Skocz do zawartości

Sadza.


Rekomendowane odpowiedzi

a no to powinien być cichy i nie wydawać dźwięków. Czasem słychać jak "gaz się przemieszcza" ale to nie jest brzęczenie. może membrana jest w reduktorze uszkodzona.

A w ogóle to z którego roku masz ten reduktor? Jest wybita data na reduktorze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a no to powinien być cichy i nie wydawać dźwięków. Czasem słychać jak "gaz się przemieszcza" ale to nie jest brzęczenie. może membrana jest w reduktorze uszkodzona.

A w ogóle to z którego roku masz ten reduktor? Jest wybita data na reduktorze.

W sumie to ta data nie ma znaczenia, trafi do kosza. Dostałem go w zeszłym roku z przyczepą. Kolega mi dopiero uzmyslowil, że przy grillu mam nowy reduktor, którym mogę przetestować. Z takim opóźnieniem działa mózg po 2,5 laby w przyczepie ;)

 

Wieczorem kolejne testy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden problem rozwiązany już nie wydaje dźwięków.

 

Wymiana reduktora pomogła. Nowy lepszy jakościowo i ma filtr na wlocie.

 

post-373-1406049006,75_thumb.jpg

 

Stary do kosza.

 

post-373-1406049060,23_thumb.jpg

 

W piątek skoczę na weekend coś ugotować ! Może nie będzie już sadzy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwny jakiś był akustyczny, bez filtra, jakaś sprężyna z boku widoczna. Zobaczymy jak zadziała nowy. Płomień na oko ok. Od piątku testy weekendowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka chłopaki mnie natomiast nurtuje temat sadzy na kominku od lodówki , po 2-3 dniach chodzenia lodówki na gazie mam brudna scianke od sadzy ,i do tego nieprzyjemnie smierdzi gazem czy to normalne ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka chłopaki mnie natomiast nurtuje temat sadzy na kominku od lodówki , po 2-3 dniach chodzenia lodówki na gazie mam brudna scianke od sadzy ,i do tego nieprzyjemnie smierdzi gazem czy to normalne ? :)

Masz podobny problem z niedopalającym się gazem. Dostań się do palnika lodówki i wyczyść to porządnie. O lodówkach jest sporo na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz podobny problem z niedopalającym się gazem. Dostań się do palnika lodówki i wyczyść to porządnie. O lodówkach jest sporo na forum.

jestem świeży na tym forum , wiec sie nie dokońca orientuje , ale mamy jakiegoś speca od lodówek gazowych na forum ? ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem świeży na tym forum , wiec sie nie dokońca orientuje , ale mamy jakiegoś speca od lodówek gazowych na forum ? ;P

Forum podzielone jest na działy. Przeczytaj cały dział. Napewno coś znajdziesz bo to typowy problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

post-373-1408184307,97_thumb.jpg

 

Problem niestety nadal aktualny. Kilka dni z lodówką na gazie i taki efekt na ścianie. Czyli kopci nie tylko kuchenka ale i lodówka. Kompozytowkę zamieniłem na stalówkę, reduktor nowy.

 

Muszę czekać na zakończenie sezonu i porządnie zbadać temat. Lodówka bierze powietrze z zewnątrz przyczepy, dlaczego brakuje jej powietrza do spalania ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zakamarkach instalacji gazowej lubią zagnieździć się małe pajączki. Dwukrotnie coś takiego miałem z kuchenką gazową używaną na wolnym powietrzu. Objaw był podobny - czerwony kopcący płomień. Po wiwisekcji okazało się, że wewnątrz rurek doprowadzających już mieszankę powietrze/LPG znajdują się pajęczynki/kokony, skutecznie ograniczające dopływ samego powietrza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.