Jump to content
Helmut

Opony całoroczne - co o tym sądzicie?

Recommended Posts

czyś

Te Pirellki są już na oko za "letnie" jeśli chodzi o bieżnik. Bardziej na kraje, gdzie nie ma śnieżnych zim, a jak już popada śnieg, to za parę godzin stopi się, i nie będzie go dużo (czyli optymalizowana na letnią z warunkową możliwością używania w lekkiej scenerii zimowej). Za to będą dość trwałe jak na wielosezony. W ogóle ciekawa koncepcja opony całosezonowej, pół szerokości bieżnika jest ewidentnie "letnie", pół "zimowe", po co bawić się w optymalizowanie rzeźby na całej szerokości na różne warunki? :) Dosłownie, wygląda jakby wzięto letnią ze średniej półki, nowoczesną zimówkę średniej klasy (na prostych lamelach), rozcięto na pół i zlepiono w wielosezonową całość, na części letniej dodając parę nacięć między klockami, a na zimowej ujmując co drugą czy co trzecią lamelkę.  Kiedyś zwróciłem uwagę na te opony i taka refleksja mnie naszła przy regale z gumami.

Misio
59 minut temu, Suzu4x4 napisał:

hej mam pytanie czy ktoś ma doświadczenie z oponami wielosezonowymi NOKIAN WEATHERPROOF C ?

chodzi mi konkretnie o to jak spisują się w zimie, opony te mają homologację zimową i bardzo zbliżony bieżnik do zimówek NOKIAN WR C3

Nie w wersji C ale takich Nokianów używa Bumerang i chwali

Edited by Misio (see edit history)

do0h

@Suzu4x4 Ja używam w swojej Mazdzie CX-7 jak i S-Cross AllGrip. Przejechalem Europe wszerze w zimie i w lecie. Zlego slowa nie moge powiedziec i polecam. Bieżnik jak ta lala.

Suzu4x4

dzięki, od wielu lat używam zimówek NOKIAN i mam o nich jak najlepsze zdanie, i teraz się łamie czy kupić do kampera zimówki  WR C3 czy te w WEATHERPROOF C z homologacją zimową :rolleyes:

dudek_t

Zacząłbym od całorocznych. Do tego łańcuchy na podjazdy pod stok. W razie czego po sezonie sprzedasz i wrócisz do dwóch kompletów (nie sądze :D ). 

Voku
W dniu 9.09.2020 o 21:36, Mandrol napisał:

Fabryczne 3-letnie Pirelli Scorpion Verde przez ostatnie 2 miesiące nie miały łatwo bo muszą "walczyć" w temperaturach 30-40C i spisują się bardzo dobrze. Przejechały ok. 45 tyś. km (z cepką jakieś 7 tyś. km) i wg mnie nie wyglądają źle. Na zimę jednak nie polecam- na świeżym śniegu przy ok. 30km/h "popłynąłem" podobnie jak na GY Wranglerach w L200- w obydwu przypadkach zmieniłem na zimowe Nokiany WR SUV3. Te Wranglery to porażka na maxa- po 3 latach i ok. 25 tyś. km nadają się na złom podczas gdy poprzednie Bridgestony wymieniłem po 70 tyś. km.

P1110745.JPG.10288cbc924bbc13fbec3fadc62eafbe.JPG P1110746.JPG.6b081014b1fdcba7c95796c48b446b71.JPG

Na przodzie u mnie też nie wyglądają źle, myślę że spokojnie dobiją do 50-60tyś. Tylne zrobiło ponad 30tyś z czego 90% z przyczepą dopakowanym bagażnikiem i 4 osobami :P 
Teraz zbieżność ustawiona trzeba jeżdzić obserwować :D 

BUMERANG
W dniu 11.09.2020 o 14:34, Misio napisał:

Nie w wersji C ale takich Nokianów używa Bumerang i chwali

Dalej polecam. Teraz już  na zimę  i lato :) . W zestawieniu z moim autem - super.

do0h

@Suzu4x4 dawaj weatherproof :) naprawde bedziesz Pan zadowolony :P