Skocz do zawartości

Fajny kemping na Istrii


Rekomendowane odpowiedzi

Ja chce na 11 dni, wiec nie chce od piatku do piatku, czy od soboty do soboty a tak sobie zycza mam nadzieje ze cos znajde :)

@anullac

Na tej mapce masz zaznaczone 2 kempingi = Medulin + Stupice (Premantura)

 

Tu znajdziesz oba kempingi < przybliż rejon Istrii

Klikaj na znaczniki informacji na mapie, dowiesz się więcej.

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

PS

Na obu naszych ulubionych kempingach Medulin + Stupice byliśmy na przemian wielokrotnie.

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

@ Ired cenię Twoje uwagi oraz propozycje podróży ,lecz tym razem muszę napisać kilka uwag od siebie.

 

Przede wszystkim te propozycje są zbyt ogólne i mało precyzyjne.

 

Propozycja podróży zestawem z Klagenfurtu do ljubljany ( odcinek A do B przez Ljubejl ) jest nie do przyjęcia  z bardzo prostego powodu jakim jest ZAKAZ wjazdu z przyczepą na ten odcinek drogi. :przyczepa:

Droga ta jest  bardzo niebezpieczna i pełna ostrych podjazdów oraz zakrętów.

 

Jest to jedna z najpiękniejszych krajobrazowo tras ale tylko dla aut osobowych.

Jechałem nią kilka razy w czasach gdy nie miałem przyczepy i zawsze robiło mi się ciepło z wrażenia. Piszę o tym  tylko dlatego ,aby ostrzec forumowiczów na wszelki wypadek.

 

Jeżeli chodzi o kemping Medulin ,to jego zalety to głównie przepiękne położenie na półwyspie ,natomiast słaba infrastruktura ,niska jakość sanitariatów oraz bardzo wysokie ceny w stosunku do jakości aktualnie zniechęcają do pobytu na nim. Jeszcze kilka lat temu był znacznie tańszy w stosunku do innych kempingów na Istrii.

Mam nadzieję ,że te sprostowania  przyjmiesz ze zrozumieniem moich intencji.

Pozdrawiam lucek.

Edytowane przez Lucek26 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Ired cenię Twoje uwagi oraz propozycje podróży ,lecz tym razem muszę napisać kilka uwag od siebie.

 

Przede wszystkim te propozycje są zbyt ogólne i mało precyzyjne.

 

Propozycja podróży zestawem z Klagenfurtu do ljubljany ( odcinek A do B przez Ljubejl ) jest nie do przyjęcia  z bardzo prostego powodu jakim jest ZAKAZ wjazdu z przyczepą na ten odcinek drogi. :przyczepa:

Droga ta jest  bardzo niebezpieczna i pełna ostrych podjazdów oraz zakrętów.

 

Jest to jedna z najpiękniejszych krajobrazowo tras ale tylko dla aut osobowych.

Jechałem nią kilka razy w czasach gdy nie miałem przyczepy i zawsze robiło mi się ciepło z wrażenia. Piszę o tym  tylko dlatego ,aby ostrzec forumowiczów na wszelki wypadek.

 

Jeżeli chodzi o kemping Medulin ,to jego zalety to głównie przepiękne położenie na półwyspie ,natomiast słaba infrastruktura ,niska jakość sanitariatów oraz bardzo wysokie ceny w stosunku do jakości aktualnie zniechęcają do pobytu na nim. Jeszcze kilka lat temu był znacznie tańszy w stosunku do innych kempingów na Istrii.

Mam nadzieję ,że te sprostowania  przyjmiesz ze zrozumieniem moich intencji.

Pozdrawiam lucek.

@Lucek26

Z tego wynika że została zamknięta droga  #91/#E652 przez Karawaknki < zerknij, tę drogę pokonaliśmy wielokrotnie

Przybliż i klikaj na znaczniki informacji na mapie/panelu dowiesz się więcej = gdzie spaliśmy.

 

Wcześniej została zamknięta droga #109A/#201SLO

< tak jeżdziliśmy do Podkoren/SLO po tańsze paliwo...

Więcej = całość  < zapraszamy

Nasze ceny za kempingi Medulin i Stupice  post #15  <   naście lat temu

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@anullac

Na tej mapce masz zaznaczone 2 kempingi = Medulin + Stupice (Premantura)

attachicon.gifMedulin & Premantura.png

Tu znajdziesz oba kempingi < przybliż rejon Istrii

Klikaj na znaczniki informacji na mapie, dowiesz się więcej.

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

PS

Na obu naszych ulubionych kempingach Medulin + Stupice byliśmy na przemian wielokrotnie.

 @Ired nie o tej drodze napisałem . Moje uwagi dotyczą mapki "oba kempingi" zatytułowanej " Chorwacja różne lata " -odcinek drogi A-B .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Ired właśnie o tym odcinku pisałem ,że jest nieprzejezdny dla zestawów.

 

Wiem ,że sam tytuł mapy "Chorwacja różne lata" sugeruje, że drogą tą jechałeś bez przyczepy tak jak i ja. Jednak taka zbiorcza mapa może sugerować

mniej doświadczonym forumowiczom ,że można śmiało tą drogą jechać zestawem a tak nie jest.

Dzięki za mapkę z tym odcinkiem drogi i jeszcze raz pozdrawiam . Może spotkamy się w tym roku w Chorwacji bo wybieram się tam w lipcu mimo ,że dwa lata temu zarzekałem się z powodu upałów ,że nigdy więcej tam nie pojadę w lipcu lub sierpniu. Lucek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lucek Twoje wpisy:
Propozycja podróży zestawem z Klagenfurtu do ljubljany ( odcinek A do B przez Ljubejl ) jest nie do przyjęcia  z bardzo prostego powodu jakim jest ZAKAZ wjazdu z przyczepą na ten odcinek drogi.   < gdzie jest ten zakaz w terenie pokaż na mapie lub  skąd masz info drukowane załącz/wklej

1. Ired nie o tej drodze napisałem = post #49
2.  Ired właśnie o tym odcinku pisałem ,że jest nieprzejezdny dla zestawów. = post #51
Obie nasze  trasy dotyczą tej samej drogi, mapy niżej porównaj ...
< A-B = A-B >
Wiem ,że sam tytuł mapy "Chorwacja różne lata" sugeruje, że drogą tą jechałeś bez przyczepy tak jak i ja.
W panelu na wszystkich mapach jest INFO >  Dwie osoby dorosłe zestaw auto + przyczepa kempingowa.
Na przestrzeni wielu dziesięcioleci nigdy nie byliśmy w Chorwacji bez przyczepy.


Jednak taka zbiorcza mapa może sugerować mniej doświadczonym forumowiczom ,że można śmiało tą drogą jechać zestawem a tak nie jest.
Wszystkie nasze mapy tras zawsze informują = tak jechaliśmy.

Dzięki za mapkę z tym odcinkiem drogi i jeszcze raz pozdrawiam .
Może spotkamy się w tym roku w Chorwacji 
< zawsze i chętnie, macie już upatrzone miejsce ?
bo wybieram się tam w lipcu mimo , że dwa lata temu zarzekałem się z powodu upałów ,że nigdy więcej tam nie pojadę w lipcu lub sierpniu. Lucek.

W ubiegłym roku lało w Chorwacji przed naszym przyjazdem (info od turystów z kempingu = 2 burze).
My zaliczyliśmy 3 ulewne burze = MONSUN  < zerknij na mapy pogody

Po naszym powrocie padało = lało.
Dodam że w tym samym miejscu w 2013 r. < błagaliśmy  niebiosa choć o kroplę deszczu, bez rezultatu

Pozdrawiamy,
Ir & Ed
PS
Tak napisałeś post #47  > muszę napisać kilka uwag od siebie.
Przede wszystkim te propozycje są zbyt ogólne i mało precyzyjne.

Mam nadzieję, że te sprostowania  przyjmiesz ze zrozumieniem moich intencji.  <  ... i  vice versa
Otrzymujemy odmienne stwierdzenia.
Wasze poglądowe trasy  warte są tysiąca słów opisów.

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ired Twoja odpowiedź w ostatnim poście mocno mnie zdziwiła, ponieważ wskazuje ,że jednak  nie zrozumiałeś moich intencji i mimo wszystko poczułeś się dotknięty.

 

Przypomnę, że ja wypowiedziałem się tylko i wyłącznie  na temat Twojej propozycji drogi A-B; Klagenfurt-Unterloibl-Tunel Ljubejl- Podljubejl-Kranj- ljubljana.

W stosunku do pozostałych Twoich propozycji nie zabierałem głosu .

Proszę przeczytaj dokładnie moje posty oraz Twoje na nie odpowiedzi,a sam dojdziesz do wniosku ,że post nr 52 był niepotrzebny.(kompilacja wybiórcza)

Kolego Ired nigdy, przenigdy nie kwestionowałem Twoich dokonań i doświadczeń podróżniczych z przyczepą a wręcz odwrotnie jestem dla nich pełen uznania i sam chciałbym mieć ich tyle . Natomiast zlituj się i nie traktuj malutkiego wyjaśnienia i sprostowania z mojej strony jako atak na Ciebie.

Jeżeli znajdzie się na Forum chociaż jedna osoba ,która przejechała w ostatnich latach tę trasę zestawem z przyczepą, publicznie na Forum wycofam moje ostrzeżenia i przeproszę Ciebie .

Planuję pobyt na kempingu FINIDA lub SIRENA na Istrii w lipcu . Naprawdę miło byłoby się poznać osobiście.

Pozdrawiam Lucek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lucek26

W Internecie znalazłem info dotyczace drogi Klagenfurt - Kranj.

 

[DE]

Der Loiblpass (auch Loibl, slowenisch: Ljubelj) ist ein Alpenpass über die Karawanken zwischen Kärnten in Österreich und der slowenischen Oberkrain. Die Straße über den Loibl (1.367 m) ist die kürzeste Verbindung zwischen Ferlach und Tržic (Neumarktl). Er liegt in den östlichen Karawanken, unweit des Hochstuhls.

Der Loiblpass war jahrhundertelang einer der wichtigsten Übergänge über die Karawanken, seit der Eröffnung des Karawankentunnels verlor er jedoch stark an Bedeutung. Die Loiblpass-Straße B91 beginnt an der Gemeindegrenze von Klagenfurt (Weiterführung der Rosental-Straße,B85), bis 1918 auch Laibacher Straße genannt), führt von Kirschentheuer über Unterloibl zum Kleinen Loibl, weiter in das Loibltal und über steile Kehren auf den Loiblpass, unterhalb dessen Österreich und Slowenien durch den Loibltunnel verbunden sind. Für Kraftfahrzeuge über 3.5 Tonnen Gesamtgewicht sowie für Fahrzeuge mit Wohnanhänger besteht ein Fahrverbot.

[EN]

The Loibl Pass (also Loibl, Slovenian: Ljubelj) is a mountain pass on the Karavanke between Carinthia in Austria and Slovenia Upper Carniola. The road across the Loibl (1367 m) is the shortest connection between Ferlach and Tržic (Neumarktl). It is located in the eastern Karawanken, near the high chair.

The Loibl Pass was for centuries one of the major crossings over the Karawanken, since the opening of the tunnel Karavanke but he lost in importance. The Loibl Pass Road B91 starts at the municipal boundary of Klagenfurt (continuation of Rose Valley Road, B85) called until 1918, Ljubljana road) leading from Kirschentheuer on Unterloibl the Little Loibl, further into the Loibltal and steep bends on the Loibl Pass, below which Austria and Slovenia are connected by the Loibl tunnel. For motor vehicles over 3.5 tonnes gross weight and vehicles with caravans there is a ban on driving.

 

W związku z powyższym naniosłem na mapie stosowne zmiany dotyczące trzech tras w tym rejjonie.

Karavanki    <   zerknij na mapę + panel

Na granicy A/SLO pokazanych przejść umieściłem znaczniki informacji: ? i auto po kliknięciu znajdziesz info.

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.