Skocz do zawartości

Opony całoroczne - co o tym sądzicie?


Helmut

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 818
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Tak poczytałem i dochodzę do tego samego wniosku że lepsze wydają się te GY, fajnie jak by wytrzymały tyle ile piszesz.
Ogólnie czołówka  to Michelin, GY i Nokian 
Niebawem trzeba będzie coś zamówić.
Zamiast Nokiana to bym wstawił tam Vredestein i Continental :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Nokian. Niestety nie wiem jaki model ale na 100% wielosezon.

Mialem z nimi przyjemność w aucie z wypożyczalni (3 tygodnie temu) na dystansie 2500km.

O il na suchym ok, to na mokrym tragedia. Jak tylko był wilgotny asfalt to auto tańczyło a ABS aż się pocił na myśl że wcisnę hamulec.

Auto było z 2017roku i miało na blacie niecałe 26000km, opony z naprawdę grubym bieznikiem. Nie spodziewałbym się takiego zachowania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to żeby Ci pomóc... ?

Znaczy byś nadal nie miał argumentu która...

W Scenicu jeździłem na

GoodyearVector 4Seasons (czyli model starszy)

Tam było OK - chociaż na autostradzie szczególnie przy deszczu dużo gorzej...na trawie rewela...

Komplet zajeżdżałem w 40 000km (2 komplety dość podobnie)

Do Audi kupiłem

Michelin CrossClimate +

Mam bujnięte jakieś 8kkm, jak się zachowa na śniegu nie wiem, bo mam od kwietnia...ale moja Adelka nawet, nawet dawała rady w małym śnieżku na wytartych letnich Dunlopach więc stwierdziłem że te dadzą radę.

Nie są idealnie ciche ale cichsze od zimówek...moje audi nie jest rewelacyjnie wyciszone...

Na koniec jeszcze napiszę, co mówi producent:

GY to opona cało sezonowa

M to opona letnia z homologacją zimową...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Voku napisał:

Jak na śniegu się zachowują?

Przepraszam cie, zakręciłem się mam Micheliny Crossclimate 2016 rok. Kupowałem z perspektywą użytkowania 5 lat. W zime 16/17 byłem w górach na nartach i super, nawet na podjazdach w dużych koleinach i kopnym śniegu omijałem innych stojących już. Myśle ze zachowują się nie gorzej niż jakieś barumy itd typowo zimowe. Tylko ze to był pierwszy sezon zimowy ich. Pare testów oglądałem wcześniej. Może i nie dorównuje typowo zimowym Alpin ale do zwykłej jazdy spoko. W górach tez dają sobie rade. Jestem ciekawy czy w 3 sezonie zimowym guma nie "stwardniała".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja standardowo na Oponeo 739zł/1szt


Sprawdzajcie Norauto.pl (online) ... sporo można zaoszczędzić w stosunku do oponeo ... ogarniają temat tak samo błyskawicznie.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku podpiął/eła i odpiął/ęła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.