Skocz do zawartości

Thetford - nieczynna spłuczka?


Rekomendowane odpowiedzi

Muszę napisać sprostowanie do mojego postu :sciana:

Kontaktron, czyli dwa czarne kable odpowiadają za wskaźnik zapełnienia kasety. Czarnych nie zwieramy, bo to pokaże tylko pełny pojemnik.

Przeanalizowałem jeszcze raz całość i jednak jest tam mikrostyk kasety. Widać go na tej serwisówce co podlinkowałem. Zaznaczyłem na zdjęciu które kable trzeba zewrzeć. One odpowiadają za informację że jest kaseta na miejscu. Co do instrukcji sprawdzenia jaką napisałem, wszystko się zgadza oprócz przewodów.

Gówniany temat, a mnie zaciekawił :puk:

post-12349-0-98322000-1410379733_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 90
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No cóż - ja dziś walczyłem z moją spłuczką i chyba padł mi moduł bo żadnych efektów nie było mimo zmiany pompki. Pobawiłem się więc lutownicą i zrobiłem kilka obejść w module (a co za tym idzie celowo pozbawiając go wskaźników) i spłuczka pięknie działa.

Na ten moment więc 170 zł w kieszeni.

A tak na marginesie poprzednio miałem spłuczkę ręczną i z perspektywy czasu była jednak mniej awaryjna :)

Te wskaźniki to i tak średnio potrzebne. Brak wody w spłuczce wiadomo kiedy jest, kiedy toaleta pełna też widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy nalewaniu, trochę płynu zostaje w wlewce. Dolej tam wody, to Ci się pojawi pod pompką.

...ale jak mam dolewać jak we wlewce jest pełno a zbiornik pusty!

Edytowane przez Janwil (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam wody po korek, i jest to płyn do spłukiwania. Tak jest od zakupu cepki /04.2013r./  < na pewno masz PUSTY zbiornik !

@Janusz

To że masz pod korek nie świadczy o tym że zbiornik jest PEŁNY !

 

Lekarstwo na tę chorobę krok po kroku:

1. Odchyl na zewnątr o 90° wlew (czerwone kropki) na zewnątrz, odkręć pokrywę ...

pomimo że widzisz że jest pod korek  wlewaj wodę minimum ~5l. na pewno tyle wejdzie ...

2. Podłącz przyczepę pod 220V lub akumulator w przyczepie

3. Wejdż do przyczepy.

4. Naciśnij przycisk spłukiwania sedesu, czekaj chwilę ... powinna lecieć woda i słychać jak pracuje pomka.

 

Napisz jaki wynik = rezultat  masz po moim "lekarstwie"... bez recepty.

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Ired, właśnie wybieram się na spotkanie z przyczepką.

Sprawdzę Twoją metodę napełniania WC ale teraz mój główny problem to spłuczka. Usterka prawdopodobnie jest w module sterującym?

 

PS .gdzie byłem w te wakacje m.in dzięki Twoim poradom? Więc kolejno: Słowacja,Austria,Słowenia,Chorwacja, Bośnia i Hercegowina,Dubrownik,Czarnogóra,Albania,Grecja, Macedonia, Serbia, Węgry,Słowacja,Czechy.

22 dni zwiedzania, 4100 km,/gdzie się dało bez autostrad!/.

Focus 2,0 TDCi i TEC /dmc 1500, 250cm szerokość/ bez najmniejszych strat i żadnych kłopotów!

Już się chce wyruszać na nowa włóczęgę!

Edytowane przez Janwil (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Ired, właśnie wybieram się na spotkanie z przyczepką.

Sprawdzę Twoją metodę napełniania WC ale teraz mój główny problem to spłuczka. Usterka prawdopodobnie jest w module sterującym?

 

PS .gdzie byłem w te wakacje m.in dzięki Twoim poradom? Więc kolejno: Słowacja,Austria,Słowenia,Chorwacja, Bośnia i Hercegowina,Dubrownik,Czarnogóra,Albania,Grecja, Macedonia, Serbia, Węgry,Słowacja,Czechy.

22 dni zwiedzania, 4100 km,/gdzie się dało bez autostrad!/.

Focus 2,0 TDCi i TEC /dmc 1500, 250cm szerokość/ bez najmniejszych strat i żadnych kłopotów!

Już się chce wyruszać na nowa włóczęgę!

:) zjechałeś pół Europy, a wody do spłuczki nie umiesz nalać. Na szczęście mamy całą zimę żeby Ci pomóc. Dziwne, że nie masz tej rurki z poziomem płynu i spuszczaniem na zimę. Wiadmo już jak u ciebie się opróżnia zbiornik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) zjechałeś pół Europy, a wody do spłuczki nie umiesz nalać. Na szczęście mamy całą zimę żeby Ci pomóc. Dziwne, że nie masz tej rurki z poziomem płynu i spuszczaniem na zimę. Wiadmo już jak u ciebie się opróżnia zbiornik ?

Nadal nie wiadomo jak się u mnie opróżnia zbiornik z wodą w WC. Są zdjęcia na tym forum i nic.

A poza tym to ta nieczynna spłuczka nie daje mi spokoju. To ostania sprawa do uruchomienia, a ile ja się namęczyłem żeby lodówkę uruchomić na gazie, a np. Trumatic był z wyładowaną bateryjką. Teraz wiem że musi ,,pykać". Itd, itp.

 

P.S.

Ja się też wielu sprawom w konstrukcji przyczep trochę dziwię i choć w życiu nie miałem problemów z techniką, to widzę że ostatnio wiele rzeczy mnie ,,przegania". W Polonezie, Maluchu pod chmurką i na trasie potrafiłem zrobić wszystko. Teraz Focus 2010 r. to wielka tajemnica! Ale dzięki Kolegom z karawaning.pl DAJEMY RADĘ! No i ja już mam 67 lat i tylko rok stażu w karawaningu. Ty jesteś dużo młodszy a technika pędzi tempem dotychczas nie znanym. Ciekawe czasy.

Pojechałem, wróciłem i było suuuuper, choć czasem ulice i skrzyżowania były za małe...Ale wróciłem bez najmniejszego otarcia, bez mandatu. A miała być Tylko Chorwacja i to bez Dubrownika. Dotarłem do Peloponezu. Dziękuje za pomoc.

Edytowane przez Janwil (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak się zastanawiam, może ta spłuczka jest pusta a jest jakiś "dynks" co to nie włącza pompki aby nie pracowała na pustym zbiorniku :hmm:.

Może samo zalanie wody załatwi problem?

Wiem, zbyt proste aby było oczywiste ale czasami :hmm:;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak być :]  Kaseta ma dwa kontaktrony, to i może do spłuczki wsadzili. Zalewaj tą spłuczkę. Będziesz miał większą motywację do naprawy pompki, jak to nie będzie brak wody. A mrozy mogą być już niedługo :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.