Skocz do zawartości

Sprzedaż samochodów - przekręt


Helmut

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz po wejsciu przepisu z pisaniem licznika na przeglądzie dopiero zaczęło sie cofanie.Jedynie co moze to ukrucić to ustawa o karalnosci i taktowanie tego pod paragraf.Co do sprawdzenoa ptzebiegu ze strony ministerstwa to jeszcze w 90% nie ma wpisywanych liczników bo to dopiero wyjdzie po roku ,półtora czasu zanim dane zostaną wprowadzone do cepiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dopóki klienci mając do wyboru auto serwisowane z przebiegiem 240tys i w tej samej cenie autko w gorszym stanie ale z cofniętym na 198tys licznikiem wybiorą to drugie , tak długo bedą cofanie liczniki!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz po wejsciu przepisu z pisaniem licznika na przeglądzie dopiero zaczęło sie cofanie.

Ale zapytam jeszcze raz. Ile cofniesz przebieg pomiędzy przegladami? Ok, mam kolegę handlowca, który robi rocznie 70 kkm. To ile cofnie żeby nie było podejrzanie? 40 kkm? 50 kkm? Może i tyle, ale to i tak pikuś w porównaniu do cofania liczników o 150-180 kkm. A w dodatku takich wyczynowcow jest stosunkowo mniej niż statystycznych kierowców robiących po 20-30 kkm rocznie.

Co do patrzenia na stan licznika przy zakupie to ja mam odmienne zdanie. Prawdziwy przebieg daje ogólny pogląd na zużycie silnika i ta informacja powinna być rzetelna. Oczywiście stan techniczny ogólny tez jest ważny, ale na przeglądzie dowiemy się że trzeba wymienić klocki, przeguby, łączniki stabilizatorow itd. Prawdziwy koszmar zacznie sie dopiero jak silnik straci kompresję w wyniku zużycia, posypie sie skrzynia, dwumasa, turbina itd itp. A tego mechanik nie zweryfikuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie kolego cicik. Urząd Skarbowy i słyszałem ze juz robią kontrole.

i tak i nie ...

tak, bo dotyczy to oczywiście tylko podatników którzy mają "auto na firmę" i wliczają w koszta utrzymanie auta/paliwo.

A ci z zasady nie kręcą liczników, bo po to robic w (głównie) lizingowanym aucie ?? :)

natomiast szaraczki i komisy w tym zakresie nie podlegają "jurysdykcji" US.

amen :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do sprawdzenoa ptzebiegu ze strony ministerstwa to jeszcze w 90% nie ma wpisywanych liczników bo to dopiero wyjdzie po roku ,półtora czasu zanim dane zostaną wprowadzone do cepiku.

sane do CEP'u są wprowadzane na bieżąco przez diagnostow, więc nie bardzo rozumiem skąd takie wiadomosci?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

one się chyba same nie przelewają tylko są przelewane przez urzędnika. W moim przypadku info o badaniu jest ale nie ma stanu licznika który był spisywany.

 

a co do cofania liczników.

Auto kolegi. Passat B5 z 97 roku. Stan igła (naprawdę). Jeździł nim kilka lat (sam sprowadzał), kupił inne a ten na sprzedaż. 

Cena dość wysoka bo i stan odpowiedni i nic przez 3 miesiące. Pojechał na korektę z 470tyś km na 192 tyś km. 

Wrócił i jak zwykle, postawił pod domen z nową kartką. Za 3 minuty przyszedł jego sąsiad z klatki i mówi, że chce kupić. 

Opowiada o aucie i o korekcie licznika (kolega jest uczciwy i nie ukrywa pomimo, że zrobił). 

W tym momencie słyszy od sąsiada:

 

- Panie, wiem bo auto oglądam od 3 miesięcy i jak dziś zobaczyłem, że ma w końcu znośny stan licznika to powiedziałem o nim żonie i poszła obejrzeć i kupujemy.

 

Więc co my tu o oszustwie jak tu jest przykład, że sąsiad sam czekał aż licznik się cofnie. Bo inaczej żona by nie chciała a sam na korektę by nie pojechał. 

Edytowane przez strus251 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sane do CEP'u są wprowadzane na bieżąco przez diagnostow, więc nie bardzo rozumiem skąd takie wiadomosci?

Moze zle sie wyrazilem masz racje ,faktycznie dane do cepiku ida bezposrednio z stacji maja dotrzeć do trzech dni ,ale dane do strony ministerstwa idą już inną drogą .

Edytowane przez lukpyr (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My robimy 10tys.rocznie to wyzeruje się za 33lata :]

Cicik to lepiej cofnąć licznik?

Ja tam jak auto kupuję to nie chciałbym ,żeby mnie ktoś na kilometrach oszukiwał więc i ja nie będę.

Edytowane przez mobili (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukamy winnych wśród handlarzy i kupujących. 

Czy ktoś tu jednak miał auto z przebiegiem 300 kkm i kolizję z nie swojej winy? Jak ubezpieczyciele wyceniają takie auta? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.