Skocz do zawartości

AL-KO podróba ?


cicik

Rekomendowane odpowiedzi

witam ...

kupiłem amory ALKO niebieskie ... specjalnie kupiłem w sklepie Niewiadowa (ten od zapiekanek :) ) żeby mieć jakąś pewność co do oryginalności (podróbki amorów to odrębny temat i może kiedyś  dla przestrogi opowiem swoje przygody z amorami do jeepa)

no i otrzymałem 2 amory - każdy inny.

różnią się detalami - ale przy podróbkach tak zwykle jest ...

moje pytania:

jeśli ktoś miał w ręku to może powiedzieć który wydaje się oryginałem ??

i ew. czy możliwe żeby w różnych latach (i np. zakładach) wychodziły różne?

 


ps.

różnicie które widzę :

sposób spawu oczek - góra dół.

oznaczenia na amort. oraz na tym niebieskim  - jeden wytłoczony drugi wypukły

kolory śrób i przelotek (miedziany i srebrny)

post-14520-0-54016700-1406040931_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ...

kupiłem amory ALKO niebieskie ... specjalnie kupiłem w sklepie Niewiadowa (ten od zapiekanek :) ) żeby mieć jakąś pewność co do oryginalności (podróbki amorów to odrębny temat i może kiedyś dla przestrogi opowiem swoje przygody z amorami do jeepa)

no i otrzymałem 2 amory - każdy inny.

różnią się detalami - ale przy podróbkach tak zwykle jest ...

moje pytania:

jeśli ktoś miał w ręku to może powiedzieć który wydaje się oryginałem ??

i ew. czy możliwe żeby w różnych latach (i np. zakładach) wychodziły różne?

 

 

ps.

różnicie które widzę :

sposób spawu oczek - góra dół.

oznaczenia na amort. oraz na tym niebieskim - jeden wytłoczony drugi wypukły

kolory śrób i przelotek (miedziany i srebrny)

Ciekawostka z tymi amorami. Chyba słabe obroty mają w tym sklepie, że im z innych partii się amory trafiły. Myślisz, że to podrabiają ? Chyba za mały rynek, ile takich amorów rocznie schodzi ? Podrabiać to lepiej perfumy czy inne ciuchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki za OT ale czy kolega za każdym pytaniem będzie zakładał nowy temat???

Tomku :) ... nie wiem jak na tym forum, ale na innych za mieszanie tematów w jednym wątku dostaje się opr.

oczywiście dostosuję się do zwyczajów tutejszych ... wydawało mi się jednak że co innego temat o montażu a co innego pytanie w kwestii oryginalności kupionego sprzętu.

jak coś to przepraszam.

a co do podrabiania , to podrabiają wszystko :) ... mam znajomych ze sklepem z częściami do aut usa i mówili ze już nawet chińczyki podrabiają chińszczyznę jak tylko się "zadomowi" na rynku (producent części zawieszenia BAW - chińczyk, który wyrobił sobie oponie w miarę dobrych produktów jest teraz podrabiany przez innych chińczyków tylko że znacznie gorszej jakości :) )

a na koniec ... niewiadów jest w upadłości i pewnie sprzedają jakieś leżaki magazynowe...

tym się łudze, ze to może jakieś różne partie. (tak czy siak napisałem do nich pytanie o co chodzi?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozum mnie źle, ale temat fajny i przydatny  :ok:   i szkoda by było szukać tego wszystkiego kiedyś w kilku tematach.

Ale to tak tylko moje zdanie :]

A w temacie to czy do auta też zawsze zakładacie tylko oryginalne części ?

Jeżeli pasują zakładaj.

Edytowane przez TOM3653 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozum mnie źle, ale temat fajny i przydatny :ok: i szkoda by było szukać tego wszystkiego kiedyś w kilku tematach.

Ale to tak tylko moje zdanie :]

A w temacie to czy do auta też zawsze zakładacie tylko oryginalne części ?

Jeżeli pasują zakładaj.

Tomek obowiązkiem forumowicza jest przeczytać całe forum, poźniej wystarczy śledzić nowości ... Raz na godzinę !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciągnąc główny wątek, obstawiam ze oryginał to ten wyżej ze zdjęcia - z wytłoczonym logo alko a nie tylko wybitym A L K O. Wymontowałem "stare" i wyglądają właśnie jak ten opisany.

no chyba ze ten poniżej to jakaś wersja bida na wsch-eu rynek :/

(nawiasem pisząc to te "stare" były w idealnym stanie :/ taki sam zakres ruchu i opór ...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

kończę temat przesłaniem Wam odpowiedzi jaką otrzymałem od AL-KO Polska (do niech też napisałem, a co ... :) )

cyt:

Witam,

oba amortyzatory pochodzą z zakładów AL-KO (w pana ręce trafiły amortyzatory produkowane na dwóch różnych liniach – w Niemczech i Hiszpanii)

Pozdrawiam

Arkadiusz Wiatrowski

Kierownik Sprzedaży

AL-KO Kober Sp. z o.o.

Wysogotowo ul. Bukowska 10

62-081 Przeźmierowo

Telefon   +48 61 816 19 25

Telefax   +48 61 816 19 80

arkadiusz.wiatrowski@al-ko.pl

www.al-ko.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.