Skocz do zawartości

podloga hobby 1997


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów. Dołączam fotke podlogi hobbkka z 1997. Zastanawia mnie dlaczego nie ma zadnych wzmocnień tylko sama rama. Czy ten tym z tego rocznika tak ma? Jak taka duza przestrzeń podparta tylko na krawędziach zachowuje sztywność?

post-14937-0-87479000-1406229407_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na oku taką budke długość w srodku 460. Wszystko ok. z wyjatkiem skrzypiacej podlogi przy wejściu. Minimalnie sie ugina tylko od srodka , ale minimalnie , za to skrzypi juz dość glosno. Mam dylemat czy kupować czy szukać dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym ją porządnie opukał, spróbował odchylić wykładzinę i zobaczył co się tam dzieje. Wydaje mi się, że raczej nic niepokojącego, jeśli chodzi lekko. Od spodu jest sucho?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Kocer wydaje zie być sucha. Wykladzina jest przyklejona wiec jej nie oderwe i nie zajrze niestety. Mysle ze albo ktoś skoczyl na podloge i cosik tm pękło , zastanawiam sie czy można to jakoś naprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko można naprawić. Ważne, żeby nic Cię nie zaskoczyło po zdjęciu wykładziny. Podłoga to przeważnie sklejka-styropian-sklejka, w środku kratownica z łat drewnianych i wszystko oparte na ramie. Lekkie wyrobienie po latach jest możliwe, szczególnie w tym miejscu ( wejście ). Ważne żeby było sucho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów. Dołączam fotke podlogi hobbkka z 1997. Zastanawia mnie dlaczego nie ma zadnych wzmocnień tylko sama rama. Czy ten tym z tego rocznika tak ma? Jak taka duza przestrzeń podparta tylko na krawędziach zachowuje sztywność?

@Arturo43

Po tylu latach 2014-1997=17 podłoga może skrzypieć i uginać się podczas chodzenia wewnątrz.

Najlepsze lekarstwo otrzymasz w serwisie przyczep. Koszt naprawy ~200zł. lub uzupełnić ubytki samemu wiercąc otwory w newralgicznych miejscach od spodu + uzupełnienie pustych miejsc.

To wszystko, taka jest uroda Hobby.

Pozdrawiamy z Chorwacji < zapraszamy

Ir & Ed

PS

Jest wzmocnienie, zerknij niżej zaznaczyłem czerwoną kropką.

 

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na oku taką budke długość w srodku 460. Wszystko ok. z wyjatkiem skrzypiacej podlogi przy wejściu. Minimalnie sie ugina tylko od srodka , ale minimalnie , za to skrzypi juz dość glosno. Mam dylemat czy kupować czy szukać dalej.

Myślę że gdyby w podłodze była wilgoć to by nie skrzypiało. Na zdjęciu widać na podłodze jaśniejszą linię, moze to jest ślad po "byłej" listwie usztywniającej podłogę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kombinujcie Panowie - ired wskazał wzmocnienie. Jest na swoim miejscu i ma się dobrze.

Również zgadzam się z uwagami ireda co do wieku i skrzypienia.

Każda przyczepa w takim wieku ma cos do powiedzenia. Szczególnie przy wejściu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko można naprawić. Ważne, żeby nic Cię nie zaskoczyło po zdjęciu wykładziny. Podłoga to przeważnie sklejka-styropian-sklejka, w środku kratownica z łat drewnianych i wszystko oparte na ramie. Lekkie wyrobienie po latach jest możliwe, szczególnie w tym miejscu ( wejście ). Ważne żeby było sucho.

Oj zdziwił byś się z tą kratownicą z łat. Miałem okazję naprawiać podłogę i poza miejscem ułożenia na ramie nie ma żadnych belek. Sklejka styropian i sklejka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.