Skocz do zawartości

Hak kontra stabilizator


shogun_zag

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 41
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Panowie, nie miałem najmniejszego zamiaru nikogo obrażać, jeli tak to odebraliście ... sorry.

 

Do rzeczy ... odezwał się sklep USA i zaproponował mi oryginalny adapter "z oddaloną główką" wraz z dostawą w cenie .... uwaga ... 920 PLN ... taaaadaaaaaaaam.

Poprosiłem o fotki tego ustrojstwa, którymi na pewno się z Wami podziele.

 

Porozsyłałem też temat do producentów krajowych haków ... może zrobią jakiegoś "mutanta" - też się podzielę uzyskana wiedzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łeeeeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!

Telefonowali, że sprzedali mi przyczepkeeeeeeeeee :sciana:  :zly:  :zly:  :zly:  :zly:  :zly:  :zly:  :zly:  :zly:  :zly:  :zly:  :zly:  :zly:  :zly:  :zly: 

I znowu szukanie od nowa :(

 

Nie mniej jednak problem haka pozostaje.

Trzech hak-owców nie podjęło się zadania.

Jeden proponował wykonanie takowego z przesuniętą o 50 mm kulką, ale jako "usługa ślusarska" => bez homologacji.

Mało tego, dowiedziałem się, że gdybym chciał wymienić cały hak z bebechami na europejski, to muszę sie pilnować, bo do aut USA nie pasuje 80% haków europejskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a niema opcji wsadzenia haka do góry nogami i przekręcenia kuli,fakt byłoby to wyżej ale bude byś zapioł właśnie patrze przez okienko w pracy na cherokieego i ma właśnie odwrócony hak,tak tylko pytam :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilkanaście lat temu w tym zakładzie zrobili mi hak odpinany na indywidualne zamówienie !!

Miał homologację i inne potrzebne papiery aby diagnosta wypisał kwity dla WK.

 

http://masterhak.pl/o-firmie.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ TOM3653

No tak, miałbym przyczepkę, a tak to kicha. Nawet przez moment wówczas przyszło mi na myśl, żeby w niej spać sob/nied. i niedz./pon. Niestety byłem z żona i synem. Gdyby bym był sam ... jakis stary chleb, łokieć kiełbasy,paleta browarka i mógłbym siedzieć, a co mi tam :]

Mogłem też zakwaterować się w hotelu na te dwie doby .... mogłem! W poniedziałek dokupiłbym zaczep i byłoby git.

Ja bym miał przyczepke, a Wy święty spokój ... nie marudziłbym teraz :)

Ale ... mądry Polak ....

 

@ dawidknaus

Można włożyc hak kołami do góry i przekręcić główkę, ale przyczepka pupeczke by sobie zdarła o asfalt. ... za wysoko byłby dyszel.

 

 

Dobra, dzis mam juz dosyć, jutro rano znowu pomarudzę tym nieszczęśnikom, których powyżej wydaliście :palacz:

Zobaczymy .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Panowie!

Odezwał sie sprzedawca z USA i przesłał fotkę haka .. tego za 920 zł.

Prezentuje sie następująco

2b0bc2a4f1278dacm.jpg

Co on ma:

- 3 rodzaje główek (USA, Europa i jakaś mała)

- regulacja wysokości

- uciąg 4000 kg

- homologacja na rynek amerykańsk

 

Co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TOM ... jestem w trakcie, w piątek jadę nad morze. I wiesz, bardzo zainteresowały mnie Knaus-y ;) Chętnie bym oblookał Twoją.

 

 

mot ... tak zgadzam sie z Tobą. Do tego mogę jeszcze dodać, że cała amerykańska motoryzacja jest tandetna, ale jakoś to wszystko jeździ i czasem całkiem dobrze :] . Wnętrza aut, jakość materiałów - kicz, ale silniki (mam na myśli te większe), skrzynie biegów i napędy ... niesamowite.

Sam pomysł wkładanego w gniazdo/profil haka (jak mój) i zabezpieczanie go poprzecznym prętem .... trochę druciarski, ale działa.

 

Dobra, z mojej strony koniec, idę szukać przyczepki, która bedzie pasowała .... do mojego haka :bevil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.