Skocz do zawartości

Wyjazd do Grecji


arnie

Rekomendowane odpowiedzi

W tym roku planuję w drugiej połowie sierpnia wyjazd do Grecji. Chyba najwyższy czas, bo ostatni raz tam byłem ponad 20 lat temu :hehe:

Czy ktoś mógłby opowiedzieć swoje doświadczenie z dojazdem (trasa) oraz jak wygląda sprawa z kempingami?? Gdzie warto zatrzymać się na dłuższy wypoczynek... :hehe::hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Byłem dwa razy w grecjji. Polecam camping Hellas ok. 10 km za Volos w kierunku płw. Pilio. Dobra baza wypadowa na cały półwysep, do Meteorów oraz autostradą do Aten.Podróż jest prosta: autostradą przez Budapeszt, Serbię Macedonię. Uwaga na noclegi w przyczepie na stacjach benzynowych w okolicy Belgradu.Okradli nas. Ale ambasada w Belgradzie jest O.K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na stronie http://www.greekferries.gr jest oferta promów z Włoch do Grecji. Wychodzi dość drogo ale jak się odliczy koszt paliwa na około 2600 km w obie strony już tak tragicznie nie jest. Mieszka i śpi się w przyczepie na pokładzie (camping on board). Jest podłączenie do prądu. Nie wolno używać kuchenek gazowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

planuję podobną wyprawę po koniec czerwca

też jestem zaniepokojony tym co się dzieje w serbii

biorę pod uwagę ewentualne przebijanie się przez rumunię i bułgarię ( także w celach poznawczych)

próbował ktoś kiedyś takiej trasy?

może możecie jakąś trasę podpowiedzieć?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MSZ odradza podróż przez Serbie. Ja mam o Serbach dobre zdanie/ złodzieje są wszędzie/ gdyż byli bardzo chętni do pomocy i robili to serdecznie i bezinteresownie.Podobnie było z policja w miejscowosci Nisz. Miałem obawę jak nas potraktują bo wiadomo - uni i nato razem wzięte. Teraz nie wiadomo. Raczej bym poczekał z tranzytem. Od znajomych wiem ze podróż przez Rumunie Bułgarie jest o.k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Promem sie nie "oplaca" plynac, bo nie dosc ze kosztuje ok 500 euronow i to miedzy sezonami, to do Ankony tez jest z Wrocka naprzyklad 1500km ... jak chce sie wyplynac z Wenecji czyli gdzies 400-sta kilometrow blizej to trzeba wybulic 800-set, bo na ta trase nie ma tej oferty camping on board.... no chyba zeby poszukac u innych przewoznikow.

 

Nasi znajomi Grecy jezdza przez Rumunie i Bulgarie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jule, a możesz dowiedzieć się coś więcej od znajomych o trasie przez Rumunię i Bułgarię?? Jakieś doświadczenia, którędy jechać, co by kół nie pogubić, bo słyszałem o nie najlepszej jakości dróg- szczególnie w Rumunii. Omijając Serbię nie musiałbym wyrabiać paszportów rodzince :bukiet:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

My z rodzinką już 2 razy byliśmy w Grecjii. pierwsze w jedną stronę płynęliśmy z Włoch promem,m a z powrotem przez Serbie, Macedonie, Węgry. za drugim razem w obie strony jechaliśmy przez węgry Serbie, macedonie, słowacje. Jechało się nawet dobrze. Nocowaliśmy na bardzo fajnym Campingu na Węgrzech i niedrogim. Wieczorem dojechało tam mnóstwo polaków. Tylko tam domki są. Poza tym bardzo łatwy przejazd. W Serbii się nie zatrzymywaliśmy na dłużej, ale nie było jakoś niebezpiecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.