Skocz do zawartości

Pierwsze wakacje z własną przyczepą - czesc 1 - Bi Village


Rekomendowane odpowiedzi

Relacja bardzo skrupulatna, gratuluję wyjazdu.

Ja w Chorwacji byłem dopiero 3 razy więc nie dorastam do pięt w większości w tym wątku. Kraj przepiękny, ludzie bardzo mili ale bez przesady, atmosfera wspaniała. Nikt nigdy mnie nie przeganiał i nie groził mandatem, aczkolwiek patrole policji widziałem jak jeszcze nie było autostrady i jeździło się 8-emką. Co do parkingów masz racje mogłyby być bardziej zadbane, ale nie odbiegają zbyt od naszych gdzie musisz zapłacić za skorzystanie z toalety a idąc przejść się z dzieckiem, żeby rozprostować nogi napotykasz co kawałek na sterty srajtaśmy, ( w ubiegłym roku żona mając awarie auta jadąc z dziećmi na działkę musiała zapłacić za parking na stacji benzynowej 5 zł za każdą godzinę dopóki nie zabraliśmy auta). Także kolego Boma polecam najpierw pojechać i przekonać się na własne oczy. 

Ps. Uczynni ludzie są wszędzie, kiedyś w Portugalii koleś który tankował auto podsłuchał naszą rozmowę z obsługą stacji o tym jak dojechać do wjazdu na autostradę (wtedy jeszcze gps nie było) i zaproponował żeby jechać za nim. Odprowadził nas dobre 20 km, po czym machnął ręką i zawrócił do domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28.06 (sobota ) to nasz ostatni dzien pobytu w Bi Village.

Jako ostatni wyjezdzamy z tego 'sektora'.

 

Spedzilismy tutaj 11 dni, pogoda byla bardzo dobra (temperatury okolo  30 w dzien, ~23 w nocy), jedynie kilka razy troszke padało.

Ogólnie wyjazd uznajemy za udany. Pewnie jeszcze kiedys tu wrócimy.

 

Jak sie niedlugo okaze, wyjazd w sobote to nie byl dobry pomysl.

Na autostradzie ruch duzy, na bramkach korek ok 500m. Obsluga kieruje samochody na odpowiednie pasy.

Chwile po zapłaceniu, 2 km przed granicą kolejny korek a za granicą 10km stania i podjezdzania przed Koprem.

 

Tracimy dobre 1.5h. W sumie mozna to było przewidziec wczesniej, ale do tej pory wracajac ktorys tam raz z urlopu z Włoch nigdy nie trafilismy na korki.

W Koprze tankujemy rope po 1.37E i kierujemy sie w strone Triestu, a dokladniej do Grado na camping Belvedere Pineta (www.belvederepineta.it).

 

post-14460-0-23551900-1406669817_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cd: http://forum.karawaning.pl/topic/17280-pierwsze-wakacje-z-własną-przyczepą-czesc-2-belvedere-pineta/


Fajny opis.Też myślimy o odwiedzeniu tego kempingu ale raczej w 2015 r.Mam pytanie odnośnie " Camping Cheque (16E/noc)".Czy to ta sama karta co ACSI ?

 

Karta silver za darmo:

 

http://www.caravanclub.co.uk/shop-and-offers/overseas-travel/camping-cheque-silver-cards

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy cała plaża tak pyli,czy są w pobliżu jakieś inne plaże?

Mniej lub bardziej tak,

od wyjscia nr 4 (parcele 253-268) w kierunku Fazany zaczynaja sie drzewa i kamienie z bialych robia sie troche brazowawe, i wtedy pyłu jakby troche mniej.

Zdjęcie tego miejca znalezione w necie: http://www.panoramio.com/photo/1328033

lub w zalaczniku.

 

 

Idac dalej (jakies 300m) jest plaza publiczna (zdjecia: http://forum.karawaning.pl/topic/17265-pierwsze-wakacje-z-własną-przyczepą-czesc-1-bi-village/?p=381968 )

Tutaj na plazy sa kamyki a dalej za chodnikiem jest trawa. Na tej plazy był ratownik (chyba).

https://maps.google.pl/maps?q=44.922948,13.801252

post-14460-0-40490200-1406805283_thumb.jpg

Edytowane przez mcmaly (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chorwacja: Autostrady bardzo dobre, parkingi bardzo słabe, toalety mierne, na kazdym parkingu bar. Parkowac mozna przez max 2 godziny.

 

 

Nie byłam w regionie Istrii ale w kierunku południowym nigdy się z czymś takim nie spotkałam!!! Parkingi są rozmieszczone co ok. 40 km a nawet częściej. Oznakowane z wyprzedzeniem i informacją za ile km następny. Bardzo dobrze wyposażone. Większość posiada place zabaw dla dzieci, budynek sanitarny sprzątany non stop, jakiś bar/bufet, stację paliw, wifi. Owszem pomiędzy tymi dużymi bywają też malutkie z toy toy ale to pomiędzy a nie jako główne.

Zawsze śpimy na parkingu i nigdy ani nas ani nikogo innego nikt nie przeganiał po 2h. Gdyby ktoś chciał tam spędzić urlop to też by mógł :D

Po takich informacjach nie dziwię się, że jadą ludzie z cepką i szukają motelu / hotelu na nocleg  :look: zamiast normalnie się zatrzymać na parkingu i iść spać do swojego łóżka.

Już gorsze zdanie mam na temat parkingów w Austrii, których jest dużo mniej, są ciasne jak cholera a na tych rozbudowanych o stacje paliw wołają kasę za WC  :no:

 

 

... Jakoś nigdy nie byłem w Chorwacji - zawsze były Włochy "dla odmiany " - hotele pensjonaty .

Możliwe że raz tam zajrzę .

Ale :

"Chorwacja: Autostrady bardzo dobre, parkingi bardzo słabe, toalety mierne, na kazdym parkingu bar. Parkowac mozna przez max 2 godziny." 

Ten tekst mnie rozwala !!!!!!!!!!!!!

Zniechęca na maksa . Chciwość powinna mieć jakieś granice .... 

Jak człowiek może coś takiego zrobić drugiemu ?

Zresztą te ich wojny bałkańskie dość świadczą o nich - żona nie chce tam jeździć żeby nie wleźć na minę . Może ma racje .

Z resztą czytałem już opis na forum o nalocie policji na parking w nocy podczas ulewy gdzie schroniło  się kilka kamperów . Budzenie w nocy mandaty - i wyjazd do hotelu lub kampingu - to ma być urlop??? Oni są chorzy z chciwości i nienawiści .

 

 

Może najpierw jedź i sprawdź a nie czytasz jakieś bajki i rozsiewasz dalej plotkę. Może jeszcze dopisz, ze strzelają do turystów jak do kaczek. Z iloma Chorwatami miałeś do czynienia, że tak ich oceniasz??? chciwi ... chorzy z nienawiści ... do kogo tę nienawiść mają? do turystów, którzy ich karmią??? Ech ....fantazja też powinna mieć ograniczenia jakieś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 

 

W drodze powrotnej przez Slowenie natknalem sie na postoj dla przyczep/kamperow z pelnym serwisem (woda, scieki, zrzut chemii, prąd). Pytałem, prąd mozna sobie podłączyc, jest bez opłat.

Moze sie komus przyda.

Moge prosić o namiary na ten postój dla przyczep/kamperów?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Boma nie siej fermentu na tym forum bo jak mi się chyba słusznie wydaje nie jezdziłeś chyba po Chorwacji a zwłaszcza z przyczepką ; my zaczynaliśmy poznawać ten piękny kraj i ludzi 3 lata po wojnie wtedy nawet niektóre porty były jeszcze zaminowane ! Tak się składa , że właśnie tydzień temu wróciliśmy z chyba już 16-tego objazdu od Umagu po Drwenik i nie widziałem ani jednego policjanta , drogę ,, śmierci '' czyli Jardankę też przejechaliśmy jak widać cało i nie widzieliśmy ani jednego wypadku przez 3 tygodnie ba nawet jednej stłuczki , wszędzie i zawsze spotykaliśmy miłych i życzliwych ludzi a jeśli chodzi o parkingi przy autostradach to jak któryś z kolegów wspomniał można tam spędzać urlop i nikt nikogo nie przegini a co do warunków to pozwolę sobie na wstawienie kilku fotek wprawdzie z 2011r ale zmiany są tylko na lepsze . Proszę też zwrócić uwagę na niedbale pozostawioną żony torebkę w czasie jak się udała do toalety - jeszcze nigdy nic nam w Chorwacji nie zginęło !!!

Pozdrawiam

post-4393-0-61962300-1408909718_thumb.jpg

post-4393-0-36339200-1408909740_thumb.jpg

post-4393-0-99655700-1408909763_thumb.jpg

post-4393-0-56996400-1408909784_thumb.jpg

post-4393-0-60545500-1408909802_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a jeśli chodzi o parkingi przy autostradach to jak któryś z kolegów wspomniał można tam spędzać urlop i nikt nikogo nie przegini a...

 To ja wspomniałam ... koleżanka :D :D :D a z całą resztą się zgadzam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Na 8 lat z rzędu wyjazdów do Chorwacji widziałem dokładnie 3 razy policjantów. Stali z radarem i raczej polowali na swoich, bo wiemy jak miejscowi lubią pocisnąć i powyprzedzać na ciągłych na 8-ce. Piękny kraj pełen miłych i spokojnych ludzi.

 

Super relcja. W zeszłym roku byliśmu na pobliskim kempingu Brioni. Niemal codziennie przejżdzaliśmy obok BV, jadąc do Fazany.

Wydawał się nam ogromny, taki nawet za duży...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.