Jump to content

Wyjazd do Grecji


arnie
 Share

Recommended Posts

W tym roku planuję w drugiej połowie sierpnia wyjazd do Grecji. Chyba najwyższy czas, bo ostatni raz tam byłem ponad 20 lat temu :hehe:

Czy ktoś mógłby opowiedzieć swoje doświadczenie z dojazdem (trasa) oraz jak wygląda sprawa z kempingami?? Gdzie warto zatrzymać się na dłuższy wypoczynek... :hehe::hehe:

Link to comment
Share on other sites

Dzi eki za link- dużo fajnych spostrzeżeń :hehe:

Może ktoś ma jeszcze jakieś doświadczenia z ubiegłego roku?? :hehe:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Byłem dwa razy w grecjji. Polecam camping Hellas ok. 10 km za Volos w kierunku płw. Pilio. Dobra baza wypadowa na cały półwysep, do Meteorów oraz autostradą do Aten.Podróż jest prosta: autostradą przez Budapeszt, Serbię Macedonię. Uwaga na noclegi w przyczepie na stacjach benzynowych w okolicy Belgradu.Okradli nas. Ale ambasada w Belgradzie jest O.K.

Link to comment
Share on other sites

Uwaga na noclegi w przyczepie na stacjach benzynowych w okolicy Belgradu.Okradli nas.

 

Okradli Was jak spaliście, czy napadli na postoju?

Link to comment
Share on other sites

Jechaliśmy na dwie przyczepy.Kolega w swojej spal zamkniety a my niestety zapomnieliśmy to zrobić.. Ukradli dokumenty które były w spodniach rzuconych przy drzwiach. Zgubiła mnie rutyna i zmęczenie.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

I jak tu planować podróż do Grecji przez Serbię w obliczu obecnych zajść :niewiem: A jak jeszcze dodać zapowiedź bajkowego rządu o poparciu powstania Kosowa... :]

Link to comment
Share on other sites

Na stronie http://www.greekferries.gr jest oferta promów z Włoch do Grecji. Wychodzi dość drogo ale jak się odliczy koszt paliwa na około 2600 km w obie strony już tak tragicznie nie jest. Mieszka i śpi się w przyczepie na pokładzie (camping on board). Jest podłączenie do prądu. Nie wolno używać kuchenek gazowych.

Link to comment
Share on other sites

planuję podobną wyprawę po koniec czerwca

też jestem zaniepokojony tym co się dzieje w serbii

biorę pod uwagę ewentualne przebijanie się przez rumunię i bułgarię ( także w celach poznawczych)

próbował ktoś kiedyś takiej trasy?

może możecie jakąś trasę podpowiedzieć?

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

MSZ odradza podróż przez Serbie. Ja mam o Serbach dobre zdanie/ złodzieje są wszędzie/ gdyż byli bardzo chętni do pomocy i robili to serdecznie i bezinteresownie.Podobnie było z policja w miejscowosci Nisz. Miałem obawę jak nas potraktują bo wiadomo - uni i nato razem wzięte. Teraz nie wiadomo. Raczej bym poczekał z tranzytem. Od znajomych wiem ze podróż przez Rumunie Bułgarie jest o.k.

Link to comment
Share on other sites

Promem sie nie "oplaca" plynac, bo nie dosc ze kosztuje ok 500 euronow i to miedzy sezonami, to do Ankony tez jest z Wrocka naprzyklad 1500km ... jak chce sie wyplynac z Wenecji czyli gdzies 400-sta kilometrow blizej to trzeba wybulic 800-set, bo na ta trase nie ma tej oferty camping on board.... no chyba zeby poszukac u innych przewoznikow.

 

Nasi znajomi Grecy jezdza przez Rumunie i Bulgarie.

Link to comment
Share on other sites

@Jule, a możesz dowiedzieć się coś więcej od znajomych o trasie przez Rumunię i Bułgarię?? Jakieś doświadczenia, którędy jechać, co by kół nie pogubić, bo słyszałem o nie najlepszej jakości dróg- szczególnie w Rumunii. Omijając Serbię nie musiałbym wyrabiać paszportów rodzince :bukiet:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Witam,

Czy ktoś z was, wybierających się do Grecji na wakacje 2008 wie która trasa będzie w dobie kosowa najlepsza i najbezpieczniejsza???Prom??? :bzik:

Link to comment
Share on other sites

My z rodzinką już 2 razy byliśmy w Grecjii. pierwsze w jedną stronę płynęliśmy z Włoch promem,m a z powrotem przez Serbie, Macedonie, Węgry. za drugim razem w obie strony jechaliśmy przez węgry Serbie, macedonie, słowacje. Jechało się nawet dobrze. Nocowaliśmy na bardzo fajnym Campingu na Węgrzech i niedrogim. Wieczorem dojechało tam mnóstwo polaków. Tylko tam domki są. Poza tym bardzo łatwy przejazd. W Serbii się nie zatrzymywaliśmy na dłużej, ale nie było jakoś niebezpiecznie

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...