Skocz do zawartości

Punkty nabijania i wymiany butli z gazem w Polsce


jarobaro

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem czy taki temat jest juz na forum jeśli tak to niech admini go usunął a jeśli nie ma to chcialbym żeby w tym temacie każdy kto moze dodawal miejsca w którym mozna nabić lub wymienic butle z gazem i najlepiej żeby osoby wpisujace dane miejsce zaznaczaly jakie butle mozna nabić lub wymienić, myślę ze taki katalog przyda sie wszystkim bo nie zawsze na kempingu lub bedac na dziko wiemy gdzie nabić lub wymienic butle z gazem. Miejsca dodajemy kopiując listę wtedy będzie ład i porządek

 

1)kemping Mikłów koło Karpacza w stronę Jeleniej Góry jakieś 2km po prawej nabijają wszystkie butle nawet 3kg

 

2)

Edytowane przez jarobaro (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

nie wiem czy taki temat jest juz na forum jeśli tak to niech admini go usunął a jeśli nie ma to chcialbym żeby w tym temacie każdy kto moze dodawal miejsca w którym mozna nabić lub wymienic butle z gazem i najlepiej żeby osoby wpisujace dane miejsce zaznaczaly jakie butle mozna nabić lub wymienić, myślę ze taki katalog przyda sie wszystkim bo nie zawsze na kempingu lub bedac na dziko wiemy gdzie nabić lub wymienic butle z gazem. Miejsca dodajemy kopiując listę wtedy będzie ład i porządek

 

 

 

1)kemping Miłków koło Karpacza w stronę Jeleniej Góry jakieś 2km po prawej nabijają wszystkie butle nawet 3kg

 

2)Stacja nabijania (2,13,5,10(niemieckie)11kg) i wymiany 11kg - Częstochowa, Świętej Barbary 107 ( 50.802680, 19.085577 )

 

P.S.

 

moim zdaniem nie ma co pisać, gdzie wymieniają butle 11kg na nowe, bo takich punktów mamy co kilkaset metrów, a ostatecznie prawa każda stacja paliw wymienia butle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy taki temat jest juz na forum jeśli tak to niech admini go usunął a jeśli nie ma to chcialbym żeby w tym temacie każdy kto moze dodawal miejsca w którym mozna nabić lub wymienic butle z gazem i najlepiej żeby osoby wpisujace dane miejsce zaznaczaly jakie butle mozna nabić lub wymienić, myślę ze taki katalog przyda sie wszystkim bo nie zawsze na kempingu lub bedac na dziko wiemy gdzie nabić lub wymienic butle z gazem. Miejsca dodajemy kopiując listę wtedy będzie ład i porządek

 

1)kemping Mikłów koło Karpacza w stronę Jeleniej Góry jakieś 2km po prawej nabijają wszystkie butle nawet 3kg

 

2)

 

Witam !

Mam nadzieję, że piszemy i podajemy wyłącznie o punktach mających do tego stosowne uprawnienia legalizacyjne itd., itp., czyli butle napełnia się tam w zgodzie z prawem i przepisami :hmm: , bo oczywiście takie miejsca istnieją i pomysł zrobienia listy jest dobry.

 

Punkt napełniania, który podałeś robi to oczywiście legalnie ? Jeśli jest inaczej, to poproś moderatora o usunięcie ;)

 

moim zdaniem nie ma co pisać, gdzie wymieniają butle 11kg na nowe, bo takich punktów mamy co kilkaset metrów, a ostatecznie prawa każda stacja paliw wymienia butle.

 

 

Całkowicie się z tym zgadzam :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:]

Dobre pytanie :ok:

Może po jawnie umieszczonym cenniku ?

A może po szyldzie o tym informującym ?

Można też częściowo po tym, że pan idący z przejściówką do nas, nie rozgląda się gorączkowo dokoła ;)

 

Inne atrybuty legalności, może ktoś jeszcze dopisze :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie o legalne punkty chodzi. Inaczej, "ktoś" mógłby mieć kłopoty przez umieszczenie go na powstającej tu liście :hmm:

 

P.S.

Marek, dopisujemy przez "kopiuj / wklej", aby ostatni post zawierał wszystkie wymienione do danej chwili punkty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1)kemping Mikłów koło Karpacza w stronę Jeleniej Góry jakieś 2km po prawej nabijają wszystkie butle nawet 3kg

2)http://www.intergas.com.pl/pl/str4.html

3)http://www.mexol.pl/oferta_napelnianie_butli_gazowych_propan-butan,29.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było jeszcze coś (post #2).

 

1)kemping Miłków koło Karpacza w stronę Jeleniej Góry jakieś 2km po prawej nabijają wszystkie butle nawet 3kg
2)Stacja nabijania (2,13,5,10(niemieckie)11kg) i wymiany 11kg - Częstochowa, Świętej Barbary 107 ( 50.802680, 19.085577 )
3)http://www.intergas....pl/pl/str4.html
4)http://www.mexol.pl/...n-butan,29.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja dodam tylko, że punkt o którym wspomniałem nabija butle całkowicie legalnie, gazem z sieci, są tam homologowane wagi, cały obiekt codziennie według obsługi jest plombowany na zamknięcie i bardzo często kontrolowany (podatki, akcyzy ?)

 

co jest najważniejsze - jak jest butla 5kg, a w środku jeszcze zostały 3 kg gazu to płaci się tylko za dobicie 2 kg a nie za całe 5kg - co kiedyś spotkałem w innym nie istniejącym już punkcie.

 

poprawiam literówki moje

 

1)kemping Miłków koło Karpacza w stronę Jeleniej Góry jakieś 2km po prawej nabijają wszystkie butle nawet 3kg
2)Stacja nabijania (2,3,5,10(niemieckie)11kg) i wymiany 11kg - Częstochowa, Świętej Barbary 107 ( 50.802680, 19.085577 )
3)http://www.intergas....pl/pl/str4.html
4)http://www.mexol.pl/...n-butan,29.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...

Witajcie,

 

Czy ktoś z was zna miejsce gdzie w kujawsko - pomorskim mogę legalnie napełnić moje butle gazem? Mam angielskie butle "Calor Gas" po 7 kg każda. W punktach napełniania, w któych pytałem, odmówili mi, bo butla jest "angielska" i "nie opłaca" im się. Zaproponowali mi, żebym kupił sobie zwykłą, 11kg to mi chętnie wymienią na pełną.

Nie mam miejsca w bakiście na 11kg butlę ani na szerokość ani na wysokość. W mojej angielce mam 2 butle 7kg z zapięciem typu "klips" i sprawdzają się doskonale, gazu wchozi nieco więcej niż do "piątki", co pozwala wyjechać nawet w niesprzyjającą pogodę i ogrzewać przyczepę gazowym Carverem. Sęk w tym, że skończyły się właśnie obie butle.

Dodam, że mam do tych butli przejściówki na dowolne standardy, na lewy gwint 21mm jak w butli 11kg, na wlew do LPG z dowolnego kraju itd.Mimo to, nie mam jak ich legalnie napełnić butli lub nie poznałem jeszcze takiej metody...

Czyli - pozostaje mi znów samemu przelać gaz, bo kolegów na stacji paliw nie mam. Tak byłoby najprościej.

Macie może inne pomysły? Wolę zapłacić niech ktoś to zrobi niż bawić się w partyzanta, ale jak nie ma innej rady, to muszę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.