zawsze tak robię :lol:, polecam

Wysłane z mojego Moto G (4) przy użyciu Tapatalka

jarzabek

Ale u mnie na wiosce jest tylko monopolowy.A :oslabiony: ale Pani Aniela powiedziała że nie ma

chris_66

Ale u mnie na wiosce jest tylko monopolowy.A :oslabiony: ale Pani Aniela powiedziała że nie ma

Spróbuj inny sklep, monopolowy rozwiązuje wiele problemów, jednak nie wszystkie B)

Wysłane z telefonu

Kristofer

Spróbuj inny sklep, monopolowy rozwiązuje wiele problemów, jednak nie wszystkie B)

:lol:

Ale u mnie na wiosce jest tylko monopolowy.A :oslabiony: ale Pani Aniela powiedziała że nie ma

Naprawdę nie potrafisz nic znaleźć :hmm:

Np. tu pod słowem "Comet"

jarzabek

Dziękuję.Już zamówione

tomala

Czy ktoś z kolegów posiada taką toaletę...Nie działa płuczka to jest Thetford C 500 .Jak się dostać do pompki...3115177834_5.jpeg.d988247bacdd88908df005c9cb9d84bc.jpeg

jacekzoo

tomala

Dzięki kolego za link nigdy bym tego nie rozegrał.

Tomii

Moi drodzy potrzebuję rady. Kaseta Thetford C-402X - L. Diody od poziomów płynów w kasecie jak i w spłucze zapalają się po wciśnięciu przycisku spłukiwania. Pompka po podaniu napięcia z pominięciem całej płytki pompuje jak szalona. W momencie gdy pompka podłączona jest do płytki, po wciśnięciu niebieskiego przycisku nie rusza.

Co sprawdzić i od czego zacząć. Wyczytałem w tym temacie że są mikrostyki kasety. Rozumiem że zacząć od sprawdzenia tego mikrostyku zwierając go i sprawdzając czy wtedy pompka ruszy? Czy jest jeszcze jakiś styk który nie pozwala na załączenie się pompki? 

ed

W obudowie  winna być krańcówka, która nie pozwala wlączyć pompkę gdy wyjęta jest kaseta. Lusterko  wstaw do wnęki i pooglądaj.

krystian186

Tomii
W dniu 11.04.2019 o 20:23, ed napisał:

W obudowie  winna być krańcówka, która nie pozwala wlączyć pompkę gdy wyjęta jest kaseta. Lusterko  wstaw do wnęki i pooglądaj.

W c402 nie ma tego mikrostyku.

Wychodzi na to że problem jest na płytce. 12 v dochodzi do płytki. Przycisk działa ale na stykach od pompki nie pojawia się napięcie. 

IMG_20190412_200903.jpg

Tomii

Męczę temat dalej. Nie mam pomysłu co zrobić z niedziałającą płytką. Nie bardzo mam elektronika który by był w stanie stwierdzić co padło. Chyba że ktoś ma kogoś w okolicach W-wy ti się podzieli namiarem.

W polskiej dystrybucji panel starego typu z C402 X kosztuje 380 zł.

https://sklep.klaja.pl/pl/p/Panel-sterujacy-do-toalety-Thetford-C-402-X/1802

Z tego co piszą na zachodnich stronach, panel ten przestał być produkowany. Jest nowa wersja:

https://www.hobby-fendt-wohnwagen-ersatzteile.de/Bedienelement/Bedienteil-fuer-Thetford-Cassettentoilette-C402X

50 euro nawet dla mnie do przełknięcia. 

Czy ktoś ma pojęcie czy ona pasuje 1 do 1 czy trzeba pozarabiać wtyczki?

Kristofer

Moim zdaniem nie będzie pasować. W Twojej są wtyki 2+2+4, a w tej nowszej 3+3+7

Tomii

Płytkę udało się ożywić dzięki pomocy jednego z forumowiczów :yes: - za co jeszcze raz  bardzo mu dziękuję!!!