Skocz do zawartości

Przedsionek do Angielki-zakup


pawko40wawa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich..wlasnie zakupilem moja pierwsza przyczepe kampingowa i chyba niestety to Angielka a konkretnie to Elddis..Niestety okazalo sie ze przyczepa nie posiada normalnego przedsionka a jedynie dostawke.Chcialbym dokupic duzy przedsionek do niej moze ktos bardziej doswiadczony ode mnie podpowiedzialby mi gdzie szukac i jakiej firmy wybrac.Dodam ze w zwiazku z tym ze mam zamiar przyczepe ekspluatowac dlugo i stacjonarnie zdecydowany jestem kupic nowy albo uzywany w bardzo dobrym stanie.

Bardzo prosze o pomoc szacowne grono uzytkownikow ,i z gory dziekuje za cenne porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

900 to raczej obrys całości a liczy się długość dachu więc  sprawdź  do listwy (tej nad oknami).  U mnie w podobnej jest 720cm. Ja dokupiłem  Doremę i jestem z niej bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja na twoim miejscu bym się zastanowił czy przedsionek to taka fajna rzecz... Ja lubię jeździć... w tym roku Sopot, Władysławowo, Hel, Łeba. Rozstawienie przedsionka zmusza cię do koczowania w jednym miejscu i dodatkowo zwiększa koszty za pole namiotowe więc ja wolę kupić większą przyczepę bez przedsionka. A piszę to dlatego, że to twoja pierwsza przyczepa więc wyjedź na wakacje i sprawdź czy ci naprawdę źle bez przedsionka. W niewiadówce przedsionek jest niezbędny, ale przy średniej wielkości przyczepie da się bez niego obejść. Dużo lepsze są daszki i markizy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozłożenie przedsionka to raptem 10 min , a przestrzeń w nim jest większa niż w przyczepie .

Daszek czy markiza nie uchroni nas od wiatru , czy atakiem głodnych komarów.

Dla mnie przyczepa bez przedsionka to jak samochód bez paliwa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedsionek nie jest na tyle szczelny (chociażby przestrzeń pod przyczepą), żeby uchronić nas przed komarami, a silny wiatr "rzuca" przedsionkiem. Samo wsunięcie przedsionka w przyczepę trwa 10 min i to w co najmniej 2 osoby, nie wspominając o stelażu, naciąganiu linek i wbijaniu śledzi. Na dwa dni szkoda roboty. Chyba, że ktoś jedzie w jedno miejsce na 2 tygodnie to się zgodzę że warto. Ale zanim bym kupił to bym sprawdził, czy warto wydawać pieniądze, jadąc bez przedsionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedsionek nie jest na tyle szczelny (chociażby przestrzeń pod przyczepą), żeby uchronić nas przed komarami, a silny wiatr "rzuca" przedsionkiem. Samo wsunięcie przedsionka w przyczepę trwa 10 min i to w co najmniej 2 osoby, nie wspominając o stelażu, naciąganiu linek i wbijaniu śledzi. Na dwa dni szkoda roboty. Chyba, że ktoś jedzie w jedno miejsce na 2 tygodnie to się zgodzę że warto. Ale zanim bym kupił to bym sprawdził, czy warto wydawać pieniądze, jadąc bez przedsionka.

Ile osób tyle opinii dla mnie przedsionek też jest ważnym elementem przyczepy i często go rozkładam nawet na dwa dni, każdy robi jak lubi. Moim zdaniem warto go posiadać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie jest takie .....

Jeśli ktoś ma dwie lewe ręce to podpięcie przyczepy na hak jest problemem .

Ja zawsze sam rozkładam przedsionek i nie zajmuje mi to więcej jak 15 min w tym spożycie 3 zimnych browarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name="Trafko" post="384000" timestamp="

Ja zawsze sam rozkładam przedsionek i nie zajmuje mi to więcej jak 15 min w tym spożycie 3 zimnych browarów.

Chyba że masz jednoczęsciowy. Ja ze swoim sam sie poce ok 40 min.

Pomagałem sasiadowi na campingu rozkładac przy homecarze i 25 min we dwóch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.