Skocz do zawartości

Opony całoroczne - co o tym sądzicie?


Helmut

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 818
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Załozyłem przed 3 tygodniami całoroczne Nexen N`Priz 4S do Passata B5. Zrobiłem już jeden kurs do Polski z cepką na haku. 

Pierwsze wrażenia na razie pozytywne. Na mokrej nawierzchni spisywały się OK. Na suchej w pogodny dzień wydaje mi się że są troszke głosniejsze.

Czekam jak spisza się w zimowa porę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś jeździłem na Nokian WRG2 (3 komplety) ,u nas sprzedawaną jako zimowa ale to opona całoroczna.Poza ścieralnością rewelacja w każdych warunkach.

Teraz o letnich i zimowych:

Letnie mam Continental ,zimowe Michelin.Letnie continentale mają latem gorszą przyczepność od zimówek Michelina używanych w warunkach letnich.

Przy Continentalu bez problemu zapalam kontrolkę ESP ,przy Michelin trzeba już naprawdę ostro aby się zapaliła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

... boszee :)

a były czasy ze na D124 ludzie jeździli w zime do zakopcą (a zminy to były ZIMY i odśnieżarki oglądało się na filmach made in usa) a latem na hel ... ale jeździli ostrożniej :)

ps.

żeby nie było - mam w obu autach opony zimowe na zimę i letnie na lato (chociaż w jeepa mógłbym spokojnie wsadzić letnie M+S, tym bardziej ze jedna do mojego (245/60/18 ew 255/55/18) to wydatek 600zł wzwyż)

będę jednak bronił wielosezonówek, bo testy pokazują ze takie opony premium zachowują się lepiej latem/zimą niż budżetowe sezonowe (o chińczykach nie wspominam nawet bo to inna historia)

http://www.tyrereviews.co.uk/Article/2013-Auto-Bild-All-Season-Tyre-Test.htm

 

http://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/test-opon-calorocznych-w-rozmiarze-195-65-r-15-opony-na-4-pory-roku/ptr8e

Edytowane przez cicik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy - wyjaśnijcie mi, proszę, jaki jest sens porównywania opon całorocznych wysokiej klasy z oponami sezonowymi niskiej jakości?Że niby na jeden wydatek można poświęcić więcej kasy niż na dwa? To może porównajmy jeszcze malucha z mercedesem? Maluch wyjdzie na plus, bo nie dość, że znacznie tańszy, to droga hamowania znacznie krótsza (bo nie rozpędzi się do prędkości, w której merc dopiero będzie potrzebował hamowania), a bezpieczeństwo również podobne bo i tu i tu strefa zgniotu kończy się na silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy - wyjaśnijcie mi, proszę, jaki jest sens porównywania opon całorocznych wysokiej klasy z oponami sezonowymi niskiej jakości?Że niby na jeden wydatek można poświęcić więcej kasy niż na dwa? To może porównajmy jeszcze malucha z mercedesem? Maluch wyjdzie na plus, bo nie dość, że znacznie tańszy, to droga hamowania znacznie krótsza (bo nie rozpędzi się do prędkości, w której merc dopiero będzie potrzebował hamowania), a bezpieczeństwo również podobne bo i tu i tu strefa zgniotu kończy się na silniku.

 

:) taki sens, jak pisanie w tym temacie że całoroczne są do D@#Y a sezonowe są SUPER bez wskazania o jakie opony nam chodzi - czy o kl. premium czy o budżetową , czy o chińszczyznę.

rozumiem też ze - co do zasady - całoroczne chcą kupić osoby zeby "zaoszczedzić" na 2 kompletach i kosztach zmiany (no chyba ze ktoś nie wywarza kół przy zmianie i robi to sam w garażu)

wiec - reasumując - bez sensownych założeń w tej dyskusji , są takie wypowiedzi (jak i moja ) ze kl. premium całorocznych będzie lepsza niż budżetowe 2 komplety. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps.

bywam/łem czasem w okolicach Essen - tam zimy prawie nie ma i autami jeżdżą na letnich nawet zimą ... bynajmniej nie z oszczędności.

tak wiec do "naszej" dyskusji" o sensownosci opon całorocznych  trzeba by dodać jeszcze jedno fundamentalne założenie - gdzie mieszkam (Szczecin czy Zakopane)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Cicik protestuje! Stanowczo!

 

Zimy sa! No dobrze, zeszlej nie bylo ale jakies dwa albo trzy wstecz byla taka, ze odkopywalismy auta chcac wyjechac na droge, nieodgarnieta przewaznie zreszta...

A nawiazujac do opon, w czasie snieznych zim wolalem jezdzic zony Pandziora na calorocznych Vredestein Quatrac niz nasza Avensis Verso na zimowkach Goodyear.

Tego "pierdzikolka" na calorocznych zaspy i luzny snieg nie ruszal, Toyota na zimowych jezdzila duzo gorzej. Ot, co!

 

Z Essen pozdrawia

 

MaK

Edytowane przez MaK (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i GoodYear produkuje również opony różnej jakości, wśród nich i budżetowe. Do tego pytanie o stan tych opon, jak również stan zawieszenia poszczególnych pojazdów. Jak rozumiem, żony pojazd jeździ mniej - może ma amortyzację w lepszym stanie... To wszystko dywagacje. A wszelkie te elementy wpływają na ostateczny wynik porównania. Również pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Cicik, cooooooo? Nasze zimy niegrozneeeeee?

No dooobra, przyznaje. Z reguly lagodniejsze, ale co kilka lat mocno sniezne!

 

@Michalc3, opony byly porownywalne  gruboscia bieznika, goodyear`y modelowo najnowsze, niebudzetowe. Zawieszenie Pandy zdecydowanie "swiezsze".

Po tym zimowym doswiadczeniu uwazam, ze na "malucha" po Essen i Zaglebiu Ruhry wystarcza bezpiecznie caloroczne Vredestein'y.

 

 Z Essen pozdrawia

 

MaK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku podpiął/eła i odpiął/ęła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.