Skocz do zawartości

Thetford - nieczynna spłuczka?


Rekomendowane odpowiedzi

Na zimę spuszcza się tą rurką :)

 

attachicon.gifImageUploadedByTapatalk1409656186.236953.jpg

U Ciebie rurka ,,jak wół" u mnie szukam, szukam i nie ma! Mamy podobnie, ale jak na foto widać, trochę inaczej...

No ale co robić z tym BRAKIEM SPŁUKIWANIA? /PATRZ POST # 14/ POMOCY, please!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 90
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dotarłem do pompki ale jak ona ma działać kiedy na przewodach z kostki /foto/ do pompki nie ma 12V /przyciskam i zaświecają się wskażniki /za to jest napięcie 12V na pozostałych 2 przewodach tej kostki. alej ,,ściana" nie wiem co robić, bo i dostęp do tego wszystkiego jest taki że tylko przeklinać producenta.

 

A tą kostkę masz gdzieś wpiętą, czy sobie tak dynda?

 

No i teraz jest pytanie jak spuszczać wodę ze spłuczki na zimę jak pompka nie działa?

 

Jak nie dojdziesz jak spuścić wodę, to zawsze możesz pompką wypompować ile się da, a później możesz zalać płynem do spryskiwaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tą kostkę masz gdzieś wpiętą, czy sobie tak dynda?

 

 

Jak nie dojdziesz jak spuścić wodę, to zawsze możesz pompką wypompować ile się da, a później możesz zalać płynem do spryskiwaczy.

1/Kostka była wpięta do płytki drukowanej, a wypiąłem ją do foto i wyjęcia pompki. Oczywiście wróciła na swoje miejsce a pompka nadal milczy.

 

2/Domyślam się że ten mój Thetford C-402X L z 2005 r. to wersja bez rurki spustowej, ale jak spuścić wodę jak w moim przypadku pompka nie działa? Czy na zimę musi być w WC płyn niezamarzający, czy pusto?

A jeśli zostanie płyn to rozsadzi WC jak zamarznie?

 

Pozdrawiam Norwegię i dzięki.

Edytowane przez Janwil (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Ktoś poleci takiego fachowca z Warszawy lub okolic /szczególnie na południe od Warszawy do 100 km/

 Janwil   hydraulika szwagra z youtube weź to się rozprawią  :smirk:

 

Oczywiście żartowałem....piszę aby polecić wam śmieszne filmiki na youtube, wystarczy wpisać "u szwagra" jest ich sporo (giełda u szwagra, szambo u szwagra, świnie u szwagra itp.)

 

Janwil nie obraź się tylko po prostu czytając twój post przypomniał mi się filmik, obejrzany na youtube Szambo u szwagra- dawno się tak nie uśmiałem oglądając giełda u szwagra..

 

...Panie co czeba ??? ...zobaczcie sami  

 

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Ktoś poleci takiego fachowca z Warszawy lub okolic /szczególnie na południe od Warszawy do 100 km/

ŚMIECH TO ZDROWIE ALE MOJA PROŚBA NADAL AKTUALNA !!!

 

FACHOWIEC OD WC - THETFORDA NADAL POSZUKIWANY!!!

.............................................

Edytowane przez Janwil (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że się nie odzywałem. Byłem poza domem.

 

1/Kostka była wpięta do płytki drukowanej, a wypiąłem ją do foto i wyjęcia pompki. Oczywiście wróciła na swoje miejsce a pompka nadal milczy.

 

Powiedz mi proszę, czy możesz zmierzyć napięcie na przewodach białym i brązowym w szarej izolacji (widoczny na dole zdjęcia) z Twojego zdjęcia przy przyciśnięciu przycisku spłukiwania?

Moim zdaniem to jest przewód do pompki ale sprawdź to.

 

post-10895-0-58784400-1410042851_thumb.jpg

 

Bo rozumiem, że napięcie na przewodach brązowym i niebieskim masz.

Jeśli po naciśnięciu przycisku pojawia się napięcie 12 V DC a nie słyszysz pompki, to musisz ją wyciągnąć i wymienić - możesz jeszcze spróbować ją rozruszać - sprowokować obrót wirnika, trzymając przycisk spłukiwania.

Jeśli nie masz napięcia (co mi się wydaję mniej prawdopodobne) masz problem z panelem sterowniczym - panelem z przyciskiem. Trzeba będzie go wymienić.

 

Może Ktoś poleci takiego fachowca z Warszawy lub okolic /szczególnie na południe od Warszawy do 100 km/

 

Niestety nie polecę Ci fachowca ale pewnie jakiś serwis przyczep masz w okolicy.

Edytowane przez Heniekag (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heniekag, dziękuję za fachowe zainteresowanie.

Niestety nie zmierzyłem napięcia na przewodach w szarej ,,rurce" ale mierzyłem /oczywiście po wpięciu do płytki drukowanej/ napięcia na kostce na foto wypiętej, tej z 4 przewodami. I tak przewód niebieski i brązowy w białej rurce jest właśnie od pompki i napięcia tam nie było, pomimo naciskania na przycisk uruchamiający wodę. Również próbowałem równolegle podłączyć identyczną pompkę od wody /na pewno sprawną/. Nie pracowała. Natomiast napięcie 12V było i to cały czas, na sąsiednich 2 kablach tej kostki z 4 kabelkami.

Inne pomiary /tylko które?/ mogę zrobić pod koniec tygodnia, bo cepka jest 100 km od domu. Ale to było by ułatwienie gdyby znależć usterkę w panelu sterującym, i nie ciągnąc całej przyczepy do serwisu, zostawiając ją do naprawy itd..

Edytowane przez Janwil (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kaseta to pojemnik na fekalia to pomiary robiłem z załadowaną kasetą. Zresztą kasetę już naprawiałem /wymiana pokrywki otwierającej otwór wlotowy/,ale gdzie jest ten stycznik to nie wiem? WC na urlopie używałem, tylko spłukiwałem płynem z butelki. Po naciśnięciu przycisku spłukiwania zaświecają się wskażniki napełnienia zbiorników WC ale spłukiwania brak. Po chwili automatycznie gasną.

Edytowane przez Janwil (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie miałem styczności z tym kibelkiem i nie jestem pewien czy dobrze Ci podpowiadam :]

Na Twojej fotce, zaznaczyłem strzałkami.

Niebieskie strzałki oznaczają prawdopodobne miejsce stycznika kasety.

Czerwona strzałka miejsce gdzie siedzi bezpiecznik. Tak jak napisałem wcześniej, podaję to z pamięci i musisz to sprawdzić sam. Bezpiecznik pewnie wiesz jak sprawdzić, a stycznik sprawdzasz multimetrem, lub zwierając jego styki. Kiedy będziesz miał cepkę w Wawie?post-12349-0-48495600-1410202444_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Mam podobną kasetę i wygląda to u mnie tak:

 

- bezpiecznik jest przed wejściem do modułu centralnego - w miejscu tak jak opisał to @Gewehr - ale jeśli masz napięcie na przewodach do modułu to bezpiecznik jest sprawny

- możliwe, że nie działa stycznik - możesz spróbować zrobić zwarcie na tych przewodach do niego - i sprawdzić czy wtedy pojawia się napięcie.

 

Jeśli nie to moduł do wymiany - koszt nowego to około 170 zł więc lepiej powalczyć i posprawdzać albo dać komuś do naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a jak się ,,dobrać" do stycznika, bo to taka plastikowa kostka i na zewnątrz nie ma przewodów. Od wnętrza łazienki też nic nie widać.

Stycznik się wykręca, trzeba gdzieś nacisnąć? A może gdzieś wychodzą jego przewody żeby zrobić zwarcie na krótko dla próby spłukiwania.

Edytowane przez Janwil (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.