Jump to content
Helmut

Opony całoroczne - co o tym sądzicie?

Recommended Posts

konrad_b
6 godzin temu, BUMERANG napisał:

Dzisiaj trochę pojeździłem. Rano było -2st. teraz ok. +10 st. Na te warunki Nokiany rewelacja. A jeszcze włoski nie odpadły :) 

Na nasz klimat całoroczna jest chyba najlepszym rozwiązaniem, zwłaszcza jak ktoś nie robi po 50kkm/rok

Mam te nokiany trzeci rok i dają radę, zjechały Albanię łącznie z wypadami w góry po kamieniach, Czarnogóre, Włochy i coś tam bieżnika zostało

Niestety jest jeden problem, łuszczy się (czy jak to nazwać) bieżnik 

IMG_20190623_174020.thumb.jpg.89819b8ce09733c81104e334eac8df52.jpg

Opony maja 25kkm

BUMERANG
2 godziny temu, konrad_b napisał:

łuszczy się (czy jak to nazwać) bieżnik 

Robota kamieni. Letnie opony nie maja drobnych lameli, zimówki są pewnie na tyle miękkie , że się poddają i nie urywają. Typowa przypadłość opon Crossowych w motocyklach.

Gdzie urywają się klocki. Przy oponach samochodowych można z tym żyć ;) 

wachu153

Ja mam Continental CrossContact LX, przejechałem 33 tys na nich i przód jest już raczej letni ~4mm, więc musze kupić dwie na zimę, jestem zadowolony, ale kupię teraz Micheliny lub Bridgestony, bo mają homologację zimową a cena podobna ok 1000 zł za 245/45/20

BUMERANG

Wczoraj wieczorkiem "przeleciałem" się do Pyrzowic i z powrotem. Na ekspresówce opony zachowują się bardzo poprawnie. Są tak ciche, że mi teraz silnik wyje  :hehe:

O zużyciu paliwa na razie nic nie wiem bo najpierw były korki, a potem deptałem gaz, żeby nie spóźnić się na lotnisko. Ale raczej będzie bez różnicy do poprzednich letnich Bridgestonów Turanza

Misio

Testuj Testuj...

Bo myślę nad takimi na przednią oś dla Osiołka na przyszły sezon :D

do0h

@wachu153 opony powinno sie zamieniac przod/tyl co kilka do 10k km by zuzycie bylo rownomierne. Takze nie rozumiem planu zalozenia gorszej/lepszej opony na jedna oś ... 

@Misio czemu tylko na jedna oś ? A co na drugiej ? ...

Misio

Na tylnej mam vredestein y

Z nich jestsm bardzo zafowolony, ale tylna oz to nie przednia... A ja wcale nie jestem zwolennikiem takich samych opon na różnych osiach...

Bob Duży

W poprzednim używałem continentali wielosezonów, teraz mam chińskie MAXXIS VICTA SUV, oznaczane są u nas jako ZIMA ale to wielosezony.Jestem bardzo zadowolony zrobiłem na nich 10tys  km póki co i nie zauważyłem zużycia a jestem na tym punkcie b.dokładny. Wbrew temu co ludzie opowiadają są ciche, nie szumią specjalnie i przede wszystkim  kleją do mokrej nawierzchni bardzo dobrze.

BUMERANG
47 minut temu, Bob Duży napisał:

kleją do mokrej nawierzchni bardzo dobrze

Wczoraj pojeździłem po deszczu. Nokiany są bardzo przewidywalne i doskonale hamują. Nie zauważyłem, żeby pojawiał się punkt nagłego zerwania przyczepności jak w letnich. Deptasz hampel, a oponki trzymają się jak przyklejone. Nawet przy bardzo ostrym hamowaniu na mokrym ABS nie za wiele ma do roboty. :) 

Bob Duży

Dokładnie, moje autro jest dość ciężkie około 2.5t i jest ok, teraz zjeżdżę  zimę w C klasie i też kupie wielosezony. Nie mamy zim nie wiadomo jakich, a dzisiejsze mieszanki są równie dobre jak opony zimowe. NIe zauważyłem ani w GV ani w XK problemu na wielosezonach.Trzyma się drogi, nie buksuje i nie ma problemu jak przymroziło i spadł śnieg. Wiadomo 4x4 swoje robi ale mimo wszystko jak GV miałem na zimowych potrafiła mi mrugać kontrolka ESP i ASR a tu nie.