Skocz do zawartości

wymiana amortyzatorów ALKO


cicik

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam, że wtrącam się w Wasze rozmowy ale ja u siebie w Caravalair nie zauważyłam żadnych amortyzatorów... dziwne chyba ...czy każda przyczepa je ma montowane seryjnie??? moja jest z 86 r.. pozdrawiam

Edytowane przez madzia80 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 9 miesięcy temu...

[...]  w sumie dla mnie bez znaczenia czy czerwone czy niebieskie , to ja bym je chętnie przytulił

 

Witam!

Używane amortyzatory, to niezbyt dobry pomysł, zwłaszcza, że nie są aż tak drogie, a sprawdzić, czy pracują prawidłowo, nie sprawdzisz.

Poza tym, jak to bez znaczenia :hmm:

Jedne mają zakres DMC od 1301 - 1800, a drugie 901 - 1300 (brak jest wspólnego zakresu pracy).

IMHO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno w stu procentach masz rację oczywiście moja budka ma dmc 1000 a jest lżejsza czyli teoretycznie niebieskie octagony wystarczą w zupełności a używki bo jak nie zdadzą egzaminu to nie szkoda kasy zwłaszcza że bardzo cieniutko z nią, do towarówki wsadziłem używane od transita i jest rewelacja ale to całkiem inne zawieszenie wykonałem na resorach a tu zawieszenie na tych gumach jakoś tak do mnie nie przemawia, niby jest ok ale....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli niebieskie.

Chyba przemyślałeś sprawę. Oczywiście wszystko rozumiem, ale osobiście nie jestem pewien, czy używki amortyzatorów, to taki "miód", choć z drugiej strony, patrząc na poniższą ofertę, prawie stówa zostaje w kieszeni :hmm:

Spróbuj szukać na portalach aukcyjnych:

http://allegro.pl/amortyzator-alko-niebieski-i6247907805.html

Możesz zapytać np. tu (znalezione w necie):

http://www.chobot.info/kempingi.html

Nowy:

http://goliat.com.pl/amortyzator-osi-przyczepy-al-ko-octagon-1350kg-nie,3,5271,472

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ludzie różne rzeczy robią, więc pewnie i w tym przypadku istnieją różne, dziwne patenty, ale nie przypominam sobie takich dla osi zamontowanej na stałe do ramy i bez jakichś większych przeróbek zawieszenia.
Nie jestem pewien, coś mi tak świta w głowie, że gdzieś o takiej możliwości czytałem - być może Knott ma w ofercie modele osi niehamowanych z możliwością dołożenia amortyzatorów, a zatem powinny być jakieś uchwyty lub otwory w wahaczach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.