Skocz do zawartości

Noworoczna modernizacja


mymlon

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

wyjaśnij proszę co znaczy S i N przy wtyczkach?

 

Zgodnie z warunkami technicznymi:

 

Złącze podstawowe "12N"

w gnieździe trzy konektory "męskie" i cztery "żeńskie" (standard)

 

 

Złącze uzupełniające "12S"

W gnieździe dwa konektory "męskie" i pięć "żeńskich" (2 i 5 męskie)

 

Gdzie:

1- cofanie

2- test podłączenia przyczepy

3- masa dla obwodu kontaktu 4

4- zasilanie ciągłe

5- wolne

6- zasilanie sterowane wyłącznikiem zapłonu

7- masa dla obwodu kontaktu 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc może prościej założyć 13 pin jak wcześniej pisano ?

 

 

Też u siebie się zastanawiałem nad tym. Ale, że ciągam nieraz towarówkę (swoją i czsem pożyczam większą kolegi jak potrzebję) temu pozostałem przy standardowym by nie bawić się w przejściówki. Do tego koszt 13pin... chociaż jakbym miał ciągać tylko budkę to bym bardziej był skłonny do 13pin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyjaśnij proszę co znaczy S i N przy wtyczkach?

 

Zgodnie z warunkami technicznymi:

 

Złącze podstawowe "12N"

w gnieździe trzy konektory "męskie" i cztery "żeńskie" (standard)

 

 

Złącze uzupełniające "12S"

W gnieździe dwa konektory "męskie" i pięć "żeńskich" (2 i 5 męskie)

 

Gdzie:

1- cofanie

2- test podłączenia przyczepy

3- masa dla obwodu kontaktu 4

4- zasilanie ciągłe

5- wolne

6- zasilanie sterowane wyłącznikiem zapłonu

7- masa dla obwodu kontaktu 6

 

 

Arnie

Serdeczne dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ten pomysł z drugim gniazdem do zasilania lodówki , ładowania akumulatora …. Etc . zrealizowałem dwa lata wstecz . W tym czasie miałem przeglądy rejestracyjne pojazdu oraz przyczepy i nikt złego słowa nie powiedział na temat choinki jaką zamontowałem do przyczepy ( światła obrysowe ) wręcz pomysł został pochwalony za poprawę widoczności . Podpowiem jak będziesz robił te instalacje , to rozważ może zrobić światła cofania tak przy okazji na zasadzie dwóch pieczeni …… a przy cofaniu super sprawa - ty widzisz i ciebie widzą Powodzenia

 

:hehe:

 

 

tak było

Obrazek

a tak wygląda obecnie

Obrazek

 

Obrazek

 

Pozdrawiam

 

Pawle66 gdzie i za ile kupiłeś zesplone światła do tyłu przyczepy. Czy w nich oddzielone są lampy postojowe od stopu, czy kierunkowskazy są po zewnętrznej stronie

dzięki z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak:

 

 

Akumulator doładowuje się w czasie jazdy, żeby nie ciągnąć dodatkowych przewodów z samochodu do przyczepy podłączyłem go przez dwie diody do świateł pozycyjnych. Bez diod światła pozycyjne świeciłyby cały czas, również po wyłączeni ich w samochodzie.W samochodzie zmieniłem bezpiecznik świateł pozycyjnych na większy i podłączyłem przekaźnik, bo włącznik się grzał. Teraz wszystko działa ok.

 

 

Teat już był wałkowany kilka razy

http://www.forum.karawaning.pl/viewtopic.php?t=223&postdays=0&postorder=asc&start=60

 

Można też w ten sposób zasilać lodówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Ed

 

Lampy takie lub inne kupisz w lokalnym sklepie z częściami do samochodów ciężarowych i naczep , wybór będziesz miał ogromny , od zwykłych po diodowe i od 10 pln do 300 pln , tak więc kwestia gustu i porfela . Ja kupiłem takie jak na załączonych fotach za a" 15 pln szt . ( mają wadę - brak E 8 ...... coś tam .... czyli homologacja ale ładnie świecą i fajnie wyglądają i myślę że nikt nie będzie oglądał tego E ... ale to :hehe: cicho sza ) każde światło ma osobne gniazdo na jedno włóknowej żarówce i jest dobrze nie trzeba psuć :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł 66

( mają wadę - brak E 8 ...... coś tam .... czyli homologacja ale ładnie świecą i fajnie wyglądają i myślę że nikt nie będzie oglądał tego E ... ale to cicho sza

Kilka dni temu w telewizji pokazywano jak policjant z drogówki szukał i nie znalazł E po czym zabrał dowód rejestracyjny wysyłając właścieciela auta na dodatkowy szybki przegląd techniczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Najlepszym rozwiązaniem jest wtyczka 13-pinowa! Lodówka powinna być podłączona do przewodu ładowania akumulatora( włączając samochód automatycznie włączy napięcie do lodówki), nie ma wtedy obawy ze podczas postoju rozładujesz baterie samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mymlon - dzisiaj w Gdańsku koło 15.30 na zjeździe z Błędnika w kierunku Gdyni był nalot Policji z drogówki na tych co mieli niekompletne oświetlenie. Jedni wymieniali żarówki, inni płacili. Samochodów tyle, że myślałem, że nowy auto-komis otworzyli.

 

P/S Czerwony pasek zawsze stanowi o wyróżnieniu. Na świadectwie biegnie z góry do dołu i wyróżnia wzorowego ucznia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dwa gniazda w samochodzie iw przyczepie dwie oryginalne wtyczki. Myślałem o przerobieniu na 13-to pinowy zestaw, ale jak narazie większość przyczep ma zwykłe wtyczki i byłby problem gdybym chciał ciągnąć inną przyczepę. Po co pchać się w koszty. Gniazdo,wtyczka to koszt około 130 zł, przejściówki to dodatkowe 40 zł. Natomiast tradycyjne 2+2, to koszt około 25 zł. Przy tradycyjnym podłączeniu można zastosować przewody 2,5 mm, natomiast przy 13-to pinowej max 1,5 mm. Im cieńszy przewód, tym większy opór i strata prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.