Skocz do zawartości

naciąg hamulca


sneer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam krótkie pytanie. Kiedy hamuję z przyczepą czuję ze hamulec w przyczepie działa chwilę po tym jak wcisnę hamulec w aucie. Byłem na przeglądzie rzeczywiśie wyszło że hamulec najazdowy "łapie" dopiero przy końcu, a linka jest nieco luźna. Jak zaciągam ręczy w przyczepie pierwsze trzy ząbki nie mają oporu, dopiero później czuć opór co by potwierdzało słaby naciąg. Wiem że naciąg reguluje się śrubą rzymską, tylko do jakiego stopnia to zrobić ? tak żeby linka po prostu nie była luźna przy spuszczonym ręcznym i żeby od samego dołu łapał ręczny ? 

 

pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam krótkie pytanie. Kiedy hamuję z przyczepą czuję ze hamulec w przyczepie działa chwilę po tym jak wcisnę hamulec w aucie. Byłem na przeglądzie rzeczywiśie wyszło że hamulec najazdowy "łapie" dopiero przy końcu, a linka jest nieco luźna. Jak zaciągam ręczy w przyczepie pierwsze trzy ząbki nie mają oporu, dopiero później czuć opór co by potwierdzało słaby naciąg. Wiem że naciąg reguluje się śrubą rzymską, tylko do jakiego stopnia to zrobić ? tak żeby linka po prostu nie była luźna przy spuszczonym ręcznym i żeby od samego dołu łapał ręczny ? 

 

pozdrawiam 

 

nikt nie podpowie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zaciagnieciu recznego, wajcha (nie uchwyt) powinny byc nie bardziej niz w pionie, cos kolo 80-90 stopni odchylenia od ramy przyczepy, tak mi kazali naciagac specjalisci z serwisu przyczep, problem polega, se wiekszosc osi ma 2 regulacje, jedno rzymska sruba, a drugie przy samym lozysku ( bajczesciej szczeki sa wlasnie regulowane osobno) i tu sie pojawia problem, bo trzeba regulowac na wyczucie i najlepiej na podniesionej przyczepie do gory.

 

Mam nadzieje, ze pomoglem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedzi,

 

Jak zaciągnę ręczny na max to rzeczywiście jest pod kątem 80-90 stopni w stosunku do ramy, a mimo to jak ręczny jest zupełnie spuszczony to linka jest luźna.

Może to zależy od tego w jakim położeniu jest urządzenie najazdowe ? A może zamiast regulować na śrubie rzymskiej wystarczy jechać z lekko podciągniętym hamulcem ręcznym tak żeby linka była napieta ? A może gadam głupoty ? :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałeś instrukcję, jest tam dokładnie napisane co i jak. Zrób co trzeba, a nie szukasz jakiś kombinacji :blagac:

Najazd ma być całkowicie wysunięty przed regulacją. Na samym początku, sprawdź czy płynie się przesuwa. Następnie odpuszczasz cięgna i regulujesz same szczęki. Dalej postępuj tak jak w PDFie. Cięgno ma być tak wyregulowane, aby nie było luźne, jak również nie naciągało linek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałeś instrukcję, jest tam dokładnie napisane co i jak. Zrób co trzeba, a nie szukasz jakiś kombinacji :blagac:

Najazd ma być całkowicie wysunięty przed regulacją. Na samym początku, sprawdź czy płynie się przesuwa. Następnie odpuszczasz cięgna i regulujesz same szczęki. Dalej postępuj tak jak w PDFie. Cięgno ma być tak wyregulowane, aby nie było luźne, jak również nie naciągało linek.

 

no, to jest konkretna odpowiedź, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.