Skocz do zawartości

Viatoll - Citroen C4 Picasso - udało się, działa!


sokes

Rekomendowane odpowiedzi

W S-max'ie jest takie samo miejsce gdzie działa Viabadziewie. Poradziłem to miejsce koledze, który od 2 lat śmigał po drogach aż miło z zestawem większym niż mój i nie działającym viaboxem. W tym miejscu co u mnie na tym kropkowanym polu u niego też działa więc może u Ciebie wystarczy zwykły viabox umieszczony w tym miejscu. Generalnie to na razie mam to gdzieś. Tak jak powiedziała jedna pani na infolinii "przecież ma Pan viaboxa przyklejonego i jego konto jest zasilone więc nic nie mogą Panu zrobić"

 

pozdrawiam wszystkich którzy zmagają się z problemem. Zacząłem ten temat bo na prawdę sporo czasu spędziłem żeby dowiedzieć się gdzie tego viaboxa umieścić w moim aucie. Gdyby człowiek na infolinii za pierwszym razem powiedział jak i gdzie mam szukać miejsca na szybie żeby viabox działał myślę, że  kilkanaście godzin w internecie oraz kilka wizyt na wymianę oraz wizyty w salonie miałbym z głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W S-max'ie jest takie samo miejsce gdzie działa Viabadziewie. Poradziłem to miejsce koledze, który od 2 lat śmigał po drogach aż miło z zestawem większym niż mój i nie działającym viaboxem. W tym miejscu co u mnie na tym kropkowanym polu u niego też działa więc może u Ciebie wystarczy zwykły viabox umieszczony w tym miejscu. Generalnie to na razie mam to gdzieś. Tak jak powiedziała jedna pani na infolinii "przecież ma Pan viaboxa przyklejonego i jego konto jest zasilone więc nic nie mogą Panu zrobić"

 

pozdrawiam wszystkich którzy zmagają się z problemem. Zacząłem ten temat bo na prawdę sporo czasu spędziłem żeby dowiedzieć się gdzie tego viaboxa umieścić w moim aucie. Gdyby człowiek na infolinii za pierwszym razem powiedział jak i gdzie mam szukać miejsca na szybie żeby viabox działał myślę, że  kilkanaście godzin w internecie oraz kilka wizyt na wymianę oraz wizyty w salonie miałbym z głowy.

 

u mnie niestety nie ma tego wolnego pola - mam szybę całkowicie metalizowaną na co dostałem papier od dealera, fotki szyby w smaxie porównane z fotkami, takiej na której jest miejsce gdzie przenikają fale... 

 

aktualnie na wyjazdy po kraju do gry wraca c-max, a ja poważnie myślę o zmianie marki pojazdu, ale dalej nie zmieni to nic w temacie viatola - do mojej przyczepy ciężko by było o holownik (temat Janwila ) aby zestaw nie przekraczał 3,5T.

 

na infolinii viatolla prawie nic nie wiedzą, a sprawy techniczne są im obce. Natomiast zgodnie z instrukcją antenę zewnętrzną musiałbym zamontować na dole przedniej szyby na środku - dokładnie tu gdzie mam wycieraczki.... no bo przecież instrukcja pisana pod ciężarówki , a osobówki załapały się przypadkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja lekko podsumuje temat. W zeszlym roku przejechalen na VIABOXie z Warszawy do Niedzwiad (Konin) moim P807 zamontowanym na metalizowanej szybie. Oczywiscie urzadzenie nie pikalo. Zadzwonilem grzecznie na infolinie, poinformowalem o przebytej trasie, zlozylem reklamacje (bo kasa na koncie byla), nawet mile Panie na autostradzie otworzyly mi bramki 2 razy, bez pobierania oplaty, wracalem czesciowo stara 2-ka, tez nie pikalo. Do dzisiaj cisza w temacie, a po drodze sa na 1000% bramownice z kamerami. Mysle, ze to jest na nich metoda. Skoro sprzedwjq gowniane urzadzenia, niech oni sie martwia o to zeby dzialaly, a nie ja musze o homologacje wystepowac, czekac na jakies specjalne urzadzenia i sie tlumaczyc. Tylko winny sie tlumaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ogrzewaną przednią szybę i działa bez problemu. Umieszczony via box w lewym dolnym rogu.

Za to navi Garmin 276C miewał momenty zawahania z lokalizacją. Umieszczona na środku deski rozdzielczej, dolna część szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie szyba metalizowana to nie podgrzewana. U mnie w smaxie jest szyba metalizowana, z oznaczeniem IR, jest ona także podgrzewana, jest atermiczna i fabrycznie lekko przyciemniona z tego co wiem :)

 

fakt jest taki, że viabox 2 nie działa u mnie idealnie. Może ktoś się orientuje czy viabox z wyjściem na antenę zewnętrzną ma też wbudowaną wewnętrzną ?? - całe urządzenie wygląda tak samo, po za dodatkowym gniazdem do anteny...

 

może faktycznie pokombinuje z nim tak żeby przykleić go w innym miejscu ? jak nic się nie zmieni to w najbliższych 10 dniach będę miał okazję jechać cmaxem pod kilkudziesięcioma bramownicami to mogę sobie potestować za te kilkadziesiąt groszy - pod warunkiem że piknie. Chyba nie narobię sobie problemów testując viaboxa on innego auta, skoro zestaw, którym będę jechał nie podchodzi pod viatolla ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Espaca 4 z szybą atermiczną (fioletowa) i viagó...o nie działa,w poprzednim roku wymieniałem w trasie 3 urządzenia aż ostatnie nakleiłem na bocznym trójkącie,tam działał.Oczywiście wszystko reklamowałem mam nawet pismo z Reno Polska i pisali

że szyba przepuszcza fale ale oczywiście to nieprawda.W tym roku już nabyłem viag...o i testowałem oczywiście na bocznym trójkącie,tam działa.Przednia szyba nigdzie nie ma miejsca na to gówno,myślę że założyciel tematu ma ten sam problem co ja bo picasso ma tez szybe atermiczną i bedzie lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytat z neta;

 

Powłoki atermiczne (solarne), to z kolei jednolita, cenka warstwa tlenków metali, której tłumienie zależy bezpośrednio od grubości, rodzaju użytego materiału, a nawet ilości warstw (niektórzy producenci stosują szyby z dwiema warstwami atermicznymi - przez takie w ogóle niewiele przenika). Generalnie ich wpływ na detekcję można określić jako silny lub wręcz krytyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.