Skocz do zawartości

Przyczepa do DMC 1350 lub 1600


toa

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem taką przyczepkę: http://allegro.pl/adria-altea-lozka-pietrowe-2009r-klima-i4325566744.html

 

Możecie mi powiedzieć czy jest sensowna możliwość brania prysznica w niej czy to raczej hardcore. Łazienka wygląda podobnie jak u mnie i boję się, że branie możliwość brania prysznica jest tylko teoretyczna bo łazienka nie ma zasłonki i nie jest odpowiednio uszczelniona.

Edytowane przez toa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Z czystej ciekawosci, jaka byla cena tej cepy?

Pytam, bo mam praktycznie identyczna, DMC 1300 kg, moze lazieneczka troche mniejsza u mnie, ale za slabe zdj3cia (a u mnie o prysznicu dla doroslego zapomnij, pomijajac fakt, ze nie mqm zaslonki ani wylewki), po zdjeciach widze, ze duza lodowka jest to in plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie widzę cenę 39,900 - przyczepa jest dość dobrze wyposażona więc to pewnie robi różnicę. Myślę, że bez bajerów cena byłaby około 10k niższa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Znalazłem taką przyczepkę: http://allegro.pl/adria-altea-lozka-pietrowe-2009r-klima-i4325566744.html

 

Możecie mi powiedzieć czy jest sensowna możliwość brania prysznica w niej czy to raczej hardcore. Łazienka wygląda podobnie jak u mnie i boję się, że branie możliwość brania prysznica jest tylko teoretyczna bo łazienka nie ma zasłonki i nie jest odpowiednio uszczelniona.

 

Branie prysznica w takiej łazience to ciężka sprawa, ale nie niemożliwa. U mnie jest podobnie (ciut mniejsza umywalka), zasłonka z tego specjalnego materiału, wzrost 184, waga 105 kg. Jeśli miałbym jechać, gdzieś gdzie nie ma pryszniców, lub są podłej jakości, a okolica byłaby super, to korzystałbym z małej, bo małej, ale własnej łazienki. Swego czasu Koleżanka Szaraja kupiła fajny namiot prysznicowy (koszt rzędu 200 zł.) i miała wylewkę wyciąganą z przyczepy. Całość stała za przyczepą i to uważam za rewelacyjną alternatywę, bo z prysznicem nie tylko kojarzy się mycie, ale także spłukanie się po wodzie morskiej i wtedy nie trzeba latać i zapiaszczać przyczepy. Ja także byłem na etapie wyboru przyczepy i m.in. brałem pod uwagę dużą łazienkę, dużą lodówkę i jadalnie po środku, oraz szerokość 230 cm. Wygrało : umiejscowienie łazienki z WC naprzeciw wejścia do przyczepy, ale łazienka mała, duuuuża lodówka z osobnym zamrażalnikiem (jak ktoś nie ma to nie zdaje sobie sprawy z tego idących zalet), stół z 4-mo miejsca po środku przyczepy (sypialnia z przodu, łóżka pietrowe z tyłu). Co do prysznica to skłaniam się do osobnego namiotu jak to już pisałem. Aha, co ważne im większa ładowność tym lepiej. U mnie jest 350 kg bez masy butli i 40 litrów wody (przynajmniej teoretycznie, bo trzeba będzie pojechać wreszcie na wagę).

Mam taki sam układ, tylko, że KNAUS i zakładam, że tu też jest 230 cm szerokości, co da Ci bezproblemowe jeżdżenie z Kijanką, o i taką lodówkę ! Zakładam, że waży koło 1500 kg i to jest idealnie dla Twojego autka do pociągniecia.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Dzięki wielkie. Trochę mnie przekonałeś - jeszcze zobaczymy co żona na to...

 

U mnie właśnie to był wybór żony. Lodówka i łazienka na przeciw wejścia, oraz możliwość zjedzenia posiłku bez konieczności składania łóżek. Poprzednio mieliśmy przyczepę 4-ro osobową. Do posiłku trzeba było składać któreś z miejsc do spania - przód, lub tył. Ze względu na wielkośc przyczepy zrezygnowaliśmy w ogóle z przedsionka na rzecz daszka na rolce w saszetce, zamocowane w likszparze. Daszek jest z tworzywa i nie ważne, czy mokry, czy sumy, spokojnie  można go zrolować i zapiąć w saszetece. Jak byście chcieli to daleko nie macie i możecie obejrzeć układ o którym mówimy na żywo. Z Aleksandrowa do Łęczycy przez Parzęczew to około 40 minut.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie w przypadku większej przyczepy przedsionek jest mało potrzebny, ja także mam tylko daszek wysuwany. Myślałem nad przedsionkiem skoro dużo ludzi używa, ale po pierwszym wyjeździe doszliśmy do wniosku, że nie warto. Używamy za to rozkładany płotek by trochę odgrodzić się od otoczenia.

Edytowane przez Renegatt (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toa 

 

Jesteś bardzo blisko z ceną do przyczepy nowej - Knaus Deseo - 

DMC w granicach 900-1000 kg :

http://www.knaus.de/caravans/deseo/grundrisse/deseo.html

Albo Hobby ale tu cena nowej jest trochę wyższa .

 

http://www.hobby-caravan.de/de/fahrzeugsuche/gebrauchtfahrzeugsuche/caravans/

 

Zawsze jednak możesz zajrzec na używki TU: 

http://www.hobby-caravan.de/de/fahrzeugsuche/gebrauchtfahrzeugsuche/caravans/

 

Nowa to nowa nikt obcy  nie pierdział w łóżko  :skromny:  . 

Romer Niewiadów też coś ma ale oni przesadzają z ceną .... ponad 52 tysiaki nikt im nie da .

Edytowane przez Boma (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Boma - Nie obraź się ale Ty mi proponujesz albo coś na co mnie nie stać albo coś zupełnie nie dla mnie. Tj jest tak jakbym potrzebował używanego auta wielkości mondeo kombii a Twoja propozycja dotyczyłaby nowej fiesty.

Sam cenię nowe auta i chęteni kupiłbym nową czepkę ale w tym wypadku nie stać mnie na taką jaką potrzebuję.

 

Ogólnie koledzy wielkie dzięki - wiem już chyba czego szukam - czyli przyczepy 530 - 580 cm długości, jak sugerowaliście nie uda mi się kupić raczej tego co bym chciał w 100 % w DMC 1600 więc pozostają jakieś kompromisy. Jak znajdę coś konkretnego to będę prosił dalej o pomoc - chwilowo czas na sprzedaż własnej czepki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.