Skocz do zawartości

mocowanie telewizora we wnęce barku oraz antena dvbt


Giersza

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie roleta otwiera się na dwie strony, jak posprzątam przyczepkę to wezmę się za telewizor i zobaczę czy podejdzie, ale raczej się na niego skuszę. jest jeszcze taki ma chyba nawet sensowniejsze mocowanie w podstawie http://allegro.pl/obrotowy-uchwyt-biurkowy-vesa-100x100-na-monitor-i6351537536.html tylko nie wiem jaki ma zakres ruchów.

 

PS

A nie pomyłka, myślałem że to co na zdjęciu to podstawa a to pokazany jest uchwyt Vesa :P więc ten słabo się nadaje bo nie można go dokręcić do podstawy

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

pytanie tylko jak to się zachowa podczas jazdy. Wygląda mi to na jakiś rodzaj PCV a zawiasy podczas drgań z zamontowanym TV mogą nie wytrzymać.

 

Ja u siebie montuję taki (model taki, link przykładowy):

https://www.morele.net/maclean-uchwyt-do-telewizora-lub-monitora-13-27-mc-719-1083473/

 

dość masywny, cały z metalu, rewelacyjny zakres ruchu.

Mam takie w firmie do monitorów i dla tego postanowiłem go zaadaptować do TV w cepce.

Próbowałem go powyginać ręcznie i nie da rady więc i drgania podczas jazdy nie będą szkodziły (nie zamierzam zdejmować TV z wieszaka na czas jazdy). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale do czego go zamontujesz? do tej bocznej płyty? Bał bym się ona tam chyba za gruba nie jest.

Podczas jazdy można go położyć (jeśli się da) dolną krawędzią na blacie, dać jakąś gumę żeby sie nie obijał i np zrobić dwa haczyki i mocować go jakąś gumą do tego dolnego blatu żeby nie podskakiwał. Ewentualnie kupić jeszcze jakąś vese 100x100 żeby łatwo go było wypinać i na czas jazdy do wyra.

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam troszkę starszą budkę i u mnie miejsce na TV z każdej strony to gruba płyta więc bez stresu.

Nie mniej ja go montuję w innym miejscu, na ścianie w kuchni bo z tego miejsca ja mogę oglądać w wyrku a jak jest potrzeba to przekręcam i już córka w wyrku może oglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jak zamontujesz daj fotkę.

I dalem radę przed Bożym Ciałem (tylko okablowanie trzeba jeszcze ogrnąć bo nieład jest).

 

Uchwyt stalowy do monitora taki:

https://www.sferis.pl/uchwyt-scienny-do-telewizora-maclean-mc-719-15kg-p453063

 

Dekoder DVB-t to Wiwa HD50 (5V) zamontowany na stale na uchwycie, TV to import z RUS niedostępny w Polsce na 12V.

 

Na fotce mocowanie na wylot, śruba M6 + podkładki z obu stron i nakrętka z teflonem.

 

post-10249-1497291984,33_thumb.jpgpost-10249-1497291984,33_thumb.jpg

post-10249-1497292012,91_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie podkowa tylko "sypialnia" ;).

To mocowanie pozwala mi na oglądanie TV w łóżku oraz po przekręceniu w drugim końcu cepki przy stole za dnia i wieczorem przez córkę w jej łóżku.

Czyli z każdego miejsca siedząco-sypialnego ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.