Skocz do zawartości

Opony całoroczne - co o tym sądzicie?


Helmut

Rekomendowane odpowiedzi

O ile jeszcze ma sens kupowanie dwóch kompletów opon do auta, jak ktoś dużo jeździ itp, to wg mnie kupowanie dwóch kompletów do przyczepy jest pozbawione sensu. Do przyczepy całoroczne wydają się najlepszym rozwiązaniem dla kogoś kto ma zamiar śmigać i zimą i latem i w okresach przejściowych.

Co do Vredestain Quatrac 5 to w Citroenie przejechałem na nich około 2 lat. Byłem w ciepłych bardzo krajach jak i zimą w górach gdzie śmigałem po śniegu. Owszem, wielu kilometrów na nich nie zrobiłem,  bo może około 20k km, ale opony po tym czasie nie wykazywały żadnego zużycia, bieżnika było sporo, a guma nadal elastyczna. Tym bardziej jestem przekonany, że w przyczepie takie opony sprawdzą się idealnie.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 817
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A ja się nie zgodzę z większością, i uważam że do pewnych zastosowań opony całoroczne są że tak powiem "wygodniejsze" i stanowią fajny kompromis, bo o ile w aucie ważącym 1500kg mającym silnik o mocy 200km można sobie z takimi oponami zrobić krzywdę, to w autach klasy terenowej - suv, gdzie prędkości nie są istotne, bo są to raczej krążowniki - takie opony sprawdzają się super. Sam używam juz 4 rok takich opon, i bardzo sobie chwalę że nie muszę co roku ich wymieniać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 26.01.2018 o 21:13, Cezarr napisał:

Ja jestem tylko ciekawy jak długo takie opony zachowują swoje właściwościowi, lato to jeszcze ale zima. <_<

Tomek zadałeś bardzo dobre pytanie,jak długo takie opony  jak Michelin CC plus zachowują swoje właściwości? 

Przewaga tych opon nad innymi polega właśnie na tym ,ze w miarę zużywania bieżnika zachowują pełną sprawność aż do około 2mm .  Michelin oficjalnie podaje te dane.

Opony te praktycznie niewiele odbiegają parametrami od opon sezonowych klas premium w na mokrej jezdni je przewyższają.Jedyny ich minus to bardzo wysoka cena , wyższa

od wielu innych cen opon sezonowych klasy Premium.

Sam przymierzam się do ich zakupu w rozmiarze 225/55 R16 W 95 lub 99 ZX.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dobra, koledzy i kolerzanki, jak wiadomo kupilem latem Vederstein Quatrac 5 ale założylem je dopiero 2 tygodnie temu.

Na razie przejechane raptem 2500 km.

Na suchym sprawują się dbd ale to pewnie każda opona da radę.

Na mokrym, jest super. Lepiej niż moje letnie Micheliny z bieżnikiem 4,5-5mm.

W deszczu rewelacja. 

Ten krótki dystans pokonalem głównie solo. Tylko wyjazd na targi z cepką (a tutaj zaliczylem wszystkie 3 oposane warunki).

Solo, to jazda w 99% autostradą.

Zobaczymy co będzie jak przyjdzie śnieg. ;)

Ten rok pokazał, że jako auto weekendowe i do cepki pokonuje niewiele km (ten rok zamykam w 9000km a przyszły jeszcze troszkę mniej). Na parę lat pewnie wystarczą te opony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz. Jeździłem na tych oponach po mocno zaśnieżonych drogach. Nie widziałem żadnej różnicy w porównaniu do klasycznych opon zimowych.

Byłem z całorocznych tak zadowolony, że obecnie też zmieniam nowe letnie na całoroczne bo nie widzę sensu kupowania kompletu opon zimowych zwłaszcza, że moje roczne przebiegi oscylują w okolicach 10-15k km rocznie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku podpiął/eła i odpiął/ęła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.