Skocz do zawartości

DMC do 750 kg, łóżko minimum 2.05m - czego szukać?


rzepak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bo to mój pierwszy post tutaj.

Przymierzam się do małej przyczepy, DMC 750kg. Nie musi mieć żadnego wyrafinowanego wyposażenia, bo nie jest mi potrzebne tzn. toaleta, kuchnia, ogrzewanie, prysznic i takie tam są mi zbędne. Jeśli są, to OK, ale ich brak nie ma dla mnie żadnego znaczenia. Jedyna rzecz, na jakiej mi zależy to spanie. Mam 207 cm i nie udało mi się znaleźć ani jednej przyczepy, która miałaby łóżka o odpowiedniej długości, a ładnych parę już oglądałem. Zostaje mi więc teoretyzowanie w Internecie. 

Na razie namierzyłem Niewiadówkę n126 w odmianie NTL, która ma 3-osobowe łóżko o długości rzekomo 210 cm. Piszę, bo na oczy nie widziałem. Inna opcja to n126 E, która ma 2+2 ułożone prostopadle, więc wychodzę z założenia, że może się udać. Znalazłem też Eribę Touring, której łóżko na oko wygląda odpowiednio długie, ale właśnie tylko na oko..

 

Czy możecie mi podsunąć jakiś model małej przyczepki do 750 kg z długim spaniem? Będę wdzięczny. 

 

Pozdrawiam, Andrzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Większosc ma spanie w poprzek ,to najwyżej można na wysokości łóżka gdzie przychodzą nogi wmontować luk boczny od strony przedsionka, :] :] :].

Prawie każda przyczepa w tej wadze która cię interesuje ma szerokośc do 2 metrów także tylko na długośc cos szukac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w N-ce będziesz musiał na chyląco się poruszać ,zanim dach podniesiesz.Są też większe z wagą do 750 kg.Sam miałem 4 osobową  z lodówką ,kuchenką i ogrzewaniem  .Ja bym odradzał już inwestować w N-ke ,bo cenią też się a nic w tym wygody nie zapewniają.

Edytowane przez irek w (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irku mylisz modele ta z podnoszonym dachem to 126E/D i można kupić za grosze, ale niestety będą za niskie. Nka to model 126N nieco dłuższa i wyższa i faktycznie droższa-(ma małe mleczne okno dachowe zamiast podnoszonego luftu dachowego). Ja jak najbardziej polecam Niewiadów bo ma sporo plusów którymi bije na głowę nie jednego zachodniego zgniłka. Kwestia dostania tanio odpowiedniej bazy pod kompleksowy remont-dzięki któremu zrobimy przyczepę taką jaką potrzebujemy w cenie niższej od niejednego zaplesnialego zgnilka. Ważne by baza miała wszystkie okna całe i papiery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok,może i się mylłem.

 

Ale jeśli co jest fabrycznie montowane  w przyczepie jest zbędne ,a chodzi tylko o spanie to może towarówka z plandeką , :] :] by spełniła te oczekiwania.?

Edytowane przez irek w (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą przyczepę co widać na moim zdjęciu kupiłem za 1200zł z przedsionkiem. Była przemoknięta więc robiłem w niej kompleksowy remont wraz z wymianą podłogi tapicerki, uszczelnieniem silikonem itp. Jeśli masz duszę majsterkowicza to kup też taką. Jeśli będzie w dobrym stanie to możesz spać na fabrycznym łóżku wzdłóż przyczepy jeśli łóżka są w kształcie litery L. W nowszych N-kach są chyba dwa osobne łóżka, więc będzie problem, żeby spać na nich jeśli są oddzielona np. kuchenką ;). A jeśli nie będzie ci odpowiadać zrób sobie remont jak ja i zrobisz łóżko wielkości jak ci będzie pasować. Co do wysokości to chyba wszystkie przyczepy będą zbyt niskie.

 

Jeśli chcesz kupić przyczepę to co jak co ale ogrzewanie dobra, rzecz. Taka przyczepa praktycznie nie ma, żadnej izolacji a dużo jakiś otworów wentylacyjnych. Razem z żoną i dzieckiem mieliśmy kilka kryzysów podczas wyjazdu nad polskie może. Wiadomo - pogoda nie zawsze rozpieszcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzepak mam nie dużo mniej od Ciebie i dla mnie priorytetem była cepka z dwoma oddzielnymi łóżkami, czyli 2+1, ja śpię na dwójce po przekątnej, a na jedynce małżonka, po figlowaniu każde zasypia w swoim :)

Edytowane przez Gitner (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.