Skocz do zawartości

Pod niebem Chorwacji 2014 r.


Rekomendowane odpowiedzi

Ciepło, cieplej coraz cieplej ... powyżej +32°C
Wczoraj zdecydowałem się na zdjęcie obu kratek, ponieważ temperatura wewnątrz lodówki (przyczepa) była +8°C

 

Nasza ściana przyczepy z kratkami od południa do wieczora jest w słońcu.
Patent na osłonę nasłonecznionych ścian  ...


Pozdrawiamy,
Ir & Ed
PS
Natomiast temperatura w lodówce sprężarkowej która stoi w przedsionku jest OK, +2°C

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 341
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ciepło, cieplej coraz cieplej ... powyżej +32°C

Wczoraj zdecydowałem się na zdjęcie obu kratek, ponieważ temperatura wewnątrz lodówki (przyczepa) była +8°C

IMG_2152.resized.JPG

Nasza ściana przyczepy z kratkami od południa do wieczora jest w słońcu.

Patent na osłonę nasłonecznionych ścian ...

IMG_2160.resized.JPG IMG_2164.resized.JPG

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

PS

Natomiast temperatura w lodówce sprężarkowej która stoi w przedsionku jest OK, +2°C

To jednak lepszym rozwiązaniem jest jak lodówka jest od strony przedsionka. Kolejny szczegól przy poszukiwaniach przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obok nas stoi przyczepa z otworami po stronie przedsionka.

W przedsionku jest cieplej/wyższa temperatura niż na zewnątrz + brak przepływu/przewiewu!!!

Naszemu sąsiadowi podoba się nasz układ z lokalizacją lodówki + otwory wentylacyjne.

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam lodówkę od strony przedsionka - uczucia mieszane.... Ired ma racje, w przedsionku zawsze cieplej i nie ma ruchu powietrza. Co prawda nasza lodówka "zasysa" spod przyczepy (tam już jest jakiś ruch), a kratką wychodzi tylko ciepłe powietrze (mamy tylko jedna kratkę, czyli chyba inne rozwiązanie, niż u Ciebie Ired  :hmm: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam lodówkę od strony przedsionka - uczucia mieszane.... Ired ma racje, w przedsionku zawsze cieplej i nie ma ruchu powietrza. Co prawda nasza lodówka "zasysa" spod przyczepy (tam już jest jakiś ruch), a kratką wychodzi tylko ciepłe powietrze (mamy tylko jedna kratkę, czyli chyba inne rozwiązanie, niż u Ciebie Ired :hmm: )

Wyczaiłem w tym sezonie optymalne ustawinie przyczepy w stosunku do słońca, na polach gdzie nie ma drzew. To właśnie ściana z przeciwnej strony przedsionka, więc słońce cały czas waliło by w te kratki i pojawił problem ten co u Ireda. W sumie przedsionek potrzebny jest głownie jak jest deszcz czy zimno więc odrobina ciepła z lodówki nie zaszkodzi.

 

Stawiając przyczepę tylem do słońca nie muszę martwić się o dodatkowe chłodzenie lodówki masła nie da się rozsmarować więc chłodzi idealnie. Choć u mnie w cieniu 25 więc pewnie te kilka stopni na plus robi różnicę.

 

Miłego wypoczynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są tam jeszcze wolne miejsca ? trzeba rezerwować ? planujemy wystartować w czwartek

@pregos

Proszę określić Wasze potrzeby przyczepa/namiot ile osób czas pobytu  + / -.

Poproszę Tomislava o miejsce dla Was.

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ired w Katowicach jest hurtownia wyrobów gumowych jest "kedra" na metry, wszyj ją w ten brezent nie będzie zachodziła na dach i dodatkowo go ogrzewała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie będzie zachodziła na dach i dodatkowo go ogrzewała. ?

@witus

Ja/my mamy wątpliwości czy przykrywając dach dodatkowo go ogrzewam ? a może odwrotnie ?

Ten kawałek płachty zawsze zabieramy ze sobą.

Często mamy miejsce na kempingu pod piniami=kapiąca żywica, używamy jej jak osłony przed ptasimi odchodami.

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

PS

Teraz w cieniu mamy 32.1°C, idziemy "do pracy"=plaża do g.~17:00

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@witus

Ja/my mamy wątpliwości czy przykrywając dach dodatkowo go ogrzewam ? a może odwrotnie ?

Ten kawałek płachty zawsze zabieramy ze sobą.

Często mamy miejsce na kempingu pod piniami=kapiąca żywica, używamy jej jak oosłony przed ptasimi odchodami.

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

Ciemne może bardziej nagrzewa dach, nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@witus

Ja/my mamy wątpliwości czy przykrywając dach dodatkowo go ogrzewam 

 

Ogrzewasz, ogrzewasz :) Nie na darmo przyczepy i kampery są jasne. Białe obija promienie słoneczne, czarne je absorbuje. Wiesz przecież co się dzieje z asfaltem w dni słoneczne. :]  Pomysł Witusa z wszyciem kiedry do płachty nie jest od rzeczy  :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogrzewasz, ogrzewasz :) Nie na darmo przyczepy i kampery są jasne. Białe obija promienie słoneczne, czarne je absorbuje. Wiesz przecież co się dzieje z asfaltem w dni słoneczne. :]  Pomysł Witusa z wszyciem kiedry do płachty nie jest od rzeczy  :hmm:

Tylko czy z drugiej strony przyczepy na pewno jest listwa z możliwością wsunięcia kedry? Bo w Knausie jest listwa bez likszpary.

 

Każde rozwiązanie umiejscowienia lodówki ma swoje plusy i minusy. 

Niestety lodówki absorbcyjne nie mają takiej sprawności jak lodówki sprężarkowe, więc przy bardzo wysokich temperaturach temperatura w środku lodówki będzie się podnosiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy z drugiej strony przyczepy na pewno jest listwa z możliwością wsunięcia kedry? Bo w Knausie jest listwa bez likszpary.

 

Każde rozwiązanie umiejscowienia lodówki ma swoje plusy i minusy.

Niestety lodówki absorbcyjne nie mają takiej sprawności jak lodówki sprężarkowe, więc przy bardzo wysokich temperaturach temperatura w środku lodówki będzie się podnosiła.

Faktycznie u mnie nie ma ;) nawet nie wiedziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwie dorosłe osoby, auto, Niewiadówka z przedsionkiem, prąd, fajnie jakby była odrobina cienia :) Termin 26 lipca- 1 sierpnia.

@pregos

Rezerwacja zrobiona zgodnie życzeniem. Zapraszamy ...

Czytaj post #44 < Nasze miejsce = dokładny dojazd

 

Sugerujemy dojechać A1 do zjazdu Zadar 2                       potem kieruj się na Bibinje

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

Edytowane przez tomekk (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.