Skocz do zawartości

Fajny kemping na Istrii


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Nie wiem czy to odpowiedni temat ale chciałbym polecić kemping o którym mało na forum się pisało a jest bardzo atrakcyjny.

Jesteśmy obecnie na Istrii, miasteczko Vrsar urocze, kemping Orsera położony w sąsiedztwie znanego molocha Valkanela.

Orsera jest stosunkowo małym kempingiem ale świetnie położonym i zorganizowanym.

Parcele w układzie kaskadowym zapewniają fajne widoki i wcale nie trzeba walczyć o miejsca przy wodzie.

Sporo małych dzikich wysepek których jako "lądowy dzikus" nie mogłem ich nie odwiedzić.

Mieliśmy tu być 5 dni a będziemy 21 bo jest po prostu fajnie, kameralnie bez uciążliwego hałasu.

Nie ma poczucia ścisku, nikt nikomu po głowie nie chodzi jest sporo miejsca, cienia i cena 32eu 2 osoby/kamper/parcela/doba.

Media bez limitu.

Kilka fotek dla poglądu, mam jeszcze ogromną panoramę zrobioną właśnie z jednej z wysp, ale jej rozmiar nie jest możliwy do zamieszczenia .

 

Zajmuję miejsce (kamper widoczny) w tańszym sektorze "na 1 piętrze" z walorami tych droższych, nieco zatłoczonych :) Widok na morze 24/h

attachicon.gifa.JPG

 

Fragment Vrsar z punktu widokowego

attachicon.gifb.JPG

 

 

Pozdrawiamy wszystkich serdecznie właśnie z tego miejsca.

attachicon.gifc.JPG

 

 

Pozdrawiamy szczególnie naszego forumowego  Kolegę Wojteczek z małżonką, których mieliśmy przyjemność tutaj poznać.

Do tego dołączam podziękowania za pomocny kamień, za wzorcową Rakiję Medica, za sympatyczne rozmowy, za wszelką pomoc, za "wprowadzenie" nas w tajniki Waszego ponad 20 letniego doświadczenia z Chorwacją.

attachicon.gifg.JPG

 

Powiedzcie jak z dostępnością miejsc? zamierzam dojechać 30 lipca na miejsce. pobyt..... 14 dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jak ja tam byłem to miejsc było sporo,  jak wyjeżdżałem to też - nie wiem jak obecnie.

Na  Orsera jest tak, że każdy przybyły zainteresowany pobytem gość, otrzymuje mapę kempingu i zostaje wpuszczony na jego teren. Spacer po kempingu pozwala na swobodne wyszukanie dogodnych parceli i zaznaczamy ich numery na mapce. 

Do recepcji z powrotem i tam wskazuje się numer parceli na mapie i obsługa dokonuje formalności. 

Zostawiasz w zastaw dokument tożsamości i nie musisz płacić do końca pobytu.

Ja jednak opłaciłem z góry 5 dni a potem kolejne przedłużenia co kilka dni.

 

Po zameldowaniu otrzymujesz kartę otwierającą szlaban (np. wyjazd/powrót osobówką na wycieczkę/zakupy itp)

i zdajesz ją jak opuszczasz kemping na stałe. Przy tym okazujesz fakturę opłaty za pobyt i wracasz do domciu.

.

Potem żal za mordę łapie i dusi w gardle, obiecujesz sobie że za rok też odwiedzisz Cro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak sanitariaty? zadbane? i po jakiemu tam się najlepiej dogadywać?

Jak w laboratorium.

Najlepiej po Niemiecku.

A teraz niech ktos madry poda strone www na kemping ???

Tu znajdziesz wszystkie informacje.

Kemping jest zrzeszony, więc występuje na wspólnej w w w

http://www.camping-adriatic.com/pl/camping-orsera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po poleceniu na forum byłem na tym kempingu przez kilka dni. Kilka zdjęć wrzucę dopiero z domu, bo na kolejnym kempingu strasznie powoli działa sieć.

Właśnie widziałem, że z konta zeszło 830 zł za 4 dni pobytu rodziny (2 dorosłych + 2 dzieci) przy uwzględnieniu 5% zniżki na CCI więc tanio nie jest. Widoki ładne z parceli na której stałem. Wjechać bardzo trudno a wyjechać jeszcze gorzej, bo mnie trochę sąsiad zastawił. Są oczywiście łatwiejsze parcele do wjazdu, ale nie miały cienia ani widoku. Zasadniczo wolnych miejsc pod przyczepę aż tak wiele nie było jednak dało się znaleźć.

Pogodę trafiliśmy średnio i w dzień wielkiego deszczu się ewakuowaliśmy z rana.

Ogólnie to kemping dość fajny, czyste i liczne toalety, ciepła woda, wszystko przygotowane do wylania kasety itd. Nie można się czepiać. Wi-fi działa tylko koło recepcji. Plaża przygotowana, ale jak w tamtych stronach - małe kawałki kamieniste, a reszta wymurowana na stałe. Dla dzieci słabo, dla dorosłych ok. Są zejścia do wody, też drabinki. Woda około 26 stopni więc nie można powiedzieć, żeby super ciepła. Da się wejść i popływać dużo lepiej niż w Bałtyku, ale do Egiptu wiele brakuje. Dno skaliste, obrośnięte, czasem trafi się puszka po piwie, często jakieś betonowe boki. Na brzegu malutki basenik dla dzieci z wodą morską wymienianą na bieżąco.

W jeden wieczór z sąsiedniego kempingu-molocha muzyka z koncertu do 2 w nocy waliła po uszach niemiłosiernie.

 

Zasadniczo mam pewne wątpliwości czy ten kemping można polecać rodzinom z dziećmi. Niby wszystko jest ok, ale nie pod dzieciaki zrobione. Nawet pani od animacji tak się wykręca, żeby czasem ktoś nie przyszedł jej zawracać głowy dziećmi. Gdy raz mialy być bajki to tylko moja dwojka oglądała, bo nie dałem się przepędzić i puściła kilka krótkich kreskówek na tv - słabo!

 

Dla mnie poza brakiem przygotowania pod dzieci to największą wadą była jednak cena. 830 zł za 4 dni to dużo. Inne kempingi w okolicy ceny maja niestety podobne. Mimo wszystko wrażenie ogólne pozostało pozytywne, A z poprzedniego mojego kempingu w Ankaran zdecydowanie nie. Jak wrócę do domu to postaram się zrobić relację z podróży - może się komuś przyda.

 

P.S. Jeszcze mi się przypomniała cena wynajęcia łódki, bo faktycznie okolica piękna do popływania jakąś motorówką bądź żaglówką, ale 146 Euro dziań czy 93 Euro za 6 godzin łódki z niewielkim silniczkiem to nie jest cena porywająca dla przeciętnego Polaka. Nawet już nie pytałem czy do tego mam pokryć koszt paliwa (pewnie tak, bo to rozsądne), bo suma przekraczała moje możliwości. Podobny jest poziom cen za wszystko w okolicy.

Edytowane przez inhalt (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inhalcie, cieszę się że mój temat przydał Ci się do zaplanowania i odwiedzenia tego kempingu.

Żałuję jednak że nie nawiązałeś ze mną kontaktu w szczegółach. Dowiedziałbym się wszystkiego o kosztach dla Twojej załogi.

Mój pobyt to początkowo 32eu/doba , potem inny przedział sezonu 36eu/doba no ale byliśmy we dwoje, dopiero w ostatnim tygodniu córka doleciała do nas - fruwolotem z Berlina do Puli i autokarem do Vrsar.

Na atrakcje dla maluchów zwróciłem tylko uwagę że coś tam jest, jakieś zajęcia/animacje ale nie zagłębiałem się.

Natomiast wynajęcie łajby to koszt 27eu/5h oczywiście jako pasażer - Rejsy Mikela z obiadem i mocną Rakiją BEZ LIMITU :) Wg mnie tanio - pisałem wcześniej.

Dobrze że wrażenia ogólne masz pozytywne bo było by mi wstyd, chociaż... ja (my) czuliśmy się tam szczęśliwi.

Śniadanko z pięknym widokiem codziennie... bezcenne :)

Ja byłem na parceli nr 96 (tu mapa kempingu: http://www.camping-adriatic.com/upload/orsera.pdf )

Miejsce doskonałe, przede mną (94) miejsce raczej na duży namiot, więc nikt go nie zajmował.

Wifi miałem tam na 5 kresek, z resztą, stamtąd temat zapodałem :)

Ale i tak się cieszę mocno że na coś komuś się przydało.

Poniżej kilka fotuch i dowód na to, że też mieliśmy choć raz zbawienny deszcz :)

post-2083-0-65517400-1407091183_thumb.jpg

 

post-2083-0-38441000-1407091359_thumb.jpg

 

post-2083-0-00539800-1407091400_thumb.jpg

 

post-2083-0-93448800-1407091431_thumb.jpg

 

Kilka postów wcześniej zapodałem coś na deser :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

:bzik:

 

Szukam kempingu na Istrii, myslalam o Polari albo o Brioni, chcialabym miec dostep do boi i che sobie cos zarezerwowac, nie przeszkadza mi bardzo ilosc osob i nie szukam kameralnego kempingu, jesli ktos ma mile wspomnienia z tych badz innych kempigow w tej okolicy to prosze o odzew :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Byłem na Brioni w 2013 roku i bardzo mile to wspominam. Bardzo dużo cienia w "standardzie" i jest się gdzie ruszyć (Pula, Fazana).

Pomimo rozmiarów kampu nie odczuwa się tego zupełnie. Żadnych wrzasków. Sklepiki są ze wszystkim co trzeba (pieczywo, warzywa, lody, mamidła).

Są boiska do gry i zacienione alejki do pedałowania. Nie brakuje też miejsc do spacerów.

Gorąco polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Byłem na Brioni w 2013 roku i bardzo mile to wspominam. Bardzo dużo cienia w "standardzie" i jest się gdzie ruszyć (Pula, Fazana).

Pomimo rozmiarów kampu nie odczuwa się tego zupełnie. Żadnych wrzasków. Sklepiki są ze wszystkim co trzeba (pieczywo, warzywa, lody, mamidła).

Są boiska do gry i zacienione alejki do pedałowania. Nie brakuje też miejsc do spacerów.

Gorąco polecam.

 

Witam, dziekuje za odpowiedz :)

 

a mozna trzymac ponton na wodzie ? moze cos wiesz na ten temat :) i nie wiem czy dobrze kojarze....ale lataja tam samoloty ? nad glowa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Valkanella sobie chwalę, dużo drzew, kombinat, kanjpy, sklepiki atrakcje dla dzieci

 

na Valkanelli trzymali pontony na wodzie

Edytowane przez patriks (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.