Skocz do zawartości

Opony całoroczne - co o tym sądzicie?


Helmut

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 817
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

3 godziny temu, Misio napisał:

Nie widzę powodów by zimą nie jeździć na alu (aktualnie moje 5aut jeździ zimą na alufelach).

Kwestia felunku i tego w jakim stanie chcesz go utrzymać :yes:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irek, kalapan,

Napiszcie coś więcej?
Tutaj pisali koledzy którzy takich opon używali i podali w jakich w jakichbwarunkach.
U was co się nie sprawdziło czy po prostu napisaliście posta nie mają żadnej wiedzy praktycznej/doświadczenia w tym zakresie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irek S - i co, zmieniasz tak jak producent nakazuje dwa razy dziennie? W końcu jak coś jest tylko na zimę i mróz lub na lato i wodę -  to nie nadaje się do jazdy w innych warunkach.. Dziś rano miałem -4 i śnieg, po południu +6. :Powinienem prtzełożyć gumy w południe. Ale teraz też już powinienem, bo znów spadło poniżej zera. A jutro w połudmnie też powinienem przełożyć, bo ma być +9, ale pod wieczór znów przekładka, bo w nocy -2 zapowiadają. W końcu zimówki i letnie nie są do wszystkiego. Trzeba zmieniać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, strus251 napisał:

Irek, kalapan,

Napiszcie coś więcej?
Tutaj pisali koledzy którzy takich opon używali i podali w jakich w jakichbwarunkach.
U was co się nie sprawdziło czy po prostu napisaliście posta nie mają żadnej wiedzy praktycznej/doświadczenia w tym zakresie?

Ja  w życiu miałem pecha bowiem już 3 samochody kupiłem na wielosezonówkach. We wszystkich 3 samochodach musiałem to ścierwo natychmiast zmienić, bo były mi zbyt głośne. I wcale nie były to byle jakie opony. Mając x-traila powinieneś wiedzieć, że jego dużą zaletą jest cisza w środku, głównie w benzyniaku. I jak bym mógł  teraz świadomie zakłócić sobie uwielbianą ciszę jakimiś huczącymi oponami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Irek S napisał:

nigdy w zyciu całorocznych

 

O! To jest dobre!!!! ;)

20 minut temu, kalapan napisał:

Ja  w życiu miałem pecha bowiem już 3 samochody kupiłem na wielosezonówkach. We wszystkich 3 samochodach musiałem to ścierwo natychmiast zmienić, bo były mi zbyt głośne. I wcale nie były to byle jakie opony. Mając x-traila powinieneś wiedzieć, że jego dużą zaletą jest cisza w środku, głównie w benzyniaku. I jak bym mógł  teraz świadomie zakłócić sobie uwielbianą ciszę jakimiś huczącymi oponami :)

O Cię Panie... X-Trail i cisza w środku; o jacież pierdziele, a mówią że mamy XXI wiek :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, dudek_t napisał:

O Cię Panie... X-Trail i cisza w środku; o jacież pierdziele, a mówią że mamy XXI wiek :lol:

 

No to nie wiem jakim x-trailem jeździłeś, ale ja jadąc normalnie słyszę tylko delikatny szumek właśnie opon.Silnika praktycznie zero. Zapewne są auta bardziej komfortowe i jeszcze bardziej wyciszone - ale ja aż takich wymagań nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Łza Włóczynutka napisał:

Dziś rano miałem -4 i śnieg, po południu +6. :Powinienem prtzełożyć gumy w południe.

Chyba nie całkiem chodzi o śnieg ale też o samą temperaturę, ja w zeszłym roku do auta 4x4 założyłem wielosezonowe

w pozostałych autach nadal mam letnie i zimowe i uważam że tak jest najlepiej, przekładka to chwila roboty bez żadnej napinki. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Cezarr napisał:

Chyba nie całkiem chodzi o śnieg ale też o samą temperaturę, ja w zeszłym roku do auta 4x4 założyłem wielosezonowe

w pozostałych autach nadal mam letnie i zimowe i uważam że tak jest najlepiej, przekładka to chwila roboty bez żadnej napinki. :)

No właśnie nie tylko o śnieg. Przecież mówi się, że letnia opona poniżej 7 stopni C twardnieje, i traci swoje właściwości. Z kolei opona zimowa w temperaturze powyżej 7 stopni staje się zbyt miękka. Czyli w naszym klimacie, kiedy różnice w ciągu doby to nawet kilkanaście stopni to jak żyć? KIedy zmieniać te opony? :) Łza napisał to bardzo dobrze i obrazowo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku podpiął/eła i odpiął/ęła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.