Skocz do zawartości

Opony całoroczne - co o tym sądzicie?


Helmut

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko Crossclimate'y to chyba letnie z homologacją na zimę, a Vectory to pełnoprawne całoroczne (czyli bardziej zimowe dostosowane do letnich warunków, z tego co kojarzę)

A co znaczy pełnoprawne całoroczne? Crossclimate to jest opona letnia dostosowana do warunków zimowych, a GY to opona zimowa dostosowana do warunków letnich. Ciężka jednoznacznie odpowiedzieć która droga jest lepsza. Testy natomiast pokazują, że taki CrossClimate, czy Bridgestone Weather Control, zachowują się na suchym dużo lepiej jednak niż topowe całoroczne zrobione z zimówki.

 

Może drogą jaką poszedł Michelin i Bridgestone jest lepszą drogą?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 817
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

30 minut temu, jacek00 napisał:

A co znaczy pełnoprawne całoroczne? Crossclimate to jest opona letnia dostosowana do warunków zimowych, a GY to opona zimowa dostosowana do warunków letnich. Ciężka jednoznacznie odpowiedzieć która droga jest lepsza. Testy natomiast pokazują, że taki CrossClimate, czy Bridgestone Weather Control, zachowują się na suchym dużo lepiej jednak niż topowe całoroczne zrobione z zimówki.

 

Może drogą jaką poszedł Michelin i Bridgestone jest lepszą drogą?

 

A to już co komu bardziej potrzebne. Ja wolę pewniejszą oponę zimą. Łatwiej wtedy o niebezpieczne sytuacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jacekzoo napisał:

A ogólnie na mokrym, śniegu, deszczu itp jak trzymają? Bardzo miałem zagwózdkę czy miśki crossclimate czy vredki quatrac 5. Stanęło na tych drugich. Ale jestek ciekawy opinii o miśkach

Deszcz OK. Greckie upały OK. Na takim mokrym, śliskim śniegu wypadają najgorzej. Ale zimówki tez się ślizgają w taka pogodę. Ja z premedytacja wybrałem całoroczną oponę stworzona z "letniej". 99,9% czasu spędza na odśnieżonych, czarnych drogach. A te 0,1% jak właśnie w Jaworkach, też daje rade i nie miałem żadnych problemów z podjechaniem na ten parking pod samym wyciągiem, albo z podjazdem pod to 16% wniesienie na Czorsztyn Ski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w Espace całoroczne Maxxis AP2 All Season i są pierwszymi całorocznymi jakie mam (musiałbym kupić przed zimą zimowe, a na wiosnę lato, to zdecydowałem zaeksperymentować z całorocznymi). 

Kupione i założone w listopadzie.
Na mokrym i suchym ładnie trzymają, nie są głośne. W kopnym śniegu, pod którym jest ujeżdżony ruszają pod górę bez problemu, w kopnym śniegu się nie zakopują/nie buksują, jadą gdzie ja chcę. Jedynie - na tym wszechobecnym wszędzie teraz wymieszanym błoto/lodo/wodzie/śniegu rozjeżdżonym mam wrażenie, że lekko potrafią czasami zgubić przyczepność przy mocniejszym ruszaniu. Poza tym jestem zadowolony.


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, BUMERANG napisał:

A w lecie jakie wrażenia?

normalnie, na mokrym całkiem OK

używam je w 1600kg SUV więc lekko nie mają, były już w Albanii i Czarnogórze i bez problemów

w każdym razie jestem zadowolony i raczej nie wrócę do sezonowych, zwłaszcza że roczne przebiegi mam na poziomie 10kkm 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z CrossClimatów jestem bardzo zadowolony, na śniegowej brei zachowują się najgorzej, ale wówczas mój kangoo na zimówkach po prostu fruwał a Audi (może z racji wagi i 4x4) jeździło mimo często palącej się kontrolki trakcji...

Latem nie widziałem różnicy w porównaniu do letniej (na suchym i mokrym).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jakiś czas temu pisałem nt zużycia vredków, dzisiaj byłem na przeważeniu i po przejechaniu 40kkm mają 5,5mm. Czyli w normie się ścierają, ani super wolno ani super szybko

Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku podpiął/eła i odpiął/ęła ten temat
  • 5 miesięcy temu...

Witam sedecznie :) . Mam VW Sharana i kupiłem go w listopadzie 2016 roku na zimowych już oponach.  Mieszkam w Czechach w górzystym terenie koło Karlowych Varów. To takie wysokościowo mniejsze Sudety. Na zimówkach, o ile dobrze pamiętam przejeżdziłem do poźnego lata, a potem zakupiłem wielosezonowe Imperiale Ecodriver 4S. Przeczytałem o nich na forum SAG. Opisywał je użytkownik, który jeździł na nich od pół roku. Nie znalazłem tych testów, ale za cenę opony budzetowej klasy mamy  podobno oponę klasy prawie premium. I ogólnie jestem bardzo zadowolony. Nie jestem rajdowcem, raczej na autostradzie to 115-125 do 150km/h. Drogi poza miastem to przepisowo.

To firma założona przez Belgów, ale produkująca w Chinach https://www.oponeo.pl/artykul/historia-opon-imperial . Mój oponiarz odradzał ale teraz jakoś przycichł. Jak mu pokazałem te opony teraz to tylko powiedział aby zamienić tył z przodem. Auto tak w tygodniu zrobi może ze 100km ale też czasem 2-3x w miesiącu sobie zrobię wypad ok 200km i przyjazdy do Polski 800km w jedną stronę tak 4-6 razy w roku. Teraz jestem przed trzecią zimą - zobaczymy co dalej.  Na przyszłe lato powinny jeszcze wystarczyć. Nowe planuje kupować zawsze przed zimą.

Ogólnie jestem za wielosezonowymi i zgadzam się z podanymi tutaj argumentami za. Szczególnie w czasie jesienno - wiosennym są bardzo praktyczne i bezpieczne.

Edytowane przez Darek Pol
uzupełnienei nazwy (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam doświadczenie z dwoma kompletami wielosezonów. W koleosie na pierwszy montaż założone były hankooki były bardzo dobre, super trzymały na mokrym a zimą nie miały żadnych problemów. Niedawno kupiłem stare a6 w klekocie do turlania się pod domem i ma założone nowe kumho solus vier, takich opon jeszcze nie widziałem. O ile na suchym poza wyciem jest w miarę bezpiecznie to po deszczu ślizgawka ekstremalna. Uważam, że jak już kupować wielosezonowe to tylko premium żadnych wynalazków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

wielosezonowe Imperiale Ecodriver 4S ... opony budzetowej klasy mamy  podobno oponę klasy prawie premium. 

 

Totalnie budżetowa marka ma być marką prawie premium? Nic z tego nie rozumiem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.09.2019 o 20:40, Thomas napisał:

hankooki były bardzo dobre

 

W dniu 13.09.2019 o 20:40, Thomas napisał:

kumho solus vier, takich opon jeszcze nie widziałem. O ile na suchym poza wyciem jest w miarę bezpiecznie to po deszczu ślizgawka ekstremalna.

 

W dniu 13.09.2019 o 20:40, Thomas napisał:

Uważam, że jak już kupować wielosezonowe to tylko premium żadnych wynalazków. 

Ale żadne Twoje nie były ani premium ani wynalazkami. 

Kumho to budżetówka, a Hankook to już klasa średnia.  Więc ani to shit ani premium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No to dzisiaj dołączyłem do klubu :) Jak pisałem Nokiany Weatherproof.

Na razie przejechałem ok. ...600 metrów wiec mogę tylko powiedzieć, że są chyba ciche. :) 

IMG_20191005_123817.thumb.jpg.2dffe980311e8d17e3dc38f6bec1f081.jpgIMG_20191005_123830.thumb.jpg.be3158681e473b447c9f9f840f189120.jpgIMG_20191005_123911.thumb.jpg.2627a68dd2b448bd00af5719d79edb4b.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.