Skocz do zawartości

Zakup Hobby 560 KMFe - wątpliwości


bw81

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Od jakiegoś czasu ponownie zacząłęm myśleć o powrocie do karawaningu.

Znalazłem taką przyczepę: http://allegro.pl/przyczepa-hobby-2008r-560-kmfe-przedsionek-gratis-i4325583491.html

ale mam wątpliwości gdyż wg. mnie to jest model 490 lub 500 a nie 560 a to zasadniczo zmienia cenę i DMC:)

Jadę ją jutro oglądać ale mam wątpliwości.

Jeśli macie jakieś informację lub porady to chętnie poczytam:)

 

Pozdrawiam

 

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie taki model  - wychodzi, że jednak 560 KMFe.

Zwróć uwage na środkowe łóżko/miejsce do siedzenia - przy 560 kmfe jest "podkowa" a na zdjęciach z ogłoszenia jest normalne a tak mają modele 490 i 500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem specjalistą od Hobby, ale układ francuz, środkowa podkowa czy dwie ławki i piętrus z tyłu raczej nie ma szans zmieścić się w długości 490 czy 500.

To przyczepa z 2008 roku a nie z obecnego więc może z tego wynika różnica.

 

Poza tym jednym modelem nie widzę żadnego z takim układem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to jest 500. Obie linkowane przyczepy są tej samej długości, a ta z Kutna jest po lifcie i różni się wykończeniem mebli. Model jest dość ciasny w środkowej części (ilość miejsca między stołem a kuchnią) i przebywanie w niej całej rodziny, np w deszczowy dzień, jak musisz gotować a dzieciaki skaczą po całej przyczepie nie jest zbyt komfortowe. Różnica między 500 a 560kmfe jest jeszcze w szerokości, 560-ka do 250cm i dlatego można było wcisnąć podkowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w domu katalog dla modeli produkowanych do 2008 r. Wieczorem sprawdzę jakie długości były dla KMF. Ale optycznie wygląda na dłuższą niż 500 ( same łoże ma przecież prawie 190cm.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

W dniu dzisiejszym byłem oglądać omawianą przyczepę. 

Moje spostrzeżenia:

- widoczne ślady naprawy i uszkodzeń nad prawym kołem na wysokości lodówki - rzekomo od wystrzelonej opony - nie daje wiary tym wyjaśnieniom. 

- pęknięcia na narożnikach górnych przedniej klapy.

- pęknięta półka za wc - nie mam pojęcia jak to jest możliwe!! ale jest dziura!

 

To główne spostrzeżenia - ja osobiście nie polecam choć muszę przyznać, że przyczepa sprawia wrażenie czystej i zadbanej w środku. Mam wrażenie, że została dobrze "wyprana i wymyta". Może pochodzi z wypożyczalni?

Według mnie - choć nie oglądałem dokumentów w/w Hobby to jest 540KMFe a nie 560 - sprzedający to potwierdził.

 

Ja się nie decyduję.

 

Bartek

Edytowane przez bw81 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewasz, że była udorzona w prawy bok? Czy takie uderzenie całkowicie dyskwalifikuje przyczepę, czy jeśli była dobrze naprawiona to może być zdatna do użytku?

Nie wiem. Ślady napraw i dosłownie"rozerwany" kawałek blachy, który jest wyprostowany i uszczelniony nie wygląda zachęcająco. Zdatna do użytku jest na 100%. Pytanie czy jest szczelna. Powiem tak - dostałem naprawdę okazyjną ofertę na tą przyczepę ale problem polega na tym, że nie się nie znam i nie wiem co o tym myśleć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.