Skocz do zawartości
Helmut

Opony całoroczne - co o tym sądzicie?

Rekomendowane odpowiedzi

jacek00
Napisano (edytowane)

O ile jeszcze ma sens kupowanie dwóch kompletów opon do auta, jak ktoś dużo jeździ itp, to wg mnie kupowanie dwóch kompletów do przyczepy jest pozbawione sensu. Do przyczepy całoroczne wydają się najlepszym rozwiązaniem dla kogoś kto ma zamiar śmigać i zimą i latem i w okresach przejściowych.

Co do Vredestain Quatrac 5 to w Citroenie przejechałem na nich około 2 lat. Byłem w ciepłych bardzo krajach jak i zimą w górach gdzie śmigałem po śniegu. Owszem, wielu kilometrów na nich nie zrobiłem,  bo może około 20k km, ale opony po tym czasie nie wykazywały żadnego zużycia, bieżnika było sporo, a guma nadal elastyczna. Tym bardziej jestem przekonany, że w przyczepie takie opony sprawdzą się idealnie.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
rafal11

Mam takie na busie i są bardzo dobre. Polecam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dudek_t

Byry, dokładnie takie mam założone tylko w większym rozmiarze. Nie mam żadnych zastrzeżeń.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
byry007

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7479500750 tamte się skończyły i te mi wyślę coś nowszego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
danielpoz

Skoro fabrycznie w przyczepie miałem opony letnie to jaki sens na zimę kupować jakieś uniwersalne?

Dwa komplety to podstawa :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
suderin

A ja się nie zgodzę z większością, i uważam że do pewnych zastosowań opony całoroczne są że tak powiem "wygodniejsze" i stanowią fajny kompromis, bo o ile w aucie ważącym 1500kg mającym silnik o mocy 200km można sobie z takimi oponami zrobić krzywdę, to w autach klasy terenowej - suv, gdzie prędkości nie są istotne, bo są to raczej krążowniki - takie opony sprawdzają się super. Sam używam juz 4 rok takich opon, i bardzo sobie chwalę że nie muszę co roku ich wymieniać :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Commander

I tu się mylisz. Mam duże auto i nie sztuka ruszyć zimą...sztuka się nagle zatrzymać.

Jak się ma 2 komplety felg to cenowo wychodzi to podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi