Jump to content

kempingi vacansoleil

mariusz79
 Share

Recommended Posts

w tym roku planyje wybrac sie z zona i synkiem (bedzie mial 1 rok) na wakacje do francj, wloch lub do chorwacji poniewaz nie chcemy jechac w ciemno postanowilismy wybrac jakies pole kempingowe z oferty firmy vacansoleil. co o tym sadzicie? i co polecacie? czy moze ktos korzystal z uslug tego biura?

Tak mi się troszkę wydaje że po to mamy przyczepki i kamperki, żeby spokojnie jechać tam gdzie się chce i nic nie rezerwować.

Nie wiem jak jest za granicą i czy w sezonie jest tam aż tak ciasno na kempingach żeby miejsc nie było :klotnia:, ale rezerwowanie jakoś nie pasuje mi do karawaningowego wypoczynku.

We Francji i w Chorwacji, nawet w szczycie sezonu problemów z miejscem na kempingu miał nie będziesz! Rezerwacje są niepotrzebne!

Nie ma najmniejszego sensu wynajmować namiotu, jeżeli posiadasz przyczepę.

Po pierwsze namioty takich firm są zwykle umiejscowione w najmniej atrakcyjnych częściach kempingów (przy wjazdach, z dala od plaży). Po drugie najczęściej stoją jeden przy drugim, blisko siebie - jeśli się trafi na sąsiadów np. słuchających przez pół dnia radia samochodowego to wypoczynek masz z głowy.

Z przyczepą jesteś niezależny - sam wybierasz kemping, sam wybierasz miejsce (w Chorwacji nie szukaj raczej miejsca koło rodzin chorwackich, słoweńskich lub włoskich, jeżeli wieczorny spokój jest Ci miły).

Jeśli kemping przestanie Ci odpowiadać to pakujesz się i jedziesz dalej.

Jeżeli mimo wszystko będziesz szukał namiotu do wynajęcia zobacz także na strony:

http://www.selectcamp.com.pl/

http://www.eurocamp.pl/

Swoją drogą z takim maluchem, ze względu na upały polecam raczej wyjazd poza sezonem.

Pozdrawiam!

Vacasoneli ma chyba też parcele na wynajem :klotnia:

Koledzy mają rację. Po to się ma przyczepę żeby jechać gdzie się chce bez planowania. Ograniczeniem może być małe dziecko bo odpada nocleg poza campingiem ale z tym raczej nie ma problemu. Gdzieś zawsze przyjmą. Trzeba tylko zachować rezerwę czasową i nie szukać noclegu o 22.00. Osobiście miałem tylko 1 raz problem ze znalezieniem miejsca. Wybrałem się w sierpniu do Wenecji. I faktycznie nie było ani sztuki. Skończyło się noclegiem na jakiejś bocznej drodze ale już następnego dnia rano coś się znalazło. Ale była to moja wina bo przyjechałem około 20.00 kiedy już wszystkie kampery zjechały z trasy.

Vacasoneli ma chyba też parcele na wynajem :klotnia:

Teraz widzę. Pardon!

I znów mam "ale":

Czeki do wykorzystania poza sezonem.

Cena nie jest wcale atrakcyjniejsza, niż przy normalnym pobycie w tych miesiącach.

Domniemuję, że czek obejmuje parcele zarezerwowane przez Vacansoleil, czyli w sąsiedztwie namiotów, czyli patrz mój poprzedni post.

A poza sezonem kempingi nie są przepełnione, miejsc jest mnóstwo.

Niewielki wybór kempingów - w razie "wtopy" jesteś uwiązany.

W przypadku Chorwacji jest do wyboru jeden kemping w średnio atrakcyjnej miejscowości.

Mariusz79, jeśli będziesz zainteresowany kempingami na Istrii pisz do mnie na PW.

Podam Ci namiary, ceny, służę zdjęciami i informacjami. W temacie jestem na bieżąco, jeździmy tam z dzieckiem, nie ma się czego obawiać.

Pozdrawiam!

Podam Ci namiary, ceny, służę zdjęciami i informacjami

noemi !!!a może tak na forum podaj te informacje-myślę,że nie jednej osobie by się przydały.

noemi !!!a może tak na forum podaj te informacje-myślę,że nie jednej osobie by się przydały.

Ok, w najbliższych dniach postaram się zebrać wszystko w calość i umieścić w osobnym temacie.

Witam !

Ok, w najbliższych dniach postaram się zebrać wszystko w calość i umieścić w osobnym temacie.

Noemi_s, jeśli nie masz nic przeciwko to możesz tu :

http://www.forum.karawaning.pl/viewtopic.php?t=1906

wypełnić arkusz do naszej wspólnej, forumowej bazy.

Pozdrawiam

No to się wrobiłam :klotnia: .

Do forumowej bazy wpiszę kempingi, na których byłam.

A w osobnym temacie opiszę Istrię - warunki, ceny, co zwiedzać, kempingi, dojazd.

Tylko dajcie mi trochę czasu :klotnia: , walczę z katarem i nadmiarem pracy zawodowej...

Tak mi się troszkę wydaje że po to mamy przyczepki i kamperki, żeby spokojnie jechać tam gdzie się chce i nic nie rezerwować.

nie mielismy zamiaru rezerwowac tylko chcialem sie dowiedziec czy na miejscu wszystko wyglada jak pisza w katalogu

Nie ma najmniejszego sensu wynajmować namiotu, jeżeli posiadasz przyczepę

to przeciez normalne ze pojechalibysmy z przyczepka, przeciez nie kupilismy jej po to zeby stala caly czs w stodole.

dziekuje wszystkim za odpowiedzi. Jak sie spotkamy w Niebgorowie (bo na razie planyjemy jechac na zlot) to z wami porozmawiamy i sie o wszystko wypytamy .

pozdrawiam

• 4 weeks later...
w tym roku planyje wybrac sie z zona i synkiem (bedzie mial 1 rok) na wakacje do francj, wloch lub do chorwacji poniewaz nie chcemy jechac w ciemno postanowilismy wybrac jakies pole kempingowe z oferty firmy vacansoleil. co o tym sadzicie? i co polecacie? czy moze ktos korzystal z uslug tego biura?

Jeśli interesuja cie kempingi we Francji to mogę napisać o rejonach Saint-tropez i Lourdes