Skocz do zawartości

Thetford - nieczynna spłuczka?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 90
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ale tam już jest sporo rozebrane - według mnie wystarczająco. Napięcie dochodzi do modułu a nie idzie na pomkę więc albo jest problem ze stycznikiem albo modułem (na co stawiam).

 

@Janwil

Ja mam o tyle inną toaletę, że mam tą rurkę serisową na zwenątrz i do modułu idzie u mnie tylko 6 przewodów a u Ciebie 8. Ponieważ mam analogiczny problem jak Ty - tj nie działająca spłuczka to mam aktualnie rozebraną toaletę podobnie jak Ty.

Postaram się więc zweryfikować te kable do stycznika.

 

Mój moduł wygląda tak: 

http://allegro.pl/panel-sterujacy-do-toalety-thetford-c403l-i4529309743.html

Edytowane przez toa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Po naciśnięciu przycisku spłukiwania zaświecają się wskażniki napełnienia zbiorników WC ale spłukiwania brak. Po chwili automatycznie gasną.

 

Mam inne WC więc pewności nie mam, ale skoro zaświecają się wskaźniki napełnienia zbiorników WC to może jest to zabezpieczenie przed przepełnieniem zbiornika na nieczystości? Z tego co widać na Twoim panelu w zależności od napełnienia zbiorników powinny się świecić różne wskaźniki. Może sam czujnik napełnienia zbiornika na nieczystości się zawiesił i dlatego pompka spłukująca nie działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tam już jest sporo rozebrane - według mnie wystarczająco. Napięcie dochodzi do modułu a nie idzie na pomkę więc albo jest problem ze stycznikiem albo modułem (na co stawiam).

 

@Janwil

Ja mam o tyle inną toaletę, że mam tą rurkę serisową na zwenątrz i do modułu idzie u mnie tylko 6 przewodów a u Ciebie 8. Ponieważ mam analogiczny problem jak Ty - tj nie działająca spłuczka to mam aktualnie rozebraną toaletę podobnie jak Ty.

Postaram się więc zweryfikować te kable do stycznika.

 

Mój moduł wygląda tak: 

 

http://allegro.pl/panel-sterujacy-do-toalety-thetford-c403l-i4529309743.html

...a mój moduł wygląda tak ja w poście #1 i #11 tego forum i ma 2 wyświetlacze /jeden teraz wyświetla dolna kropkę, drugi środkową/ a nie 1 wyświetlacz jak u Ciebie. Pewnie dlatego u mnie idzie 8 przewodów do modułu a u Ciebie 6. Mój Thetford to jest 402 XL z 2005 r. No i jeszcze jak całkowicie zapełni się kasetę to jest blokada okrągłej pokrywki otworu kasety. Po opróżnieniu kasety wszystko działa oK /z wyjątkiem braku spłukiwania/

Edytowane przez Janwil (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz na moje pytanie z postu #27

Pytanie kiedy będę miał cepkę w Warszawie? Zresztą w Warszawie nie bardzo gdzie mam ją parkować. No nie wiem, teraz ona rezyduje na działce 80 km od Warszawy i tam do jesieni ją wykorzystujemy. Ale ja w tej chwili jestem w Warszawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że będziesz ją do wawy ciągnął. Bym w ramach jakiejś wolnej chwili, zerknął w to sterowanie :hmm:

Dzięki tym wszystkim postom wiele mnie się wyjaśniło jeżeli chodzi o konstrukcję przyczep. I uważam że każdy post jest cenny nawet jeżeli jest troszkę oddalony od problemu. Mam teraz kilka prób i pomysłów do wykonania z tą nieczynną spłuczką. Jak nie dam rady to z największą przyjemnością zwrócę się do Ciebie GEWEHR osobiście.

Dziękuje za Twoją deklarację pomocy, to piękny gest!

 

P.s.

1/ Ja mieszkam w Wilanowie, a Ty? Jeśli wolisz na prive /powiadomienia/ to tam odpisz.

2/ No i nadal nie ma podpowiedzi jak się ,,dobrać" do stycznika, bo to taka plastikowa kostka i na zewnątrz nie ma przewodów. Od wnętrza łazienki też nic nie widać. Stycznik się wykręca, czy trzeba gdzieś nacisnąć? A może gdzieś wychodzą jego przewody żeby zrobić zwarcie na krótko dla próby spłukiwania.

Edytowane przez Janwil (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2/ No i nadal nie ma podpowiedzi jak się ,,dobrać" do stycznika, bo to taka plastikowa kostka i na zewnątrz nie ma przewodów. Od wnętrza łazienki też nic nie widać. Stycznik się wykręca, czy trzeba gdzieś nacisnąć? A może gdzieś wychodzą jego przewody żeby zrobić zwarcie na krótko dla próby spłukiwania.

 

Ściągnij sobie ta instrukcje, którą zaklinował Witus. Może strona 26 Ci coś pomoże w kwestii poszukiwania tego podejrzanego mikro styku (czy jak to tam nazwać) - stycznika tam nie szukaj - raczej żadnego tam nie znajdziesz. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż - ja dziś walczyłem z moją spłuczką i chyba padł mi moduł bo żadnych efektów nie było mimo zmiany pompki. Pobawiłem się więc lutownicą i zrobiłem kilka obejść w module (a co za tym idzie celowo pozbawiając go wskaźników) i spłuczka pięknie działa.

Na ten moment więc 170 zł w kieszeni.

A tak na marginesie poprzednio miałem spłuczkę ręczną i z perspektywy czasu była jednak mniej awaryjna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż - ja dziś walczyłem z moją spłuczką i chyba padł mi moduł bo żadnych efektów nie było mimo zmiany pompki. Pobawiłem się więc lutownicą i zrobiłem kilka obejść w module (a co za tym idzie celowo pozbawiając go wskaźników) i spłuczka pięknie działa.

Na ten moment więc 170 zł w kieszeni.

A tak na marginesie poprzednio miałem spłuczkę ręczną i z perspektywy czasu była jednak mniej awaryjna :)

Gratuluję! Może ja tez ominę wskażniki tylko proszę daj patent co trzeba przelutować.

Ja też się zgadzam że ręczna spłuczka jest mniej awaryjna, powiedziałbym że moja aktualna spłuczka jest bezawaryjna!

Polewam z butelki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co - trudno to jakoś szczegółowo opisać. Ja połączyłem masy i wlutowałem kabelek, dodatkowo pod mikroprzełącznik połączyłem plusy. Wyelimonowałem też kilka elementów z obwodu.

Teraz przełącznik jedyne co robi to załącza napięcie na pompkę.

 

Ale u CIebie może być inna sytuacja bo zdaje się świeci Ci sie kontrolka - u mnie nic nie świeciło - dodatkowo cała metoda jest dość destrukcyjna - zastanów się więc czy to najlepszy sposób dla Ciebie.

 

Po całej operacji jeśli ją przeprowadzisz sprawdź koniecznie miernikiem czy nie ma przebić na obwodach i czy są całkowicie odseparowane. 

Edytowane przez toa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toa napisał dziś o 12.17:

Ale u CIebie może być inna sytuacja bo zdaje się świeci Ci sie kontrolka - u mnie nic nie świeciło - dodatkowo cała metoda jest dość destrukcyjna - zastanów się więc czy to najlepszy sposób dla Ciebie.

 

Odpowiedz:

U mnie świecą się oba wskażniki,/tak jak na foto w postach powyżej/ Za to kontrolki chyba nie posiadam?

Zresztą nie głupie byłoby odłączenie modułu i bezpośrednie włączanie pompki mikrowłącznikiem. No ale pewnie wtedy można byłoby spuścić wodę bez włożonej kasety... to chyba rzadki przypadek. Ale jeśli ta elektronika tak komplikuje i jest awaryjna. Tylko że producent by mniej zarobił

Edytowane przez Janwil (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że nie lubię odpuszczać, posiedziałem trochę nad tematem :]

Tam gdzie siedzi bezpiecznik, jest również kontaktron. Nie ma mikrostyku takiego jak w innych typach kibelków. Te dwa czarne przewody idą do kontaktronu. Aby sprawdzić czy on działa, trzeba je wypiąć z panela sterowniczego i podłączyć multimetr. Podłączamy po stronie kabli. Sprawdzić następnie, czy przy włożonej kasecie, jest pełne zwarcie. Po wyjęciu kasety powinno się przerywać.

Możesz również zewrzeć te dwa czarne kable i sprawdzić wtedy czy działa pompka. Musi być wszystko podłączone!

Jak by padła płyta sterowania, można ją przerobić w łatwy sposób. Wymaga to tylko dołożenia jednego przekaźnika i trochę lutowania. 

Jak będziesz w cepce, sprawdź to co napisałem. Jeśli nadal sobie nie poradzisz, wymontuj panel sterowania i pompkę. Przywieź to do siebie, a ja kiedyś Ci to sprawdzę. W okolicach Twojej cepki byłem dwa tygodnie temu i na tą chwilę się tam nie wybieram :ee:

 

Tu masz fajnie rozrysowaną serwisówkę

C400 Manual.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.............................

Tam gdzie siedzi bezpiecznik, jest również kontaktron. Nie ma mikrostyku takiego jak w innych typach kibelków. Te dwa czarne przewody idą do kontaktronu. Aby sprawdzić czy on działa, trzeba je wypiąć z panela sterowniczego i podłączyć multimetr. Podłączamy po stronie kabli. Sprawdzić następnie, czy przy włożonej kasecie, jest pełne zwarcie. Po wyjęciu kasety powinno się przerywać.

......................................

Jeśli kontaktron to zwiera on styki pod wpływem pola magnetycznego- sprawdź jak pisze Gewehr, jeśli nie zadziała ta metoda to zbliż jakiś magnes.

Może się magnes w kasecie rozmagnesował :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.