Skocz do zawartości

mierzeja wiślana


Cytrus

Rekomendowane odpowiedzi

zastanawiam się nad wyjazdem na mierzeje wiślaną, kąty rybackie- krynica- piaski, stegna, sztutowo raczej odpada

poczytałem forum ale ciągle się waham :)

myślę o kempingu w Piaskach http://www.campingpiaski.eu/ ale ciągle za mało informacji, wiem że jest kłopot z dzikami i to wszystko, może ktoś był ostatnio a może ktoś jest teraz na mierzei i coś doradzi

załoga z dziećmi więc preferowane spokojniejsze miejsca

Edytowane przez Marc_Mari (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 85
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Hej,

myśmy byli ostatnie półtora tygodnia na kempingu Gallus w Krynicy Morskiej. Mieliśmy być 3 dni a zostaliśmy na całe nasze wakacje. 

Pole spokojne, ciche, bardzo zadbane (włącznie z zamiataniem szyszek na krótkiej leśnej ścieżce na plażę). Sanitariaty wzorcowe, ciągle sprzątane więc czysto.

Ceny w miarę, jedynie drogi prysznic - 5 zł za 8 minut.

Dla dzieci idealnie, bezpiecznie, do plaży blisko, woda była ciepła - kąpaliśmy się codziennie. 

Ja w sumie polecam. Inne pola w Krynicy to takie bardziej przydomowe ogródki.

Do Piasków nie pojechaliśmy, bo doszliśmy prawie na piechotę plażą, a na drugą wycieczkę w tą samą stronę zabrakło czasu.

Woda w zalewie żur, szkoda czasu.

 

Nam się bardzo na w Krynicy spodobało, pewnie wrócimy tam jeszcze w przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś ze 20 lat temu byłem w Krynicy, nie pamiętam już gdzie i tez był dodatkowo płatny prysznic :(   to mnie nie przeraża bo przynajmniej koleki nie ma :) ale 5 pln to trochę sporo

a czy można było dwójkę dzieciaków wykąpac czy wchodzi jedna osoba i 8 minut musi siedzieć :)


a jak myslisz trzeba robić rezerwację ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do rezerwacji to nie wiem jak jest teraz.

W pierwszym tygodniu lipca był absolutny luz, w drugim sporo osób się najechało. Dużo też jest weekendowych gości.

 

Nie wiem czy telefon cokolwiek pomoże, ludzie w recepcji nie ingerują w miejsca gdzie kto staje. Taka trochę wolnoamerykanka.

Ale myślę, że przy odrobinie dobrej woli miejsce się znajdzie. Warto wziąć większego klina albo parę podkładek z desek pod koła, żeby nie stać jak niektórzy mądrale pod kątem 15-20 stopni, ale może to niektórym nie przeszkadza  :hmm:. Kemping jest położony w lesie zaraz za wydmą i cały teren jest bardzo pagórkowaty.

 

Co do 8 minut - da się wykąpać jedna osoba i dwójka dzieci - wiem, że tak znajomi robili bez problemu  :D.

 
To "pod lwem" jest po stronie zalewu, dla mnie to trochę słabo, bo woda naprawdę w zalewie nie za fajna i do plaży daleko i przez sporą górkę. Z dzieciakami może być mało wygodnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin jak by nie było miejscówek na Gallusie, to obok jest  Camp, można na nim przenocować.

Możesz jeszcze przenocować koło Latarni, za Krynicą w st Piasek na dzikusie fajna miejscowa.  

 

 

To widzę że mamy podobne plany, tak że 4-5 dni na Baltykiem , i na Mazury , rybki , łodeczki , te sprawy.

A na koniec Swiętokrzyskie 14-15-16, mam spotkanie Górali Świętokrzyskich.

 

 

Drydni do mnie. jestem w PL. :yay:

Edytowane przez comsio (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości wszedłem na cennik polecanego przez Miodzio Gallusa i dawno tego nei widziałem:

pkt. 3 Za miejsce pod przyczepę zagraniczną...

pkt. 4 Za miejsce pod przyczepę krajową...

 

a ja się pytam... czy nasza niewiadów 132 - czyli ta powiększona to to samo co zagraniczna mini tego typu:

DSCN3443.jpg

 

i pkt. 16 Za miejsce pod przedsionek oryginalny do przyczep zagranicznych... - a o co tu chodzi... czy jak mamy nieoryginalny to za free a jak oryginalny to płacimy??

 

​Oczywiście pytania retoryczne ale śmiesznie ten cennik wygląda.

Oczywiście nie twierdzę przez to, że tak jak pisał Miodzio może być to bardzo fajne miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości wszedłem na cennik polecanego przez Miodzio Gallusa i dawno tego nei widziałem:

pkt. 3 Za miejsce pod przyczepę zagraniczną...

pkt. 4 Za miejsce pod przyczepę krajową...

 

a ja się pytam... czy nasza niewiadów 132 - czyli ta powiększona to to samo co zagraniczna mini tego typu:

Dołączona grafika

 

i pkt. 16 Za miejsce pod przedsionek oryginalny do przyczep zagranicznych... - a o co tu chodzi... czy jak mamy nieoryginalny to za free a jak oryginalny to płacimy??

 

​Oczywiście pytania retoryczne ale śmiesznie ten cennik wygląda.

Oczywiście nie twierdzę przez to, że tak jak pisał Miodzio może być to bardzo fajne miejsce.

Wyobraźnia piszących te cenniki jest nieograniczona :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Kemping Orlinek w Sobieszewie ( nr 69) - ulica Lazurowa obok hotelu Orle. Do plaży kilka minut. Ciepła woda w określonych godzinach, ale za darmo ;-). Jedyny minus to sklep daleko - 3 km. Ale jak przyczepka albo rower - to nie jest to problem. Ja byłem tu tydzień. Teraz już wyjechałem i zamierzam jeszcze 2-3 dni spędzić dalej na mierzei a potem zajechać na kilka dni na Mazury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cennik Gallusa jest rzeczywiście dość specyficznie zbudowany. Do tego podobno jest drożej niż w zeszłym roku o ok. 30%. Po drugiej stronie ulicy jest rzeczywiście drugi kemp, pewno tańszy ale mnie nie zachwycił. Do tego występowało na nim nagromadzenie bardzo sporej ilości namiotów.
Z tą pozycją za przedsionek w cenniku jest rzeczywiście heca. Ja powiedziałem, że nie mam przedsionka tylko daszek i pani liczyła mi pozycję nr 13 o dziwnej nazwie "pazurki". Niestety nikt w recepcji nie wie co to jest  :] 

 
Osobiście wolę zapłacić kilkanaście czy kilkadziesiąt złotych więcej i mieć pewność, że dziewczyny mają dobre warunki sanitarne, bo z facetami to raczej tak bywa, że dadzą sobie radę w każdych warunkach  :yay:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piaski to już kresy :) Atutem tej miejscowości jest niewątpliwie cisza i spokój, prawie pusta plaża (w porównaniu do innych miejscowości), minusem jest większa niż gdzie indziej odległość do morza.

 

Krynica i Stegna to najbardziej popularne miejscowości na Mierzei Wiślanej i co za tym idzie tam jest najtłoczniej. W samej Krynicy jest kilka dyskotek, to i młodzieży tam multum zjeżdża.

 

Spokojnie jest w Sztutowie (ale tam nie chcesz jechać) i w Kątach Rybackich. Kilkakrotnie biwakowałem na polu w Kątach i jak dla mnie jest tam ok.

 

Dziki to problem na całej Mierzei, turyści je oswoili to i pałętają się teraz po uliczkach.

 

Unikaj wyjazdu z Mierzei w niedzielę, Podróż na odcinku Krynica-Elbląg może Ci zająć nawet kilka godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak jest z wjazdem

planujemy wjazd około godz 13 w sobotę 26 lipca na mierzeje ?  

małżonka już się nastawiła na dłuższe spacery, odpowiadam nam brak ludzi, zabieramy rowery

czy w Piaskach jest możliwość kupowania ryb od rybaków ?

ale ponieważ jeszcze nas tam nie ma przybliż coś o Kątach jak możesz  :)

jeździlismy wiele lat na półwysep helski i jakoś tak byśmy chcieli aby woda była po obu stronach drogi :) zaraz ruszamy do Chłapowa na 3 dni tam jest dość tłoczno, dyskoteki nas nie kręcą, a za tydzień byśmy chcieli właśnie mierzeje i padło na Piaski z powodu braku ludzi.


przyglądałem się gallusowi w Krynicy ale to raczej nie dla nas, fajny ale to nie jest to

 

a jak ze ścieżkami rowerowymi na mierzei ?

domyślam się że w Piaskach spokojnie po ulicach można jeździć :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno być problemów z wjazdem na Mierzeje. Dopytaj na radiu jak już będziesz w Elblągu. W razie problemów, jedz przez Marzęcino.

Inne miejsca w Piaskach, gdzie możesz postawić przyczepę:

 

1. Ośrodek Edukacji Ekologicznej - http://zielonaszkola.krynicamorska.pl/pl/top/kontakt/adres-i-telefon/  - cen nie znam, jak Cię to zainteresuje to zadzwoń i się dopytaj.

 

2. Piaski Club - http://www.piaskiclub.pl/index.html - ale z tego co się orientuję, warunki dla biwakujących (namiot, przyczepa) są spartańskie., ale nie jestem pewny; nie byłem w tym miejscu, nie widziałem. Wiem tylko, że można się tam rozłożyć obozem.

 

Byłem chyba w zeszłym roku w Piaskach na plaży, w samej wsi widziałem suszące się sieci, więc rybacy jacyś tam ocaleli :) jak są, to i rybę można kupić.

 

Ścieżki są wytyczone w lesie, mierzeja jest ładnym miejscem. W samych Piaskach to po ulicach się nie rozpędzisz :) Jest tam jedna czy dwie ulice :)

 

Pomiędzy Krynicą a Piaskami masz fajny punk widokowy:

http://www.krynicamorska.tv/1,17781,Wieza-widokowa--Wielbladzi-Garb.html

 

Najprawdopodobniej będę w przyszłym tygodniu w Sztutowie na jeden dzień, nie obiecuję ale postaram się zajechać na kemping w Kątach i zrobię kilka zdjęć, to sam zobaczysz jak jest.

 

Pozdrawiam

 

ps. widzę że lubimy podobne klimaty; cisza, spokój, brak tłumów jak na weselu szwagra :) i chodzenie własnymi ścieżkami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śledzę temat - jest najświeższy

będę szukał spokojnego campingu, z możliwie dobrymi sanitariatami pomiędzy Jantarem a Piaskami

wrzucę tu moje opinie

 

jedziemy na Mierzeję 19.07 na ok. 2 tygodnie z dwójką dzieci (2,5 + 5,5)

 

chętnie dobijemy do podobnej gromadki forumowiczów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.