Skocz do zawartości

Hobby classic 400, tylna listwa ze światłami


JolaR

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo proszę o pomoc.

 

Podczas ostatniego wyjazdu, podczas cofania uszkodziłam listwę znajdującą się z tyłu przyczepy, w której osadzone są lampy i tablica rejestracyjna.

 

Popękały białe osłony na górze i na dole oraz odblaskowe części środkowego panelu, w którym osadzona jest tablica rejestracyjna. Całe szczęście te części, w których są tylne światła są nienaruszone. Również korpus przyczepy nie ucierpiał w ogóle.

 

Nie wiem, jak się zabrać za naprawę? Dotychczas wszelkie usterki naprawiał mąż. Niestety, teraz muszę poradzić sobie z tym sama (mąż zmarł).

 

Najlepiej byłoby wymienić ten panel, bo klejony ani nie będzie szczelny, ani ładny. Ale gdzie można byłoby kupić taką część (najlepiej używaną, bo nowa zapewne byłaby za droga)? Myślę, że wymiany mógłby mi wtedy dokonać mechanik "opiekujący się" moim samochodem.

 

A może są zakłady, w których taka naprawa/wymiana nie byłaby zbyt droga?

 

Czy ktoś potrafi mi pomóc?

 

Jola

 

 

 

 

Ps. Jeśli założyłam ten temat w niewłaściwym miejscu, przepraszam i proszę mode o przeniesienie go do właściwego działu :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj !

Wydaje mi się, że największe szanse dostania uszkodzonych elementów, to All...

Wymiana nie jest trudna, jednak trzeba pamiętać, że pod wszystkie wkręty, którymi dane elementy są mocowane do nadwozia przyczepy, trzeba dać trochę masy uszczelniającej, aby nie dostawała się nimi woda do stelaża przyczepy.

Uszczelniacz w tubach również jest dostępny na All...

 

W pierwszej kolejności próbuj pytać może tu:

http://allegro.pl/zderzaki-caravelair-abi-beyer-delta-adria-198-cm-i4367425025.html

http://allegro.pl/odblask-lampa-hobby-starsze-modele-w-tylny-zderzak-i4367428399.html

 

http://allegro.pl/zderzaki-przyczepa-kamper-i4341074125.html

 

http://allegro.pl/zderzaki-rozne-modele-i-roczniki-i4322790925.html

 

Temat o uszczelniaczu, np. :

http://forum.karawaning.pl/topic/16598-prośba-o-wypowiedz-w-sprawie-uszczelnienia-listw/?p=369262
lub
http://forum.karawaning.pl/topic/16608-zasady-konserwacji-uszczelnienia-przyczepy/?p=368319
 

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem Jola,

 

faktycznie chyba patrz na "all.."

 

Ja rzucilem szybko okiem na www.hobby-fendt-wohnwagen-ersatzteile.de (Ersatzteile-czesci zapasowe) i takie zderzaki, tu jako "Leuchtenträger" kosztuja nowe od 320... EURO!

 

Z Essen pozdrawia

 

MaK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joleńko , pęknięty zderzak nobilituje każdego karawaningowca, niby szrama po pojedynku na szable, na twarzy mężczyzny :)

Poczeka j z ewentualnymi pompowaniem kasy w naprawy, aż skasujesz więcej.

Cacane przyczepy to stoją na parkingach, a te, co jeżdżą są dziabnięte.

Szkoda kasy !

Hej !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedzi.

 

Nie mam wielkiego doświadczenia z Allegro, jeśli kupuję w necie, to raczej w sklepach. Chyba dlatego nie mogłam nic znaleźć.

I zaskoczyło mnie, że to należy nazwać zderzakiem  :lol: Pisałam "listwa", "panel" itp.

 

Macie może wiedzę, czy mogą do Hobby classic pasować zderzaki z przyczep innej marki? Jeśli tak (np. ten sam producent), to z jakich?

 

Kristofer,  dzięki za ten uszczelniacz! To bardzo ważne, a na razie o tym nie pomyślałam :)

 

MaK, w takim razie ta nowa część to blisko 1/4 ceny  mojej przyczepy :)

 

Robak70 - to rzeczywiście (chwała Bogu!) tylko estetyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adamkwiatek! Bardzo bliskie mi spojrzenie na problem! :D No i jeszcze ta Joleńka!   :calus:  :D

 

Boję się jednak wszelkich nieszczelności :/ No i polepione taśmą klejącą straciło sporo na urodzie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jesli faktycznie sie i lampy zderzak trzyma, sie nie sypie i nie odpadnie w czasie jazdy i przez badanie techniczne przejdzie to niech sobie podrozuje...

 

Mojemu tez sie lekko popekalo od slonca ale trudno. Bedzie jezdzil, az sie badacze przyczepia albo uznam, ze moze komus lub czemus zagrozic.

 

Niestety nie wiem czy inne pasuja.

 

 

Z Essen pozdrawia

 

MaK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jolu, przyjrzyj się dokładnie tym linkom, które zamieściłem (zwłaszcza trzeci i pierwszy). Są tam podane numery telefonów - dzwoń.

Nie zamieściłaś fotek, więc nie mam pewności, ale zderzaki, które są na zdjęciach w opisach tych sprzedawców wyglądają na dosyć podobne do tego, który masz w swojej przyczepce (chyba) :hmm:

Gdyby się okazało, że jest inny kolor, to zawsze można przemalować.

IMHO

 

post-8228-0-68053300-1403990492_thumb.jpg

post-8228-0-28477000-1403990493_thumb.jpg

post-8228-0-36392200-1403990494_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kristofer, no niestety, nie zrobiłam zdjęć tych uszkodzeń...

Być może podjadę wkrótce do przyczepy (kilkanaście km) i zrobię je.

 

Mnie najbardziej zainteresował 4 link, który podałeś, bo tam jest tych zderzaków b. dużo. Ja nie mam konta na Allegro, ale syn już do nich napisał z pytaniem, czy mają taki do naszej Hobby. Myślę, że po niedzieli odpiszą.

 

Te z pierwszego zdjęcia Twojego ostatniego postu są zbyt płytkie. Najbardziej podobny jest ten z ostatniego zdjęcia (z nalepką NL), ale podpisany jest, że to z Adrii i boję się, że nie będzie pasować :(

 

Muszę jeszcze pomierzyć dokładnie wymiary tego zderzaka, bo spisałam sobie tylko typ mojej przyczepy i miałam nadzieję, że to mi wystarczy, żeby dobrać coś odpowiedniego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie może wiedzę, czy mogą do Hobby classic pasować zderzaki z przyczep innej marki? Jeśli tak (np. ten sam producent), to z jakich?

 

 

Kolega MirasM zmodernizował budkę swego czasu i fajnie to wygląda, ale niestety koszt jest kilka razy większy niż to co Cię czeka jak zdecydujesz się na wymianę :)

 

http://forum.karawaning.pl/topic/7012-hobby-modernizacje/page-5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Pisałam prawie rok temu o moim problemie ze zderzakiem - sprawa nadal jest, niestety, aktualna.

Z tamtych ofert nie dało się nic wybrać, a potem wyjechałam na wakacje, nastała zima więc odłożyłam to na wiosnę.

 

I wiosna przyszła, trzeba stawić sprawie czoło...

 

Zrobiłam zdjęcia i proszę Was o porady - jak się za to zabrać? Nie pamiętam, jak się wstawia zdjęcia na forum, zamieszczę więc link do albumu w mojej internetowej galerii: https://picasaweb.google.com/115132628360511080277/Przyczepa?authkey=Gv1sRgCLDI_ICx5saE0AE

Zdjęcia pokazują jaka to przyczepa oraz same uszkodzenia.

Początkowo zrobiłam zdjęcia z poprzyklejaną na podróż powrotną taśmą, żeby to wszystko się nie telepało (uszkodzenie miało miejsce na Słowacji), zdjęcia samych uszkodzeń robione są po ciemku i w deszczu, a te brzydkie ciemne plamy są na tej papierowej taśmie, a nie na samej przyczepie.

 

Patrzyłam na oferty na allegro, ale na razie nic nie wypatrzyłam. Będę w tym tygodniu próbowała dzwonić.

Myślę, że najlepiej byłoby zmienić całą tę białą część, w której mocowane są światła i tablica rejestracyjna.

 

Ale ktoś mi mówił, że ciężko będzie mi kupić tylko zderzak, bez świateł... - będę się orientować w tygodniu. Bo światła nie są potrzebne - nie poniosły najmniejszego uszczerbku.

 

Sama raczej nie czuję się na siłach dokonać wymiany. Pozostaje mi  poprosić albo swojego mechanika samochodowego albo któregoś z kolegów. Myślałam też o kimś, kto na przyczepach się zna - mam więc pytanie - czy wie ktoś może, czy gdzieś w okolicach Stalowej Woli ktoś świadczy takie usługi? Zorientowałabym się przynajmniej ile to może kosztować.

Edytowane przez JolaR (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.