Skocz do zawartości

iskrownik lodówki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 Mam problem z zapaleniem lodówki na gaz. Po wciśnięciu pokrętła czuć zapach gazu na zewnątrz ale w lodówce nie widać płomienia. W związku z tym mam pytanie - czy iskrownik można naprawić , przeczyścić w warunkach polowych (jesteśmy na kempingu w Grecji) lub czy ewentualnie czy można ją uruchomić zapalając płomień z zewnątrz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zapalenia z zewnatrz:

 

 

lodowke ma Electrolox, zdejmuje dolna kratke wentylacyjna, po prawej stronie za metalowa oslona mam palnik oraz koncowke iskrownika i termopare.

Spokojnie da sie to zapalic zapalniczka lub zapalka.

Sprawdz u siebie, aby miec pewnosc czy to na pewno iskrownik. Moze masz zapchana dysze i gazu jest za malo, moze za duzo powietrza.

Jak juz zrobi sie ciemno, latwo zobaczysz czy przeskakuje iskra kolo palnika.

Moze padl Ci iskrownik, a moze sie wysunal i ma za daleko do palnika, moze rozlaczyl sie kabel laczacy iskrownik z jego elektroda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem taki sam problem ale przed każdym zapaleniem lodówki na gaz najpierw zapalam palnik kuchenki a później zapalam lodówkę. Nie wiem dlaczego lodówka słabo zasysa gaz przy odpalaniu ale jak zapalę palnik to lodówka zawsze zaskoczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem taki sam problem ale przed każdym zapaleniem lodówki na gaz najpierw zapalam palnik kuchenki a później zapalam lodówkę. Nie wiem dlaczego lodówka słabo zasysa gaz przy odpalaniu ale jak zapalę palnik to lodówka zawsze zaskoczy.

 

Witam !

To bardzo dobry sposób w niektórych sytuacjach :ok:

Otwór dyszy lodówki ma baaardzo małą średnicę w porównaniu z otworem dyszy palnika kuchenki.

Jeśli rurki doprowadzające gaz są puste (zapowietrzone), to sama lodówka "ciągnie" gaz bardzo powoli i sporo czasu mija, nim rurka gazem się wypełni. Ponieważ kuchenki najczęściej montowane są nad lodówkami lub w bezpośrednim ich sąsiedztwie, to włączenie kuchenki powoduje szybkie wypełnienie gazem niemal całego odcinka instalacji gazowej, z którego również jest zasilana lodówka i to powoduje szybszy dopływ gazu do palnika lodówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

U mnie tez nie raz podczas opalania kilka razy sobie strzeli ,ale zapali.Przytrzymaj na dłużej pokrętło ,żeby się tarmopara nagrzała.Gaśnięcie może być z powodu ,zbyt dużej odległości od palnika ,lub uszkodzony zawór  termostatyczny ,który jest w zaworze za pokrętłem.Nie próbuj odpalać inaczej niż fabryka kazała, bo możesz wrócić samym autem o domu . :miga::nono:

Edytowane przez irek w (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.