Skocz do zawartości

brak zasilania 12v, gniazdo 13pin


MagZyg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam oryginalne gniazdo 13 pin i  po podłączeniu cepki nie mam wogóle prądu 12v w przyczepie :oslabiony: :oslabiony: :oslabiony: , a gdy podłącze do auta kolegi który także posiada takie dniazdo zasilenie jest :look: . Proszę o pomoc co mam zrobić żeby wszystko było ok w podłączeniu z moim autem i dodam iż moja instalacja jest fabryczna od nowości.

Pozdrawiam z góry dziękuję za pomoc.

MagZyg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienić bezpieczniki w samochodzie odpowiedzialne za napięcie na obu pinach w 13 pinowej instalacji. Szukaj ich pod maską. Pomimo tego, że masz oryginalne gniazdo w samochodzie możesz nie mieć jednego ze stałych zasilań, to często jest opcja. Tak jest napisane w instrukcji mojego haka thule brink matic.

 

Pobierz schemat elektryczny, weź próbnik lub miernik uniwersalny i sprawdź jaki stan zasilania masz w samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale który pin jest odpowiedzialny za zasilenie 12v i gzdzie ew znajdę bezpiecznik za to odpowiedzialny :oslabiony: ?  Jak mam w profilu podane chodzi o galaxy mk3. Dodam ze na elektryce wogóle się nie znam.

Pozdrawiam

Edytowane przez MagZyg (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa piny są odpowiedzialne. Schemat znajdziesz na forum, lub wpisując w google. Jak to markowy hak odchylając klapkę jest gumowa uszczelka ze schematem. Bezpieczniki znajdziesz na kablach dopiętych do akumulatora pod maską lub w instrukcji samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam oryginalne gniazdo 13 pin i  po podłączeniu cepki nie mam wogóle prądu 12v w przyczepie :oslabiony: :oslabiony: :oslabiony: , a gdy podłącze do auta kolegi który także posiada takie dniazdo zasilenie jest :look: . Proszę o pomoc co mam zrobić żeby wszystko było ok w podłączeniu z moim autem i dodam iż moja instalacja jest fabryczna od nowości.

Pozdrawiam z góry dziękuję za pomoc.

MagZyg

 

Witam !

Poczytaj w tym temacie (od tego miejsca).

Pozostałe info z kompletem wszelkich informacji o gnieździe i wariantach podłączeń znajdziesz w słowniku np. pod hasłem "Jaeger":

http://forum.karawaning.pl/topic/16821-słownik-nie-tylko-karawaningowy/?p=373901

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowe galaxy - w bagażniku po obu stronach szukaj skrzynek z bezpiecznikami, jest szansa, że masz ubogi moduł i wcale nie puścili zasilania 12V dla cepy.

 

piny 9 i 10 jak dobrze pamiętam odpowiadają za zasilanie 12V.

 

nie szukaj pod maską, na 99% wszystko masz w bagażniku, duży zielony kwadratowy bezpiecznik ok 40A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale który pin jest odpowiedzialny za zasilenie 12v i gzdzie ew znajdę bezpiecznik za to odpowiedzialny :oslabiony: ?  Jak mam w profilu podane chodzi o galaxy mk3. Dodam ze na elektryce wogóle się nie znam.

Pozdrawiam

 

Po tej odpowiedzi jestem przekonany, że bez pomocy kogoś obeznanego w temacie się nie obejdzie :nono:

Liczysz Kolego na pokazanie palcem, a tak na odległość, to na ogół się nie da :hmm:

 

Plus 12 V dopiero po uruchomieniu silnika:

 

pin 10 plus

pin 11 masa

 

"Stałe" 12 V:

 

pin 9 plus

pin 13 masa

 

W pewnych wykonaniach plus na pin 9 pojawia się dopiero po włożeniu wtyczki przyczepy do gniazda.

Wszystko opisane w temacie, do którego link podałem.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kristofer kolego nie liczę na pokazanie palcem czy jakąś łatwiznę, po prostu mam problem i jestem wciekły bo domówiłem hak za .... zł a tu proste zaslanie przyczepy nie działa i liczę ze może jakiś kolega z a forum miał taki problem w galaxy czy s-max-sie i podzieli się wyjaśnieniem problemu.

Pozdrawiam


A jeszcze dodam na usprawiedliwienie swojej złości że nie świadomy problemu, pewny że wszystko jest ok po 24h jazdy zastałem rozmrożoną lodówkę o zawartości przez grzeczność nie spomnę :pad:

Edytowane przez MagZyg (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kristofer kolego nie liczę na pokazanie palcem czy jakąś łatwiznę, po prostu mam problem i jestem wciekły bo domówiłem hak za .... zł a tu proste zaslanie przyczepy nie działa i liczę ze może jakiś kolega z a forum miał taki problem w galaxy czy s-max-sie i podzieli się wyjaśnieniem problemu.

 

Źle mnie zrozumiałeś.

Nie sugeruję Ci, że chcesz iść na łatwiznę.

Mam na myśli Twoją wypowiedź:"Dodam ze na elektryce wogóle się nie znam".

Ponieważ wszystkie niezbędne informacje zostały już podane, to w kontekście Twoich słów nie da się inaczej, jak tylko pokazać palcem, a tego z kolei zrobić się nie da na odległość, bez pomiarów i spojrzenia na Twoją instalację.

 

P.S.

Pisałeś (post #1):

"dodam iż moja instalacja jest fabryczna od nowości"

 

Teraz piszesz (post #8):

 

" jestem wciekły bo domówiłem hak za .... zł a tu proste zaslanie przyczepy nie działa"

 

To w końcu jak jest z tym hakiem i jego instalacją :niewiem:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamawiając auto domówiłem orygnalny hak oczywiście z modułem i instalacją i gdy skorzystałem z potrzeby zasilania lodówi podczas jazdy na 12v taki zonk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż by można jeszcze dodać ?
Chyba tylko to, że możesz odkręcić gniazdo i sprawdzić, czy we wspomnianych pinach tkwią w ogóle jakieś przewody i czy wszystko wskazuje na to, ze są podłączone gdzieś dalej do instalacji, modułu itd. Potem, to już tylko pomiar i diagnoza  :hmm:

Podczas sprawdzania weź pod uwagę to, co przeczytasz w linkowanym temacie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Po wjechaniu na ambicję przez kolegę Kristofera(za co dziś dziękuję :thank: ) dzoszedłem o co chodzi.

Rozebrałem gniazdo jak Mi poradził Kristofer i do pinu 9 podpięty był czerwony przewód, dalej idąc za wiązką przdwodów do modułu haka nie mogłam znaleźć owego przewodu :smirk: .Po rozmontowaniu paru plastików i podłogi bagażnika doszedłem iż w/w przewód o pięknym czerwonym kolorze został przeciągnięty do komory bagażnika i tam kończy swój bieg!!!Czyli reansumując nie dochodzi do modułu :niewiem: . Przy rozbranym bagażniku pociągnołem owy przewód pod moduł :winner: .

I mam pytanie do kolegów-czy mogę go podłączyć do modułu i jak tak to pod który pin?????? Dodam raz jeszcze że mam orygnalny moduł Forda od modelu galaxy mk3 lub s-max.Liczę na pomoc i z góry dziękuję.

Pozdrawiam-MagZyg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie. Z powodu braku jakiegoś logicznego rozwiązania mojego problemu podłązyłem do przewodu z 9 pina porządną (25a)wtyczkę zapalniczki i zasiliłem z gniazda zapalniczki z bagażnika oczywiście dokładając bezpiecznik (dałem 20a). Wszystko działa podczas jazdy lodóweczka działała bez zarzutu i oświetlenie wew. przyczepy także. Oczywiście po wakacjach będę musiał się wybrać to porządnego elektryka sam. i podłączyć kabel na stałe w istniejącą instalację.

Pozdrawiam-MagZyg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.