Skocz do zawartości

XVI Zlot GDAŃSK 5-7 IX 2014 - opis miejsca


Tomii

Rekomendowane odpowiedzi

ed nie chodzi o dyktaturę lecz jeśli ktoś podejmuje sie organizacji zlotu to dana osoba decyduje o większości istotnych rzeczy dotyczących danego zlotu w tym projektu naklejki, a kazdemu uczestnikowi zlotu przysluguje i ma prawo decydowac czy dana naklejke będzie mial na swojej cepce po zlocie, czy sie myle?

Dobrze piszesz istotnych rzeczy, ale naklejka będzie szpecić lub nie swoją "pięknością" nie tylko domek organizatora. A jeżeli już jestem na Zlocie to chce mięć po nim "pamięć zewnętrzną" . I dalej uważam, że takie postawienie sprawy to dyktat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 131
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

XVI Zlot

Tym razem wybór padł na Gdańsk którego nazwę i miejsce w Polsce karawaningowcy doskonale znają gdyż jadąc nad nasze morze często mijają go „po drodze” nie wstępując z uwagi na letni tłok lub brak czasu. Wszyscy znają to miasto ze zdjęć, część była latem na wypadzie podczas wczasów na półwyspie lub północnym Wybrzeżu więc nadeszła pora i okazja aby pogłębić wiedzę w czasie kiedy zwiedzających Gdańsk jest o wiele mniej a dni są tak samo długie i ciepłe jak latem. Ze swojej strony postaramy się zdobyć jak najwięcej informacji i przekazać je zainteresowanym aby ułatwić zwiedzanie. Pomoc obiecał również miejscowy Urząd Marszałkowski

Pobyt

Za kampera lub zestaw samochodu z przyczepą cena zryczałtowana dla każdej załogi wynosi 50 zł za dobę – w tym dzieci (jak są), pies (jak jest) oraz podłączenie prądu.

Przyjazd: dzień pierwszy – piątek od godz. 6.00

Wyjazd: dzień drugi - niedziela do godz. 23.00

Wjazd we wcześniejszym terminie lub wyjazd w późniejszym płatny jak za zryczałtowaną dobę pobytu.

Dla karawaningowców podróżujących bez przyczepy lub kampera dostępne są domki w pełni wyposażone z aneksem kuchennym i węzłem sanitarnym w cenie zlotowej:

Dla czterech osób – 150 zł /doba

Dla pięciu osób 180 zł/doba

Info i rezerwacja 58 307 30 81

 

Wszystkie toalety mają deski sedesowe, jest wyznaczone miejsce na ognisko, istnieje możliwość skorzystania na miejscu ze stołówki. Na życzenie dyskoteka dla młodzieży (i dorosłych) w przeznaczonym do tego celu miejscu.

 

Dojazd

Dla przyjeżdżających ze wszystkich kierunków jest tylko jeden dojazd - wyjątkowo prosty: z trasy S7 na węźle Gdańsk Port zjeżdżamy na trasę 89 (Westerplatte, Stogi) i po minięciu Martwej Wisły z mostu wantowego obieramy kierunek: Stogi plaża. Jadąc ciągle główną ulicą w.g. drogowskazów i szyn tramwajowych po 3,5 km wjeżdżamy w prawo na ul. Wydmy przy której po lewej stronie jest Camper Park. Od Camper Parku do centrum dzielnicy Stogi gdzie znajdują się wszystkie możliwe sklepy ~1 km ścieżką rowerową o nawierzchni asfaltowej.

 

Zwiedzanie

Z uwagi na remont Mostu Siennickiego z centrum Gdańska do dzielnicy Stogi i z powrotem nie śmigają tramwaje. Komunikację zastępczą zapewniają autobusy dzięki czemu skrócił się czas przejazdu na tej trasie do 15 minut. Dojazd do centrum – Stare Miasto bez żadnych kłopotów. Dla jadących dalej przesiadka na tramwaj przy czym wykupiony bilet na autobus zachowuje ważność aż do końcowego przystanku linii tramwaju na który przesiedliśmy się. Ciekawostka: cały Gdańsk można objechać tramwajami kupując tylko bilet 24-godzinny za 12 zł. Organizatorzy zlotu będą dysponowali materiałami ułatwiającymi i promującymi zwiedzanie. . Dla zwiedzających „inaczej” dostępna najładniejsza plaża w 3-mieście z najbardziej białym piaskiem – tylko 150 m od płotu Camper Parku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta plansza usytuowana jest na głównej drodze przy wjeździe na ul. Wydmy

34792f1f697eb8c7med.jpg

To widok na wjazd do Camper Parku.

604158744a8ec43emed.jpg

W głębi - miejsce na dyskoteki.

aaf344f8b7cc5b6emed.jpg

Awaryjna sala imprezowa na wypadek deszczu lub innego kataklizmu.

4805bae19378d389med.jpg

Edytowane przez Lepciak (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanko do pomysłodawcy miejsca zlotu .

Lepciaku , wiem , że mało czasu zostało ale może jeszcze się uda . Czy wzorem poprzednich zlotów oprócz naklejki będzie odznaka zlotowa ?

Edytowane przez finger (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak to ja chciałbym wpłacić pieniążki wykonawcy lub sprzedającemu .

Proszę o info co do ceny i konta .

 

Jeszcze jedno . Moja Aga będzie łącznie na dziesiątym zlocie . Czy odznaki zlotowego weterana :) są dalej w obiegu ???

Edytowane przez finger (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie odznaki, cena nie ulegnie w tym roku zmianie tz. 10.00 zł.

Miałbym tylko prośbę, żeby projekt odznaki i ilość chętnych była na tyle szybko mi dostarczona bym mógł spokojnie je wykonać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie uważacie, że cena 50 zł na Zlocie w dodatku po sezonie jest trochę z kosmosu. Obawiam się, że w tej sytuacji lista chętnych może się już niewiele wydłużyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uważacie, że cena 50 zł na Zlocie w dodatku po sezonie jest trochę z kosmosu. Obawiam się, że w tej sytuacji lista chętnych może się już niewiele wydłużyć.

 

Normalnie na tym kempie bym płacił 95 zł za dobę. Na Zlocie 50 zł. Więc czy to nie jest cena dobra, a nawet bardzo dobra? 

Oczywiście jak ktoś będzie w dwie osoby, małą budką, a i z prądu korzystał nie będzie to "zarobi" tylko 5 zł. Ale cenę trzeba jakoś zryczałtować, a w takim przypadku ktoś "zarobi" więcej ktoś mniej.

 

Na poprzednich zlotach była cena 30-40 zł (tylko na XIII była abstrakcyjna 22 zł) więc różnica 10 zł x 3 dni = 30 zł.

Pamiętajmy że tym razem nie będziemy gdzieś w lesie a w europejskiej metropolii i prawie nad morzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie na tym kempie bym płacił 95 zł za dobę. Na Zlocie 50 zł. Więc czy to nie jest cena dobra, a nawet bardzo dobra? 

Oczywiście jak ktoś będzie w dwie osoby, małą budką, a i z prądu korzystał nie będzie to "zarobi" tylko 5 zł. Ale cenę trzeba jakoś zryczałtować, a w takim przypadku ktoś "zarobi" więcej ktoś mniej.

 

Na poprzednich zlotach była cena 30-40 zł (tylko na XIII była abstrakcyjna 22 zł) więc różnica 10 zł x 3 dni = 30 zł.

Pamiętajmy że tym razem nie będziemy gdzieś w lesie a w europejskiej metropolii i prawie nad morzem.

Za taką krwiopijczą cenę -95zł - i bez żadnej gwarancji pogody nad polskie morze nie pojadę. Brat był w Rowach i płacił 40 zł. Różnica znaczna, Mam wiele wątpliwości co do metropolii, jeszcze europejskiej (a tak naprawdę to wolę las od metropolii) ale każdy z nas może mieć na ten sam temat inne zdanie i niech tak zostanie. A tak żeby było zgodnie z matematyką to nie 30 a 45 zł. Średnia z 30 do 40 to 35 więc 15x3 dni to 45 drobna różnica tylko 50%.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kampingu w Gdańsku mam 450 kilosków. Byłem na 14 zlotach i na sześciu miałem powyżej 500 km . A ileż to życ będę. Tego co przeżyję nikt mi zabierze . Śmieszą mnie te dysputy .

Edytowane przez Rysiaczek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.