Skocz do zawartości

wymiana daszku /okna dachowego na nowy


Rekomendowane odpowiedzi

witajcie,mam prośbę chodzi mianowicie o wymianę starego okna /wywietrznika dachowego na nowy,zakupiłem juz nowy daszek i chciałbym sam go wymienić, czy może ktoś napisać jak sprawnie go wymienić? Są napewno forumowicze, którzy zmierzyli się z tym problemem i właśnie do,nich kieruję prośbę o cenne porady,chciałbym dach wymienić dziś po pracy aby zdążyć przed jutrzejszymi opadami deszczu, bardzo proszę o sugestie, dziękuję

ps.daszek o wym 40 x40

Edytowane przez siwiryn (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie,mam prośbę chodzi mianowicie o wymianę starego okna /wywietrznika dachowego na nowy,zakupiłem juz nowy daszek i chciałbym sam go wymienić, czy może ktoś napisać jak sprawnie go wymienić? Są napewno forumowicze, którzy zmierzyli się z tym problemem i właśnie do,nich kieruję prośbę o cenne porady,chciałbym dach wymienić dziś po pracy aby zdążyć przed jutrzejszymi opadami deszczu, bardzo proszę o sugestie, dziękuję

ps.daszek o wym 40 x40

Musisz przede wszystkim mieć uszczelniacz i śrubokręt. Ja jak wymieniałem w Hobby to rozkręcałem od środka stary wywietrznik, jedną część demontowałem wewnątrz przyczepy (tu nie było żadnego uszczelnienia i po odkręceniu opadła) a drugą z dachu odrywałem od uszczelniacza. Potem czyszczenie starego uszczelniacza nakładanie nowego, założenie na dachu górnej części wywietrznika, powrót do przyczepki i od środka montaż za pomocą wkrętów dolnej części. Jeśli zaplanujesz na tę robotę 1 godz. to jeszcze czas będziesz miał na uzupełnienie wypoconych płynów ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie daszek będę wymieniał w Hobby, uszczelniacz nowy już mam zakupiony,napisz proszę czym usunąć stary uszczelniacz lub w jaki sposób. Po usunięciu starego można przeczyscić powierzchnię dachu benzyną ekstrakcyjną w celu odtłuszczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie daszek będę wymieniał w Hobby, uszczelniacz nowy już mam zakupiony,napisz proszę czym usunąć stary uszczelniacz lub w jaki sposób. Po usunięciu starego można przeczyscić powierzchnię dachu benzyną ekstrakcyjną w celu odtłuszczenia?

Czymś tempym, patyczek od lodów coś w tym stylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, a więc cała wymiana daszku trwała troszkę dłużej niż 1godz ;-), ale udało jakoś się wyrwać stary zniszczony i zamontować nowy,najgorzej było pozbyć się starego uszczelniacza bo niby minęło już 23lata a on dalej lepił się jak oderwałem daszek, większą część ściągnąłem kawałkiem deseczki ale aby ściągnąć go całkiem posilkowałem się szmatką nasączoną benzyną ekstrakcyjną.Zmyłem wszystko do gołej blachy, nalozylem nowy uszczelniacz na okno dachowe a raczej cześć wpuszczaną w dach i troszkę na rant dachu,przylozylem od dołu srubkami skreciłem, poprawiłem jeszcze uszczelniacz na dachu i tyle,teraz czekam na deszcz ;-).

Dziękuję wszystkim którzy się wypowiedzieli w tym moim temacie za rady oraz wskazówki co do wymiany daszku;-)

raz jeszcze Dziękuję i do zobaczenia na kempingach :-)

Seweryn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniałem w mojej jak miała 20 lat - dlatego  trwało to krócej ;). Cała siła tego uszczelniacza w tym, że stale elastyczny i klejący jest :).

 

Ale przyznasz, że robota skomplikowana nie była.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc teraz na wymianę a raczej,po wymianie mogę stwierdzić że prosta robota a każdy kolejny daszek do wymiany poszedł by już szybciej , ale podchodziłem pełen obaw czy poradzę sobie. Zastanawiam się tylko czy ten uszczelniacz TEROSTAT też pozostanie elastyczny czy może wyschnie i stwardnieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc teraz na wymianę a raczej,po wymianie mogę stwierdzić że prosta robota a każdy kolejny daszek do wymiany poszedł by już szybciej , ale podchodziłem pełen obaw czy poradzę sobie. Zastanawiam się tylko czy ten uszczelniacz TEROSTAT też pozostanie elastyczny czy może wyschnie i stwardnieje?

Zostanie elastyczny, wpadło mi trochę do trawy, po jakimś czasie w to wlazłem i miałem problem z odklejeniem od podeszwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pochwal się jeszcze, który daszek kupiłeś (tańszy czy droższy z innego Twojego posta)? Ja założyłem Fiamma, bo poprzedni miałem unoszony (jak ten drugi) i chyba nie zamknąłem go przed podróżą (na szczęście był to już powrót) i go zdmuchnęło. W tym chyba nie ma takiej możliwości jak się go nie domknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pochwal się jeszcze, który daszek kupiłeś (tańszy czy droższy z innego Twojego posta)? Ja założyłem Fiamma, bo poprzedni miałem unoszony (jak ten drugi) i chyba nie zamknąłem go przed podróżą (na szczęście był to już powrót) i go zdmuchnęło. W tym chyba nie ma takiej możliwości jak się go nie domknie.

Byle nie zostawić pionowo otwartego. W innym położeniu jest aerodynamiczny, choć lepiej pamiętać o domknięciu wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem ten droższy, oryginalny był identyczny, jak się zamknie daszek na dół to jest blokowany przed otwarciem, należy w każdym z uchwytów nacisnąć blokadę zwalniając ją i wtedy dopiero można podnieść do góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

witajcie,mam prośbę chodzi mianowicie o wymianę starego okna /wywietrznika dachowego na nowy,zakupiłem juz nowy daszek i chciałbym sam go wymienić

 

Podepnę się do tematu z tym że ja nie chcę wymaniać okna dachowego a samo uszczelnienie wywietrznika przedniego dachu tzw. grzybka.

MIałem się zabrać za to zbrać jakiś czas temu, nawet mam zakupiony uszczelniecz z Allcampu - taki pasek jakby plasteliny, kupiłem pół metra długi i ze 4cm szeroki. NIe pamiętam za groma jak to się nazywa - sprzedawca zapewniał że będzie dobry. Teraz w tamacie czytam o uszczelniaczy w tubie Terostat 4006 i nie wiem teraz czego użyć ??? :bzik:

 

pyt.1 Czy ktoś kojarzy jak się nazywa to uszczelnienie które kupiłem ?

pyt.2 Co bedzie lepsze aby uszczelnić grzybek wywietrznik ?

 

z góry dzięki za info :piwko:

 

edit: znalazłem info, to co kupiłem to taśma butylowa

Edytowane przez ryba78 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.