Skocz do zawartości

Viatoll - Citroen C4 Picasso - udało się, działa!


sokes

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałem opisać moje doświadczenia z urządzeniem ViaBox zamontowanym w samochodzie Citroen C4 GrandPicasso.

Otóż na początku roku zakupiłem przyczepę z którą niestety wraz z holownikiem przekraczam 3,5T . Grzecznie podjechałem na Orlen żeby zakupić viatoll'a. Montuję wg. instrukcji czyli na przedniej szybie pasażera i ruszam dalej w drogę. W trakcie jazdy nic nie pika a mówili na stacji, że przy każdej bramownicy ma pikać. No cóż, może tu nie ma bramownicy viatolla a jakieś inne słupy postawione. Szczęśliwy dojechałem do domu. W trakcie pierwszej wyprawy miałem zaplanowaną trasę Warszawa-Poznań autostradą A2. Pomyślałem sobie, że teraz to viabox musi pikać a nawet otwierać bramki. Ale niestety nic się nie działo, bramki dopiero po pobraniu biletu lub opłaceniu. Dzwonię na infolinie i dowiaduję się, że może urządzenie jest trafione. Jadę wymienić. Szybka akcja (jakieś 5 minut) i mam nowego viabox'a. Jadę ale dalej cisza. Dzwonię do nich na infolinię i dowiaduję się, że pewnie mam szybę metalizowaną i muszę im dostarczyć podstemplowane oświadczenie od dealera o zastosowaniu takiej szyby a wtedy zamówią mi ViaBox 2, który ma zewnętrzną antenę. Dzwonię więc do dealera, oni mnie zrzucają do Citroen-Polska. Od Citroen Polska po kilku dniach dostaję do wypełnienia wniosek o wydanie duplikatu świadectwa homologacji (oczywiście płatny!). W miedzy czasie wymieniam kolejnego viaboxa bo na CB koledzy mówili, że niektórym dopiero 4 sztuka działała poprawnie. Dowiedziałem się też, że na odpis z homologacji będę czekał kilka tygodni, następnie na ViaBox z anteną też tydzień lub dwa.

Podejmuję jeszcze raz wyzwanie. Biorę ViaBox'a i ruszam na S8 tym razem bez przyczepy żeby nie narobić sobie więcej kłopotów. No i udaje się. Znajduję na szybie miejsce gdzie ViaBoX działa!!!!. To miejsce w moim Citroenie C4 znajduje się na przedniej szybie nad/pod lusterkiem wstecznym (na szybie jest takie wykropkowane miejsce). Na rancie wykropkowanego miejsca, w słońcu, widać, że kończy się jakaś szara powłoka, która prawdopodobnie zatrzymywała komunikację viaboxa.

To tyle. Udało się jednak obawiam się kontaktu z ITD. W sumie bez viatolla przejechałem Toruń-Warszawa, Warszawa-Poznań, Poznań - Warszawa, Warszawa-Gdańsk.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" W sumie bez viatolla przejechałem Toruń-Warszawa, Warszawa-Poznań, Poznań - Warszawa, Warszawa-Gdańsk."

Zestawem pow 3,5T?  Chyba trzeba zacząć działać. Przepisuj majątek na innych członków rodziny. Wymelduj się z adresu. Czy może coś się zmieniło a ja jak zwykle nie wiem.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajduję na szybie miejsce gdzie ViaBoX działa!!!!. To miejsce w moim Citroenie C4 znajduje się na przedniej szybie nad/pod lusterkiem wstecznym (na szybie jest takie wykropkowane miejsce). Na rancie wykropkowanego miejsca, w słońcu, widać, że kończy się jakaś szara powłoka, która prawdopodobnie zatrzymywała komunikację viaboxa.

To tyle. Udało się jednak obawiam się kontaktu z ITD. W sumie bez viatolla przejechałem Toruń-Warszawa, Warszawa-Poznań, Poznań - Warszawa, Warszawa-Gdańsk.

 

pozdrawiam

Miejsce montowania urządzeń typu viatoll jest opisane w instrukcji od samochodu... Warto zawsze na pusto wykonać testy bez przyczepy, czy działała.

 

Jeżeli nie mijałeś po drodze tych dużych bram to moim zdaniem powinno Ci się upiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsce montowania urządzeń typu viatoll jest opisane w instrukcji od samochodu... Warto zawsze na pusto wykonać testy bez przyczepy, czy działała.

 

W miejscu z instrukcji viatoll nie działa;)

 

Jeżeli nie mijałeś po drodze tych dużych bram to moim zdaniem powinno Ci się upiec.

 

Mijałem, i to nie jedną ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie rozumiem w tej Polsce to wszystko możliwe. człowiek chce być porządku kupuje zasrane złodziejskie urządzenie aby nie mieć problemów a ono nie działa i jeszcze może mieć z tego wszystkiego problemy. przecież temat nie pierwszy i nie tylko na naszym forum pojawiają się problemy z tymi urządzeniami to czemu ten zasr... viatol nie sprawdza że duże grono nowych pojazdów ma problemy z działaniem przez szyby i to wstyd i kpina aby trzeba było samemu załatwiać wszystkie formalności jaką ty człowieku masz szybę nie każdy musi się znać, chcą zdzierać pieniądze to niech dają sprzęt sprawny albo taki który na pewno zadziała, a nie weź tu człowieku miej problemy później:((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt cię nie batożył zmuszajac do podpisania umowy z Viatoll-em. Przeczytałeś ją ? Podpisując zgodziłeś się z tym, że jako kierowca ponosisz odpowiedzialność za każde niepobranie opłaty. Podejrzewam, że wcześniej czytałeś forum i nie wiedziałeś czym grozi jazda z nie działającym urządzeniem? Mimo wszystko życzę aby jakoś Ci się upiekło, ale czarno to widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Wielokrotnego zabójcę karze się tylko raz bo morderca  ma swoje prawa  !!!!!!!    natomiast kierowcę można łupić do bólu....na szczęście ta kwestia została już zaskarżona  :czerwona:

Edytowane przez NOBOCAMP (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Wielokrotnego zabójcę karze się tylko raz bo morderca  ma swoje prawa  !!!!!!!   

Oj tam można wielokrotnie można  :]   :]   :]

 

 

Skazany na 845 lat więzienia za nadużycia finansowe amerykański milioner złożył wniosek do sądu o skrócenie wyroku do 800 lat. 55-letni Sholam Weiss w 2000 roku został skazany na najdłuższą w historii USA karę więzienia za nadużycia finansowe.

 

A dlaczego

 

Udowodniono mu 78 przypadków wyłudzeń i oszustw za pomocą komunikacji elektronicznej

 

Tak więc można 3tyś za bramkę razy ileś tam  :thank: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestroga trzeba podczas sprawdznia wystawić dziadostwo,za szybe jak nie pika w środku,podobnie jest z nawigacją,dlatego nowsze auta mają wbudowane zewnętrzne anteny,jak by za szybą zadziałał,to niech dadzą lepszy ten karmik dla sępów,a nie jakąś lipe,co w aucie nie działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorszy w tym jest fakt, że urzędnik wkłada nam do samochodu bezobsługowe "coś" na działanie czego nie mamy wpływu i co może nas pogrążyć często nie z naszej winy.

Edytowane przez NOBOCAMP (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jak na razie cisza. Wróciłem właśnie z nad Bałtyku. Tym razem już z działającym sprzętem. Dam znać jak przyjdą jakieś wezwania. Pierwszy wyjazd marzec, potem weekend majowy a ostatnio na "boże ciało". Może byłem za mały gabarytami/wysokością żeby mi zdjęcia robić.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że temat ciekawy, życzę Ci aby nic pocztą nie dotarło.

 

ja przechodziłem podobną drogę, ale bardziej świadomie......

 

po otrzymaniu pisma od forda o metalizowanej szybie - i dalszych poprawkach pisma.... w końcu dostałem decyzję o przyznaniu viabox 2 (ok 3 tyg od wpłynięcia 1 zapotrzebowania oznaczonego jako pilne). Później czekałem jeszcze prawie 2 tygodnie, aż viabox 2 dotrze do najbliższego punktu obsługi - ale nie takiego zwykłego, do którego mam 3 km, tylko do ważniejszego - czyli wycieczka 150km.... dalej nie miałem jak tego g....na przetestować  bo najbliższy odcinek płatny mam ok 50km od domu.

 

W czerwcu ruszyliśmy na wczasy z założonym viaboxem 2, i jak się okazało - działało kilka pierwszych bramek  a im dalej w las- tym gorzej. Ogółem nie piknęło mi ok 8 bramek na odcinku Siewierz - Żory i dalej na Skoczów... Fakt ten natychmiast zgłosiłem na infolinii co trwało dobre 20 min i pojechałem na wczasy. Tuż przed powrotem przyszedł mail, że albo źle założyłem urządzenie albo wcale nie było go w aucie ( dziwne skoro większość bramek pikała - no ale piszą to w końcu id.....ci...).. W mailu było info, że jak dostane do domu mandat to mam się powoływać na numer zgłoszenia i sprawa będzie na nowo rozpatrywana.

 

Podczas powrotu z wczasów jechałem celowo wolniej pod bramkami i z ok 30 sztuk nie zadziałała dokładnie jedna - przy prędkości 80kmh na autostradzie. Znowu sprawa zgłoszona, znowu info, że urządzenia nie było w pojeździe lub zostało źle zamontowane... Porobiłem tym razem fotki, może przydadzą się w sądzie - specjalnie w charakterystycznym miejscu na granicy w Cieszynie z widocznym viagównem 2...

 

jaka to jest magiczna technologia, że urządzenie nie może połączyć się z bramką - na odległość może 3 metrów ? skoro zwykły telefon kom. łączy się czasem z nadajnikami kilka km dalej ?

 

druga sprawa - nie ma takiej opcji, aby pobrać opłatę zdalnie przez telefon - trzeba czekać na mandat, zapłacić a później można się odwoływać...  tak właśnie traktuje się u nas obywateli, turystów no i oczywiście całą branżę transportową...

 

współczuję kierowcy auta zza granicy, który podepnie swój camping (pow 3,5t) i przez pomyłkę wjedzie do naszego kraju na odcinki z viatollem... niech no on się dogada w jakimś języku na stacji... niech podpisze umowę bez czytania... a na koniec niech czeka dobre 1,5 miesiąca na granicy aż mu przyślą zgodę na odebranie nie działającego.... badziewia.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.