Jump to content

Wyjazd do Grecji

arnie
 Share

Recommended Posts

W tym roku planuję w drugiej połowie sierpnia wyjazd do Grecji. Chyba najwyższy czas, bo ostatni raz tam byłem ponad 20 lat temu :hehe:

Czy ktoś mógłby opowiedzieć swoje doświadczenie z dojazdem (trasa) oraz jak wygląda sprawa z kempingami?? Gdzie warto zatrzymać się na dłuższy wypoczynek... :hehe::hehe:

Dzi eki za link- dużo fajnych spostrzeżeń :hehe:

Może ktoś ma jeszcze jakieś doświadczenia z ubiegłego roku?? :hehe:

• 4 weeks later...

Byłem dwa razy w grecjji. Polecam camping Hellas ok. 10 km za Volos w kierunku płw. Pilio. Dobra baza wypadowa na cały półwysep, do Meteorów oraz autostradą do Aten.Podróż jest prosta: autostradą przez Budapeszt, Serbię Macedonię. Uwaga na noclegi w przyczepie na stacjach benzynowych w okolicy Belgradu.Okradli nas. Ale ambasada w Belgradzie jest O.K.

Uwaga na noclegi w przyczepie na stacjach benzynowych w okolicy Belgradu.Okradli nas.

Okradli Was jak spaliście, czy napadli na postoju?

Jechaliśmy na dwie przyczepy.Kolega w swojej spal zamkniety a my niestety zapomnieliśmy to zrobić.. Ukradli dokumenty które były w spodniach rzuconych przy drzwiach. Zgubiła mnie rutyna i zmęczenie.

• 2 weeks later...

I jak tu planować podróż do Grecji przez Serbię w obliczu obecnych zajść :niewiem: A jak jeszcze dodać zapowiedź bajkowego rządu o poparciu powstania Kosowa... :]

Na stronie http://www.greekferries.gr jest oferta promów z Włoch do Grecji. Wychodzi dość drogo ale jak się odliczy koszt paliwa na około 2600 km w obie strony już tak tragicznie nie jest. Mieszka i śpi się w przyczepie na pokładzie (camping on board). Jest podłączenie do prądu. Nie wolno używać kuchenek gazowych.

planuję podobną wyprawę po koniec czerwca

też jestem zaniepokojony tym co się dzieje w serbii

biorę pod uwagę ewentualne przebijanie się przez rumunię i bułgarię ( także w celach poznawczych)

próbował ktoś kiedyś takiej trasy?

może możecie jakąś trasę podpowiedzieć?

pozdrawiam

MSZ odradza podróż przez Serbie. Ja mam o Serbach dobre zdanie/ złodzieje są wszędzie/ gdyż byli bardzo chętni do pomocy i robili to serdecznie i bezinteresownie.Podobnie było z policja w miejscowosci Nisz. Miałem obawę jak nas potraktują bo wiadomo - uni i nato razem wzięte. Teraz nie wiadomo. Raczej bym poczekał z tranzytem. Od znajomych wiem ze podróż przez Rumunie Bułgarie jest o.k.

Promem sie nie "oplaca" plynac, bo nie dosc ze kosztuje ok 500 euronow i to miedzy sezonami, to do Ankony tez jest z Wrocka naprzyklad 1500km ... jak chce sie wyplynac z Wenecji czyli gdzies 400-sta kilometrow blizej to trzeba wybulic 800-set, bo na ta trase nie ma tej oferty camping on board.... no chyba zeby poszukac u innych przewoznikow.

Nasi znajomi Grecy jezdza przez Rumunie i Bulgarie.

@Jule, a możesz dowiedzieć się coś więcej od znajomych o trasie przez Rumunię i Bułgarię?? Jakieś doświadczenia, którędy jechać, co by kół nie pogubić, bo słyszałem o nie najlepszej jakości dróg- szczególnie w Rumunii. Omijając Serbię nie musiałbym wyrabiać paszportów rodzince :bukiet:

• 4 weeks later...

Witam,

Czy ktoś z was, wybierających się do Grecji na wakacje 2008 wie która trasa będzie w dobie kosowa najlepsza i najbezpieczniejsza???Prom??? :bzik:

My z rodzinką już 2 razy byliśmy w Grecjii. pierwsze w jedną stronę płynęliśmy z Włoch promem,m a z powrotem przez Serbie, Macedonie, Węgry. za drugim razem w obie strony jechaliśmy przez węgry Serbie, macedonie, słowacje. Jechało się nawet dobrze. Nocowaliśmy na bardzo fajnym Campingu na Węgrzech i niedrogim. Wieczorem dojechało tam mnóstwo polaków. Tylko tam domki są. Poza tym bardzo łatwy przejazd. W Serbii się nie zatrzymywaliśmy na dłużej, ale nie było jakoś niebezpiecznie