Skocz do zawartości

Nowy użytkownik przyczepy


LFM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie.

Jestem całkowicie zielony w temacie przyczep itp.Bardzo długo nosiłem się z zamiarem zakupu przyczepy aż trafiła się prawdziwa okazja i tak stałem się włascicielem przyczepy WILK 451 DELUXE 1998rok.Masa przyczepy to 1300Kg. Jestem kompletnie nie przygotowany do tematu, nie mam nawet haka w samochodzie :) tudzież mam kilka pytan:

- czy mój samochód tj. Citroen C5 1.6HDI kombi 110km nadaje się do ciągania takiego kolosa ? w dowodzie ma wbite max 1300kg         

  (czyli  tyle ile waży przyczepa)

- czy mogę gdzieś pobrać instrukcję nawet ogólną obsługi przyczep ?:) - nie wiem nic jak podłaczyć wode prąd itp

 

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

itak też robię czytam, buszuję, szukam lecz nie wszystko rozumiem. Nie mam nikogo wśród rodziny i znajomych kto miałby jakiekolwiek doświadczenie. Także najprostsze dla was rzeczy są dla mnie kosmosem tak jak np. po co są dwie wtyczki na dyszlu do podłączenia napięcia ;/ jedna jest do świateł a dróga ?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

itak też robię czytam, buszuję, szukam lecz nie wszystko rozumiem. Nie mam nikogo wśród rodziny i znajomych kto miałby jakiekolwiek doświadczenie. Także najprostsze dla was rzeczy są dla mnie kosmosem tak jak np. po co są dwie wtyczki na dyszlu do podłączenia napięcia ;/ jedna jest do świateł a dróga ?:)

Lodówki ?! To takie krzywe rozwiązanie najlepiej zamienić na jedną 13pinową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko pamiętaj ze w aucie też mają ci zamntowac gniazdo 13pin ! standartowo walą 7pin

 

ja właśnie będę przerabiał a to koszt ok 250zł :/

 

albo 30 zł i 2 godzinki roboty :), no chyba, że musisz mieć jeszcze gwarancje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie musze miec gwarancji. A nie lepiej np dołączyć drugiego gniazda na haku ? tak zeby były 2 wyjścia ?

Nie kombinuj  :] . Jak bedziesz zakladac hak to załozysz gniazdo 13 PIN-owe. Jak bedzie potrzeba to z 20 zł dokupisz adapter na 7 PIN-owe i nie bedzie problemu. 

Masz 2 w 1-ym. Citroen szarpnie twoja przyczepke. Szału nie bedzie ale da rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ważną rzeczą jest prawidłowe rozłożenie ładunku w przyczepie, źle zapakowana budka to bardzo częsty błąd początkujących.... poczytaj o tym i nie lekceważ tego zagadnienia. Następny poważny błąd początkujących to podnoszenie całej budki na podporach.

Edytowane przez tatadyrektor (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo 30 zł i 2 godzinki roboty :), no chyba, że musisz mieć jeszcze gwarancje

albo musisz mieć czas i "umiejętności" :)

ps.

sama wtyczka kosztuje coś koło 40zł ? ... do tego przewody ... samodzielnie chyba za materiał wyjdzie ze 100 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kombinuj  :] . Jak bedziesz zakladac hak to załozysz gniazdo 13 PIN-owe. Jak bedzie potrzeba to z 20 zł dokupisz adapter na 7 PIN-owe i nie bedzie problemu. 

Masz 2 w 1-ym. Citroen szarpnie twoja przyczepke. Szału nie bedzie ale da rade.

samochód i przyczepa stoi u mechanika-elektryka, zrobi jak podpowiadasz

Witaj.

Koniecznie sprawdź opony. Ważne są ich parametry (nosność) oraz wiek... 8-10 lat to max. Kolejne pytanie to czy auto razem z przyczepką mieści się w 3500 kg DMC.

Pozdrawiam.

Samochód Dmc ma 2023 a przyczepa 1300 wiec od strony ,,prawa'' powinno być ok. Opony kupiłem nowe - 15'' dedykowane do przyczep i samochodów ciężarowych

Bardzo ważną rzeczą jest prawidłowe rozłożenie ładunku w przyczepie, źle zapakowana budka to bardzo częsty błąd początkujących.... poczytaj o tym i nie lekceważ tego zagadnienia. Następny poważny błąd początkujących to podnoszenie całej budki na podporach.

Podnoszenie na podporach czyli na tych 4 nóżkach ?? tzn nie można jej stawiac na tym ? czy poprostu mają one lekko dotykać ziemi a większość ciężaru spoczywac ma na kołach ?:) Dobrze zrozumiałem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.