Skocz do zawartości

miejsce na akumulator + motaż


cicik

Rekomendowane odpowiedzi

witam

czy któryś z kolegów ma jakiś sprawdzony sposób na zamontowanie aku w cepie?

mam takie fajnie miejsce - pod siedziskiem, w okolicy lewego koła, prawie idealnie nad osią.

zastanawiam się tylko jak go tam zainstalować ? sa takie pudła, ale drogie, mam żelowy wiec nie potrzebuje hermetycznego pojemnika, a poza tym przy pojemniku nadal pozostaje kwestia unieruchomienia.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomysł z ramką alu jest bardzo fajny, jeżeli chcesz mieć pewność, że nie wyskoczy to pod ramkę wciśnij jeszcze taką taśmę montażową do bagażu z marketu - i będziesz mógł docisnąć aku do ramki i nigdzie się nie ruszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Koledzy uważajcie bo żelowe akumulatory maja optymalną prace około 20st C. a przy 33st C tracą 55% swojej wartości przy moverze jest to już pozamiatane.

Żelowe akumulatory tylko na polskie pogody. Zresztą było napisane na obudowie w jakiej temp. pracować ma..

Przechodzę na kwasówkę przynajmniej mam pewność że nie ulegnie nagłej utracie mocy ..

Artur mocowanie akumulatora super sprawa. Nowy kwasowy będzie większy od żelu wiec zastosuje Twoje rozwiązanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest prawdą, że akumulatory żelowe tracą 55% pojemności w temperaturze 33 st. C. Najczęściej stosowany rodzaj "żelówek" czyli AGM ma przy 40 st. C, pojemność 2% wyższą niż pojemność nominalna, która badana jest przy 25 st. C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

ok .. też w tą strone szedłem :) ale czy kątownik opasa aku "z góry na dół" czy wokoło ?? :)

i czy do czego przykręciłeś go ? do podłogi można wkręcać ?

:)

@cicik

Akumulator stoi na dodatkowej płycie drewnianej ~ 5mm (nacisk na podłogę) + gumowa wycieraczka.

Lokalizacja w przyczepie, czerwona kropka ...

 

Opaska zaciskowa z materiału przykręcona na obu końcach wkrętami do wewnętrznej ściany działowej

pod łóżkiem na 3/4 wysokości obejmuje akumulator.

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na szybko pomysł co by akumulator zainstalować w bakiście, ale butla z gazem szybko pomysł wybiła z głowy...

A ja mam w bakiście razem z butlą przeniosłem z środka żeby nie wdychać oparów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie również akumulator jest w bakiście - przeniosłem z wnętrza i jest to fajne rozwiązanie. Względy bezpieczeństwa nie pozwalają mi jeździć z odkręconym zaworem na butli więc mnie obecność akumulatora obok nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie również akumulator jest w bakiście - przeniosłem z wnętrza i jest to fajne rozwiązanie. Względy bezpieczeństwa nie pozwalają mi jeździć z odkręconym zaworem na butli więc mnie obecność akumulatora obok nie przeszkadza.

To jest dobre rozwiązanie w przypadku ciężkiej przyczepy. Lekką będzie trudniej wyważyć i u mnie wchodzą tam trzy duże krzesła wiec nie zagracam przyczepy w tranzycie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.