Skocz do zawartości

Nietypowa prośba -namiot dla dwóch nastolatków


Renegatt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dwóch najstarszych synów (14-17) "zadecydowało", że nie chce spać z nami w przyczepie i chcą swój namiot. Ma może ktoś jakieś doświadczenie w w tym temacie? Chciałbym im coś kupić w ciągu dwóch tygodni, bo pod koniec lipca jedziemy na dwa tygodnie na wakacje. Co warto kupić? Oczywiście nie może przeciekać...

 

pozdrowienia

Edytowane przez Renegatt (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo ale bajer.... prawie sam się ustawia... zanim kupiliśmy przyczepę to jeździliśmy z dużym rodzinnym namiotem (mam go dalej zresztą) Outwell Montana 6p z dodatkowym przedsionkiem, dywanikiem i dodatkową podłogą by nie brudzić namiotowej... waży łącznie z 80 KG i rozkłada się w godzinę :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dwuosobowy namiot który mieści mi się w przedsionku, może dopasujesz coś takiego?

Mój może nie jest najwyższych lotów ale kupując go dopasowałem jego wielkość aby zmieścił się właśnie w przedsionku.

Przyczepę masz ogromną a więc może w ten sposób to zrobisz :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czerwcu jak byłem tydzień nad jeziorem to przyjechało małżeństwo z troszkę większym "2 sec..." - maił jeszcze "przedsionek" i rzeczywiście rozkładał się szybciutko. Nawet składał się szybko jak tylko pokumali jak te rurki "pozałamywać". 

Myślę, że dobra opcja. 

Lub jak pisał tom, w Tesco widziałem teraz "zwykłe Iglo" po 39,99zł. Na dzień wywal na zewnątrz a na noc w przedsionku i masz temat załatwiony a i dzieciaki pod lekką kontrolą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tom Twoja niewiele mniejsza :-)  Właśnie nie... skoro chcą spać obok całkiem niezależnie i oczekują trochę prywatności, więc czemu nie? Niech czują, że są trochę niezależni. Staramy się nie wywierać presji na dzieci, jedynie pomagać im w wyborach a ten nie jest zły, będzie więcej miejsca dla reszty. TOM a jaka jest zaleta takiego "namiotu przedsionkowego" względem niezależnego ? Sorki za takie pytania ale jak wiesz dopiero zaczynamy zabawę w karawaning...

 

pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to kup im to "Iglo" i mogą spać osobno, obok. Inwestycja nie jest wielka i jak im się coś odwidzi to szkoda nie będzie (Iglo też się szybko rozkłada). A nie musi ale może być przedsionkowym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strus251 dziękujemy za pomysł, myślę, że macie racje (Ty i Tom) szkoda wydawać dużo pieniędzy na coś co może się w ogóle nie przydać. Jak chłopaków wywieje i wydmucha to szybko zapragną wrócić pod "daszek".... Jedziemy do Francji do Saint Tropez, może też Monako zahaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tom Twoja niewiele mniejsza :-)  Właśnie nie... skoro chcą spać obok całkiem niezależnie i oczekują trochę prywatności, więc czemu nie? Niech czują, że są trochę niezależni. Staramy się nie wywierać presji na dzieci, jedynie pomagać im w wyborach a ten nie jest zły, będzie więcej miejsca dla reszty. TOM a jaka jest zaleta takiego "namiotu przedsionkowego" względem niezależnego ? Sorki za takie pytania ale jak wiesz dopiero zaczynamy zabawę w karawaning...

 

pozdrawiamy

To jest zwykły namiot w którym możesz spać niezależnie, ale niestety za dużych opadów to ten namiot nie wytrzyma :]

A skoro jedziecie w ciepłe miejsca to inwestycja w namiot który wytrzyma tydzień ulewy i minusowe temperatury jest raczej niepotrzebna.

Tak mi się wydaje :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta... ja mam 41.... mów mi dalej :)


Finalnie kupiliśmy taki namiot 

Hi Gear Airgo Stratus 250 na dwie osoby dmuchany a więc staje w pare munut i nieprzemakalność 6000 a więć chyba potop biblijny by to przesączył :-) Dziekuję za pomoc. Pozdrawiamy Radek i Ania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.