Skocz do zawartości

Mycie przyczepy myjką ciśnieniową?


Marsal

Rekomendowane odpowiedzi

Czy mycie myjką ciśnieniową np Karchera też szkodzi?

 

Nie wiem czy szkodzi,ale mój mąż 2 lata temu umył przyczepkę Karcherem i pojechaliśmy piękniutką,czyściutką przyczepką na Węgry.Większość podróży upłynęła nam w deszczu.Po przyjeżdzie na miejsce okazało się ,że wnętrze przyczepy w narożnikach było całe mokre.Okazało się ,że mąż mył b.dokładnie i powymywał całą masę uszczelniającą przy listwach,pewnie był tam i brud i kurz,który osiadał przez lata i dodatkowo uszczelniał złącza. Tak więc urlop zaczęliśmy od suszenia wnętrza przyczepy,okrywania jej folią no a potem od szukania jakiś tam/nie wiem ,bo się na tym nie znam/uszczelniaczy.

Po wielu trudach/spróbujcie dogadać się z Węgrami/ udało się ,no i była nowa robota na urlopie.

Od tamtej pory w ruch idzie tylko wiadro i szczotka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego polecam szczotkę którą można podpiąc do węża ogrodowego.

Wysięg regulowany do 180 cm.

Woda przepływa pod niskim ciśnieniem, więc nie ma co się obawiać.

 

IMG00000093w.jpg

 

 

http://elcamp.movera.com/?navID=168&pID=22681&tpl=details&lang=6&PHPSESSID=e2fc6c2f76d3db58e43b7d65c94f2224

 

 

Pamiętajmy aby nie używać środków czyszczenia, jakich używamy do samochodów osobowych !!!!!!

Są one bardzo nafaszerowane chemią !!!! Przy normalnym lakierze samochodowym nic się nie dzieje, natomiast przy naszych pojazdach powodują uszkodzenia struktury.

 

Polecam koncentrat do mycia

Używamy go mycia naszych samochodzików, jak przyjeżdzają po wypożyczeniu.

Jest naprawdę świetny. Szybko i dokładnie czyści zabrudzenia.

 

 

cm_rse-500.jpg

 

http://elcamp.movera.com/?navID=147&pID=20173&tpl=details&lang=6&PHPSESSID=e2fc6c2f76d3db58e43b7d65c94f2224

 

 

Należy uważać także na okna akrylowe !!! Są bardzo wrażliwe na alkohol oraz amoniak. Wiele specyfików jest na bazie właśnie tych związków.

Po dłuższym stosowaniu takich środków, okna szarzeją a w końcu pękają.

 

Polecam specjalny płyn do mycia okien akrylowych (boczne oraz dachowe):

 

 

 

keddo-acrylglas-01.jpg

 

http://elcamp.movera.com/?navID=147&pID=15370&tpl=details&lang=6&PHPSESSID=e2fc6c2f76d3db58e43b7d65c94f2224

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecie co?

Ja pociągnęłem Karcherem :hehe: , tylko trzeba parzeć aby nie za blisko.

Tam jest taka wirująca końcówka( vario) + szczotka, trochę płynu do naczyń ( KOP) i maleństwo lśni jak nowe do tego nie przecieka. MOże nie cieknie bo mam cycepkę w miarę świeżą, ale na złącza - uważałem :hehe: .

 

Pozdrawiam. :hehe:

abart

post-35255-imported-87c973fd-7b4c-4759-bf8d-2c224f5b6153_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

abart, mycie KARCHER-kiem o ile robi się to z zachowaniem odpowiedniej odległości na pewno nie zaszkodzi. Mam na główce haka holowniczego osłonke gumową AL-KO , była czarna od smaru i myjąc ją karcherem za blisko przyłożyłem końcówke :hehe: i co ? ano została nacięta przez strumień wody niemożliwe ano możliwe .Dlatego ostrożnie co by uszczelnienia nie wypłukać.

 

Bartek na zdjęciu widać ,że masz zaciągnięty hamulec ,czy on nadal jest w takiej pozycji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maras

Co do Hamulca= ależ broń mnie ręka Panie Boska!!!

Oczywiście,że hamulec zwolniłem zaraz po umyciu cycepki ( bo wtedy akurat też zdejmowałęm kołą). Wczoraj bawiłem się piastą i łądnie się kręci,ale dzięki za zwrócenie uwagi.

 

Pozdrawiam.

B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.