Skocz do zawartości

Jakie atrakcje polecacie w Czarnogórze


Rekomendowane odpowiedzi

Wyjazd zbliża się wielkimi krokami i powoli szala przechyla się na korzyść Czarnogóry. O drogę juz pytałem i mam mniej więcej jasność. Wątpliwości dotyczą zasadniczo tylko stanu dróg po niedawnej powodzi, ale niestety jeszcze nikt nie odpisał jak tam się sprawy mają aktualnie.

 

Pora planować atrakcje ... i tu mam kłopot nie lada. Proszę o pomoc.

 

1) Morze wiem gdzie jest i co się nad nim robi. Nastawiam się na wypoczynek nad morzem, ale moje dzieciaki nie wytrzymają 2 tygodni w jednym miejscu ciągle chodząc na plażę. Gdzie jest plaża z piaskiem nie kamieniami? Na jakim kempingu stanąć by było do niej blisko?

 

2) Zwiedzanie miast raczej odpada, choć krótkie zwiedzanie niezbyt odległych niewielkich miasteczek jak najbardziej jest ok. Dzieci 6 i 8 lat szybko się nudzą zabytkami i odmawiaja chodzenia. Ale jakieś fajne małe miasteczko damy radę zobaczyć. Szczególnie gdyby było w nim coś dla dzieci (jak np. interaktywne muzeum piernika w Toruniu). Może jest jakiś fajny skansen?

 

3) Gdzie jechać, żeby dzieci zobaczyły góry? Mam na myśli jakiś kemping, z którego samochodem podjadę do ładnego miejsca w górach i z parkingu będę mógł z dziećmi wyruszyć "na wyprawę" tak z 40 minut w jedną stronę i 40 z powrotem.

 

4) Czy w Czarnogórze są jakieś wodospady, które da sie obejrzeć z bliska?

 

5) Czy jest jakaś kraina strumieni (potoków) z kładkami po których się chodzi i ogląda ryby w przejrzystej wodzie albo coś podobnego?

 

6) Czy jest jakiś park rozrywki, który warto odwiedzić?

 

7) Czy poleci ktoś kemping z basenami i atrakcjami dla dzieci (duży plac zabaw itp.).

 

8) Cokolwiek innego atrakcyjnego dla dzieci w wieku 6-8 lat?

 

9) No i oczywiście ważna rzecz - podajcie w miarę możłiwości linki do sprawdzonych fajnych kempingów.

 

Odpowiedź na którykolwiek z ww. punktów to dla mnie krok do przodu. Będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad1 Od Ulcnj na południe sam piasek, kempingów sporo, ceny przystępne.

ad3 Polecam Żabljak. Camping Ivan Do, położony na wysokości prawie 1500m. Wycieczka dookoa jeziora zajmuje ciut ponad godzinkę. Widoki bezcenne.

ad5. Polecam most na Tarze. Rybek nie zobaczysz, ale Tarę z wysokości kilkuset metrów tak. Rybki z kładki mośna oglądać w Plitvickich Jezerach w CRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo.

Co do pkt. 1 to od Ulcnj na południe widzę tylko 15 km drogi i Albania. Czy ten odcinek wybrzeża miałeś na myśli? Myślisz, że można nie nastawiać się na konkretny kemping i tam na miejscu da się w miarę łatwo znaleźć jakiś rozsądny (rozsądny = przyzwoite warunki i średnia cena)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uciekła mi edycja.

 

Doczytałem recenzje, że kemping Olivia to w sezonie porażka. Dyskoteka co noc do godz. 4 nad ranem bębni tak, że nie da się spać. Ciekawe czy to prawda, ale jeśli tak to nie dla mnie miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o tym odcinku mówię. Tam jest sporo campingów i wszędzie piasek. Ja stałem na campingu????? no właśnie nie pamiętam nazwy ok 5 km za Ulcnj. Fajnie położony, sporo cienia. Nie wiem jakie atrakcje dla dzieci ale do piaszczystej plaży było ok 300m, no i bardzo przyzwoita cena 15 euro od załogi bez względu na ilość. Media w cenie.

Czarnogóra to mały kraj i spokojnie z takiego campingu objedziesz całe wybrzeże w 1 dzień. Po drodze polecam Kotor, Bar. 

Zaglądnij w moją relację z Grecji 2011, tam powinny być dokładniejsze namiary i jakieś zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomi pojechali drogą czerwoną i jechali 4dni mijanki zniszczone drogi...

po dogadaniu się z właścicielem kempingu i sąsiadów polecają drogę niebieską...

napewno omijaj Vailevo bo tam cała wioska i drogi były zalane..

U nas już też waga przechyliła się na Czarnogórę (południową)

 

post-5064-0-52983700-1403762029_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super - są konkrety! Dzięki.

 

Ufolf - możesz podesłać link z maps.google, a nie tylko rysunek? Powiększę sobie tę niebieską trasę. Bo ta trsa niebieska z Belgradu do Uzice jedzie właśnie przez Valjewo, które mam omijać!

 

A czemu by nie jechać przez BiH? Czy tam jest gorzej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tę mapkę dostałem od znajomych co juz tam siedzą...

AAAA jeszcze sprostowanie 4 dni to z Polski jechali żebyście nie pomyśleli że przes Serbie tyle czasu..

Inhalt wytyczę drogę na maps google - za 7dni będą wracac do Polski wiec będe miał szczegóły..

aaaa. były problemy z przewozem bydła przez Serbię w tamtych rejonach z względu na braki wody do picia.. i jeszcze podobno plaże są zasyfione (morze wywala śmieci co rzeki wrzuciły do niego)

a ze oni mieli zarezerwowany kemping JAZ pod Budwą to siedzą jeszcze 2dni  (aby im się rezerwacja zwróciła) i gnają niżej.

qrcze to już 3tygodnie i wyjazd...

jeju.... a ja jeszcze w powijakach..

Edytowane przez ufolz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad2) No to mnie zaskoczyłeś, u mnie to wygląda w drugą stronę. Plan zwiedzania ponad możliwości człowieka :P Jedyne ułatwienie to rower do miasta dla mojego 5 latka :)

Co do reszty może coś pomoże relacja z moich dawnych wakacji tam :)

 

Czarnogóra jest od 13 dnia :)

link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomi pojechali drogą czerwoną i jechali 4dni mijanki zniszczone drogi...

po dogadaniu się z właścicielem kempingu i sąsiadów polecają drogę niebieską...

napewno omijaj Vailevo bo tam cała wioska i drogi były zalane..

U nas już też waga przechyliła się na Czarnogórę (południową)

 

 

Super - są konkrety! Dzięki.

 

Ufolf - możesz podesłać link z maps.google, a nie tylko rysunek? Powiększę sobie tę niebieską trasę. Bo ta trsa niebieska z Belgradu do Uzice jedzie właśnie przez Valjewo, które mam omijać!

 

A czemu by nie jechać przez BiH? Czy tam jest gorzej?

 

W BiH drogi są dobre, Można spokojnie jechać. Przy okazji odwiedź urokliwy Mostar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qrcze...

Ja myślałem jeszcze o Kravica wodospady przepiękne i urokliwe... :)

ale czy po po wodzi da radę??

tego sie obawiamy..

nikogo chętnego jeszcze nie ma na tę trasę..

Inhalt - to wkońcu kiedy ty jedziesz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

link do Ministerstwa

http://www.sarajewo.msz.gov.pl/pl/aktualnosci/zagrozenie_powodziowe_w_bih;jsessionid=7F90A3B69AD13FE9653B60134B364822.cmsap1p

 

co i jak w BiH

 

Przejścia graniczne Samac i Brcko - nieczynne.

 

wiec wydaje mi się że nie ma co sie pchać przez BiH

Edytowane przez ufolz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze jeszcze sie to przydać

https://mapsengine.google.com/map/edit?mid=zIoJV9p4NSU4.kEqDDwj8kt8U

przepraszam ze post za postem ale szperam dużo na ten temat i przychodzą do mnie informacje z którymi się chce dzielić. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inhalt - to wkońcu kiedy ty jedziesz??

 

 

Jadę z Limanowej (z powodów rodzinnych). Wyjazd prawdopodobnie 20 albo 21 lipca. Zatem będę jechał już po was. Mam nadzieję, że podzielisz się newsami z trasy po przejechaniu. Liczę na to.

 

Planuję drogę pierwszego dnia z Limanowej w okolice Berekfurdo albo Cserkeszolo na Węgrzech. To jest do przejechania, bo tak już jechałem. Potem w zależności od kondycji dzieci albo dzień na basenach, albo od razu dalej w stronę morza.

W drugi dzień jazdy planuję dojechać przez Szeged do Zabljak - jak dobrze pójdzie. Jeśli pójdzie gorzej to nocuję w Serbii. No i po obejrzeniu jeziora w Zabljak jadę nad morze.

 

Ale zobacz, że sam jeszcze szukam atrakcji. Jak mi ktoś coś podpowie to drogę juz w Czarnogórze będę modyfikował.

W każdym razie chciałbym w miare nie za późno dotrzeć nad morze i popływać w ciepłej wodzie. Może te atrakcje zostawie sobie na czas, gdy moje dzieci znudzą się morzem i plażą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czarnogóra jest od 13 dnia :)

link

 

Relacja ok. Przeczytałem. Ale niestety nie identyfikujesz kempingów więc nie da sie ustalić gdzie byliście :hmm: . Szkoda, bo jeden mi się podobał z opisu. 

Chodzi mi o ten: "Teraz siedzimy na nowym kempingu – europejski standard a ceny miejscowe tzn. ok. 7 EU za all. Mamusia poszła się wypaplać w słodkiej wodzie bo chyba dostała udaru Wieczorem (teraz jest 16) – pojedziemy do Baru".

 

No i jakoś nie widziałem w opisach żadnych atrakcji dla dzieci. Czy zabierasz 5-letniego dzieciaka na zwiedzanie miasta w upał i nie prostestuje? A gdzie parki rozrywki i inne dziecięce atrakcje :look: ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.