Skocz do zawartości

Opony całoroczne - co o tym sądzicie?


Helmut

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 817
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 2 tygodnie później...
W dniu 8.11.2018 o 11:31, Tomii napisał:

Kupiłem letnie Verdesteiny Stportrac 5, bo tak jak u kogoś wcześniej Rainsporty 3 z Uniroyala po 2,5 sezonach nadawały się tylko do kosza. No i miało być super, a wychodzi że są tak głośne, że pierwszy raz mam ochotę sprzedać ledwo co założone opony... Strasznie się zraziłem do tej firmy :oslabiony:

Chyba trzeba będzie uderzyć się w pierś. Najprawdopodobniej z wymianą opony, zbiegł się problem łożyska w kole przednim. Jest duża szansa że za doznania akustyczne nie odpowiada letni Verdestein tylko awaria samochodu :yes: i takiego  rozwiązania problemu sobie życzę.

Z ciekawostek tu test opon w moim rozmiarze https://www.auto-swiat.pl/porady/eksploatacja/test-opon-letnich-w-rozmiarze-20555-r-16-ktore-opony-letnie-najlepiej-wybrac/31kzbdt#slajd-29 i jeśli chodzi o Uniroyal Rainsport 3 - opona w teście zdobyła ostatnie miejsce jeśli chodzi o żywotność.  Verdki na II miejscu jeśli chodzi o hałaśliwość (cichsze od nich jedynie Yokohamy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W innym wątku już pisałem. Mam całoroczne GY Vector 4seasons w Foresterze. Po ostatnim wyjeździe do Jaworek (Małe Pieniny), gdzie były tęgie zimowe warunki mogę napisać z pełną odpowiedzialnością: zdały egzamin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, poziom napisał:

W innym wątku już pisałem. Mam całoroczne GY Vector 4seasons w Foresterze. Po ostatnim wyjeździe do Jaworek (Małe Pieniny), gdzie były tęgie zimowe warunki mogę napisać z pełną odpowiedzialnością: zdały egzamin.

Ważna informacja. Na oko nie wyglądają na takie kozackie. A na lodzie testowałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lód miałem na dość długim odcinku pod kwaterkę i wyciąg (mieszkaliśmy około 50 od wyciągu w Zaskalskiem). Około środy zrobił się lód pod leciutką warstwą śniegu, a czasem i bez tej warstwy. Ja nie miałem problemów żadnych. Przednionapędowcy na zimówkach dawali radę ale każde ruszanie (a momentami tam wąsko, więc trzeba się przepuszczać) to widać był lekki stres bo koła buksowały a auta latały na boki. Tu 4x4 dawało przewagę, bo ani razu tak nie miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, poziom napisał:

Lód miałem na dość długim odcinku pod kwaterkę i wyciąg (mieszkaliśmy około 50 od wyciągu w Zaskalskiem). Około środy zrobił się lód pod leciutką warstwą śniegu, a czasem i bez tej warstwy. Ja nie miałem problemów żadnych. Przednionapędowcy na zimówkach dawali radę ale każde ruszanie (a momentami tam wąsko, więc trzeba się przepuszczać) to widać był lekki stres bo koła buksowały a auta latały na boki. Tu 4x4 dawało przewagę, bo ani razu tak nie miałem.

Ja tez wróciłem z tamtych okolic - MIcheliny Crossclimate ? . Myślałem ze na tym lodzie będzie ciężko, a tu pozytywna niespodzianka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tomiy napisał:

Ja tez wróciłem z tamtych okolic - MIcheliny Crossclimate ? . Myślałem ze na tym lodzie będzie ciężko, a tu pozytywna niespodzianka.

A ogólnie na mokrym, śniegu, deszczu itp jak trzymają? Bardzo miałem zagwózdkę czy miśki crossclimate czy vredki quatrac 5. Stanęło na tych drugich. Ale jestek ciekawy opinii o miśkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, BUMERANG napisał:

Zainteresowały mnie takie Nokiany Weatherproof . Ma ktoś do czynienia z takimi butami?

 

Nokian.png

Mam takie gumy od 2.5roku, teraz drugi sezon zimowy robią

Dla mnie ok, jakiejś wyraźnej różnicy do zimówek nie widzę

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zakupie Jeepa zakupiłem wielosezony, dokładnie te opony. https://www.oponeo.pl/dane-opony/maxxis-ma-sas-245-65-r17-107-h/239366416?origin=shopping&gclid=CjwKCAiAyrXiBRAjEiwATI95mRxw1MmalDy_h6kBBx1ckEzKnxAywfTQV5fhocv9GC7LsfB7z_MiOxoCYioQAvD_BwE

Zimy jako takiej nie było ale kilka dni -10 i śnieg na ulicy sprawowały się ok.

W GV 1.9DDIS miałem całoroczne klebery. 3 lata i jakieś 45tys km przejeździły ze mną nie sprawiając najmniejszego kłopotu czy to latem czy jesienią czy zimą. Niestety Kleber nie miał w ofercie tegomodelu na R17 a że jeżdże dużo do DE i tam wielosezony muszą mieć wybity płatek śniegu to zdecydowałem się na te MAXXIS. Póki co śniegu się nie bały ale czas pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku podpiął/eła i odpiął/ęła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.